Panemunėlyje apsigyvenęs dainininkas iš Malaizijos Sherman Tan tikisi negatyvumą pašalinti savo muzika (0)

Publikuota: 2022-07-22 Kategorija: Žmonės
Panemunėlyje apsigyvenęs dainininkas iš Malaizijos Sherman Tan tikisi negatyvumą pašalinti savo muzika
Rokiškio Sirena nuotr. / Sherman Tan ir Diana Tan, kurie gyvena Panemunėlyje

Jis – dainininkas, muzikantas bei kompozitorius Sherman Tan. Malaizijoje gimęs ir daug metų pragyvenęs atlikėjas, kurio tėvai – kinas bei mama, kurios tėtis kilęs iš Velso, šiuo metu jau apie 4 mėnesius su žmona Diana gyvena Panemunėlyje. Kuriame, tebūnie paslaptis. Šeima džiaugiasi draugiškais miestelio žmonėmis, ramia gyvenimo tėkme, galimybe skirti daugiau dėmesio sau ir kūrybai. Sherman pasidalijo svajone susirasti darbą Rokiškio krašte, pavyzdžiui, turi minčių, kad galėtų gyvai dainuoti kurioje nors kavinėje. Įdomus faktas ir tai, kad Lietuvoje gyvena vos 10 žmonių, atvykusių iš Malaizijos, ir štai vienas iš jų – Sherman – gyvena Rokiškio krašte.

Meilės emigrantas?

 Su Sherman labai lengva ir paprasta bendrauti – nors ne visada lengva suprasti vienų kitiems ištartus žodžius, atlikėjas tik nusijuokia ir pabando savo mintis užrašyti telefone ir išversti į lietuvių kalbą. Paprasčiausiai šnekamoji anglų kalba Malaizijoje yra nukrypusi nuo įprastos versijos. Lietuvoje atlikėjas – jau treji metai. Jis jau suspėjo sudalyvauti ir LNK televizijos projekte „Finalo ketvertas“, kur tapo finalininku. Pradžioje su žmona gyvenęs Vilniuje, Sherman didmiestį iškeitė į kaimišką ramybę ir lėtesnį gyvenimo tempą. Paklaustas, kodėl iš Malaizijos, kur jau buvo susikūręs gyvenimą, žinomas ir pripažintas kaip dainininkas, ryžosi atvykti į tokią mažiau šiltą ir galbūt mažiau vaizdingą šalį – Lietuvą, Sherman atsakė, kad tokį sprendimą priėmė dėl lietuvės žmonos.

Susižavėjo vyro balsu ir pradėjo kartu su juo dirbti

„Malaizijoje kartu su Sherman gyvenome ir dirbome 2,5 metų. Anksčiau gyvenau Tailande, turėjau savo sporto barą. Kartą nuvykau į vieną iš Malaizijos salų. Ten kaip tik porai dienų buvo atvykęs koncertuoti Sherman. Mane labai sužavėjo jo balsas. Tą vakarą kartu šokome ir dainavome. Po šiek tiek laiko aprodyti Malaizijos nusivežiau mamą ir supažindinau ją su Sherman. Po to likau Malaizijoje. Sherman pasiūlė būti jo asistente“, - pasakojo Diana Tan.

Malaizijoje buvo jau žinomas

Jauna moteris susižavėjusi pasakoja apie savo vyro pasiekimus – prieš atvykdamas į Lietuvą, jis jau turėjo patirties muzikoje ne mažiau nei 25 metus, Malaizijoje buvo žinomas žmogus, kuriam gerai sekėsi. Tiesa, išleistas tik vienas jo autorinis albumas. Pasiekimų sąrašas platesnis:  jis - 2003 metų Calsberg „Top of the Pubs“ čempionas; 2015 metais - Hard Rock Cafe „The One" čempionas; 2016 metais dalyvavo Pietų Azijos ture po Japoniją, Tailandą, Singapūrą, Malaiziją, Indoneziją; nuo 2019-ųjų prasidėjo muzikinė veikla Lietuvoje - tais metais jis tapo LNK muzikinės laidos „Finalo ketvertas“ finalininku; 2020 ir 2021 metais sudalyvauta tarptautiniame „Visagino Country“ festivalyje, šiais metais – festivalyje „Bliuzo naktys".

