Mirė iš Rokiškio kilusi tapytoja, scenografė, poetė J. Čeičytė (0)

Publikuota: 2022-04-14 Kategorija: Žmonės
Mirė iš Rokiškio kilusi tapytoja, scenografė, poetė J. Čeičytė
Rokiškio Sirena nuotr. / Mirė tapytoja, scenografė, poetė J. Čeičytė

Trečiadienį mirė ilgametė Lietuvos dailininkų sąjungos narė, tapytoja, scenografė, poetė Juzefa Čeičytė, pranešė Lietuvos dailininkų sąjunga.

Menininkė gimė 1922 metais Juodupės valsčiuje, Rokiškio apskrityje. 1942–1948 metais studijavo tapybą tuometiniame Valstybiniame dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija), iš kurio buvo pašalinta ištrėmus šeimą į Sibirą. Vėliau 1953 metais jai leista eksternu apginti teatro dekoracijos studijų diplomą.

Nuo 1945 metų J. Čeičytė dirbo scenografe, vyr. dailininke Lietuvos teatruose, 1962–1978 metais dirbo Lietuvos kino studijos dailininke. Nuo 1955 metų ji dalyvavo teatro dailininkų parodose. 1998 metais buvo apdovanota Vyriausybės meno premija.

Nuo 1954 metų menininkė dalyvavo tapybos ir scenografijos parodose Lietuvoje ir užsienyje, surengė individualių parodų Klaipėdoje, Vilniuje, Kaune, Rokiškyje.

Pranešime nurodoma, kad menininkės kūrinių yra įsigiję Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, Rokiškio krašto muziejus, MO muziejus Vilniuje. J. Čeičytės kūrinių yra privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.

Kaip rašoma pranešime, menininkė yra sukūrusi konceptualių lakoniškų formų scenovaizdžių apie 60 spektaklių, dekoracijų ir kostiumų kino filmams. Sukūrė abstrakcionistinių tapybos, grafikos, keramikos kūrinių. Jie yra griežtos kompozicijos, ekspresyvios tapysenos, ūriniams būdinga šiltų ir šaltų spalvų, faktūros ir plokštumos jungtis.

Menininkė taip pat parašė eilėraščių, parengė piešinių knygų.

Atsisveikinimas su J. Čeičyte vyksta ketvirtadienį nuo 16 val. Vilniaus (Olandų) laidojimo rūmų I-oje salėje. Ji bus išlydėta iš Vilniaus laidojimo rūmų penktadienį 14 val., laidotuvės vyks Rokantiškių kapinėse.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video