Originalu: Rokiškio krašto garbės pilietis A. Frosio siūlo dalyvauti tyrime gydant sūriu (0)

Publikuota: 2022-08-09 Kategorija: Žmonės
Originalu: Rokiškio krašto garbės pilietis A. Frosio siūlo dalyvauti tyrime gydant sūriu
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio krašto garbės pilietis A. Frosio (kairėje) visada užsuka susitikti su Rokiškio meru R. Godeliausku.

Kaskart atvykęs į Rokiškį mūsų krašto garbės pilietis profesorius Angelo Frosio užsuka į Rokiškio rajono savivaldybę. Šįkart jo viešnagė mūsų krašte taip pat baigėsi susitikimu su meru Ramūnu Godeliausku, kuriam italas pateikė išties neįprastą pasiūlymą – rokiškėnus įtraukti į originalų eksperimentą: 200 žmonių pakviesti dalyvauti tyrime, kurio esmė valgyti fermentinį sūrį ir stebėti savo sveikatos rodiklius.

Grįžo prie temos

Pirmiausia apsikeitę mandagumo frazėmis ir simbolinėmis dovanomis, abu perėjo prie pokalbio, kaip laikosi rokiškėnai ir kuo gyvena svečias iš Italijos. Padiskutuota apie koronaviruso sutrikdytą įprastą šalių gyvenimą, COVID-19 įtaką žmonių sveikatai ir karą Ukrainoje.

Tuomet A. Frosio R. Godeliauskui pasiūlė sugrįžti prie temos, apie kurią jiedu kalbėjo pasaulį dviem metam supančiojusio koronaviruso išvakarėse.

„Norėčiau grįžti prie klausimo apie tai, kad Rokiškyje būtų atliktas tyrimas sūriu. Žmogus galėtų gyventi ir valgyti kaip įprastai, tačiau papildomai tam tikrą laiką reikėtų valgyti ir sūrį“, – sakė A. Frosio.

Kokia nauda?

Pasirodo, šio eksperimento esmė būtų tokia: devynis mėnesius tyrimo dalyviai nemokamai gautų  sūrio. Visą šį laiką kiekvienas tyrimo dalyvis per savaitę privalėtų suvalgyti 200 gramų sūrio, maždaug 30 gramų per dieną. Pasak svečio, viename tokiame sūrio gabaliuke yra apie milijardas gerųjų bakterijų, mikroorganizmų, proteinų ir kitų žmogaus organizmui naudingų medžiagų, kurios pasiskirsto visame kūne.

Šis tyrimas turėtų apimti apie 200 suaugusių žmonių, geriau vyresnio amžiaus. Norintieji dalyvauti tyrime turėtų atitikti dvi sąlygas: prieš tyrimą ir po jo pasitikrinti sveikatą bei mėgti sūrį.

Tiesa, kad eksperimentas duotų rezultatus, kuriuos būtų galima įvertinti, būtų privaloma kruopšti visų dalyvių registracija, nurodant vardą ir pavardę, amžių, sveikatos būklę. Dar viena būtina sąlyga – nenutrūkstama tiekimo grandinė nuo sūrio tiekėjo iki tyrimo dalyvio.

Vakcinos funkcija

A. Frosio teigimu, sūris, kupinas gerųjų bakterijų, šis pieno produktas stiprina žmogaus sveikatą, blogąsias bakterijas pakeisdamas gerosiomis, be to, sūris gali atstoti vakciną.

Toks tyrimas sūriu, pasirodo, yra atliekamas Italijoje. Svečias norėtų, kad Rokiškyje šis tyrimas, į kurį būtų įtrauktos ir vietos gydymo įstaigos, prasidėtų jau šių metų spalį.

Ar šis Rokiškio krašto garbės piliečio sumanymas bus įgyvendintas, laikas parodys, tačiau rajono meras R. Godeliauskas prisipažino, kad nors ir būtų labai įdomu įgyvendinti tyrimą bei patikrinti sūrio naudą žmogaus organizmui, tačiau tuo pat metu tai gana sunki užduotis.

„Pagrindinė problema, kad reikia surinkti didelį kiekį žmonių, kurie visą tyrimo laiką sistemingai atliktų nurodymus. Į šį reikalą reikėtų įtraukti ir mūsų sveikatos įstaigas. Rugsėjį planuojame vėl susitikti su A. Frosio, kalbėsimės toliau, dabar sunku ką nors konkrečiai pasakyti“, – atviravo R. Godeliauskas.

Įvertinti nuopelnai

Rokiškio krašto garbės pilietis A. Frosio yra plačiai žinomas sūrininkystės specialistas, kuris garsėja ir kaip menininkas. 1993 metais jis buvo pakviestas į Rokiškį kurti Vakarų Europos rinkose paklausių pieno produktų.

Šiandien A. Frosio yra vienas iš pirmaujančių pasaulio ekspertų pieno sektoriuje ir savo veiklą vykdo Europoje, Pietų Amerikoje ir JAV. Jis – daugybės mokslinių darbų ir knygų autorius.

Nuo 1993-ųjų, pastoviai lankydamasis ir dirbdamas Rokiškio sūrių gamykloje, A. Frosio aktyviai įsijungė į krašto kultūrinę veiklą, tapo mecenatu, italų ir lietuvių draugystės puoselėtoju.

Nuo 1994 metų Rokiškio krašto muziejuje nuolat vyksta jo kūrybos parodos. Nemažai savo darbų italas yra padovanojęs Rokiškio krašto muziejui. Jo dėka mūsų mieste atsirado vienintelis šiaurės Europoje Prakartėlių muziejus.

A. Frosio už nuopelnus krašto ekonomikai, mecenatystę, kultūrines iniciatyvas ir Rokiškio krašto garsinimą visame pasaulyje 2017 metais suteiktas Rokiškio krašto Garbės piliečio vardas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video