Sugebėtų muzikuoti bet kuriuo stiliumi

Sherman negalėjo apibūdinti, koks yra jo atliekamos muzikos stilius: pasak jo, jis galėtų svyruoti tarp bliuzo, country bei roko, tačiau ne dabartinių laikų, o senesniojo. Gerai pagalvojęs, atlikėjas patikino, kad, jeigu būtų pageidavimų, galėtų groti bei dainuoti bet kuriuo stiliumi. Pasak atlikėjo, jis vienintelis Lietuvoje groja „finger style“ muziką. Tai reiškia, kad jis gali būti gitaristas ir bosistas tuo pačiu metu, be to, dar ir dainuoja. Sherman moka groti ir būgnais. Jaunystėje savo muzikavimą jis pradėjo būtent nuo būgnų. Rimtesnę muzikinę karjerą svečias iš Malaizijos sako pradėjęs, būdamas 20-ies metų amžiaus.

Svajoja dainuoti Rokiškio miesto gimtadienyje

Pasak Sherman žmonos Dianos, dabar, kai kas nors iš lietuvių išgirsta vyrą dainuojant, iškart susigundo pasikviesti į renginius – vestuves, gimtadienius, miestų šventes (Sherman dalyvavo miestų šventėse Molėtuose, Trakuose, Utenoje). Pora garsiai pasvajojo, kad galbūt Sherman ir Rokiškio miesto šventėje, kuri vyks rudenį, pavyktų sudalyvauti bei parodyti savo sugebėjimus. Iki tol dar yra laiko ir gali būti, kad Sherman svajonės išsipildys.

Panemunėlyje gali daugiau laiko skirti kūrybai

„Lietuvoje man ramu, čia graži gamta, draugiški žmonės. Nebijau lietuviškos žiemos - šaltis manęs negąsdina, nepatinka tik lietus. Atvykau čia dėl žmonos. Norėjosi turėti namą, o ne butą, kad galėčiau įrengti savo studiją. Pavyzdžiui, Vilniuje ar kitame didesniame mieste negalėčiau sau leisti muzikuoti, vos panorėjęs – trukdyčiau kaimynams. Malaizijoje buvau labai užsiėmęs, o čia man daugiau laiko lieka kūrybai, apmąstymams. Dabar darže bandome patys užsiauginti daržovių. Džiugu, kad vietos gyventojai mums atneša daržo gėrybių ir gėlių. Panemunėlyje mums taip pat labai patinka. Štai buvau mažame koncertuke Panemunėlyje. Nustebau, kai sulaukiau didelio palaikymo iš vietos gyventojų. Dabar mokinuosi dainuoti ir lietuviškai, nes kol kas mano dainos daugiausia skamba angliškai arba malaizijietiškai. Dabar mąstau surengti savo koncertą Panemunėlyje arba Rokiškyje“, - bandė paaiškinti, kodėl atsidūrė Panemunėlyje, žinomas muzikantas.

Sherman  - katalikas

„Jis yra katalikas. Dauguma galvoja, kad Malaizija – musulmoniška šalis. Netiesa. Malaizijoje – labai daug kultūrų, dėl ko atsiranda labai daug šventinių nedarbo dienų, nes kiekvienos etninės grupės didžiosios šventės padarytos nedarbo dienomis. Vis tik musulmonai Malaizijoje sudaro 60,4 proc. gyventojų, budistai – 19,2 proc., krikščionys – tik 9,1 proc. Taip pat yra ir hinduistų bei kitokių religijų atstovų.“ – bandė paneigti galimas rokiškėnų spėliones Diana Tan.

Artimųjų - nedaug

Sherman tėvas yra miręs. 2019 metais mirė ir sunkia raumenų liga sirgęs sūnus, kuriam dainininkas bei muzikantas paskyrė ne vieną dainą. Berniukas negalėjo judėti, kalbėti, pats pavalgyti. Sherman mama liko gyventi Malaizijoje. Nors jai 79 metai, ji turi slaugos mokslų daktarės laipsnį ir labai gerai išmano gyvenimo aktualijas. Dar yra Sherman dukra Shawna, kuriai 21-eri. Ji gyvena Malaizijos sostinėje Kvala Lumpūre.

Malaizija - daug kultūrų talpinanti šalis

Pasak Sherman ir Dianos, maistas Malaizijoje – labai įvairus, kadangi čia - daug tautų bei kultūrų, kurių kiekviena turi savo receptus bei maisto gaminimo technologijas. Įvairūs ir žmonės, pats gyvenimas. Malaizija turi 36 milijonus gyventojų. Ten – vieni brangiausių pasaulio paplūdimių. Kaip ir visur, šalyje yra politinių problemų. Malaizija – buvusi Anglijos kolonija, todėl nemažai kultūrinių akcentų atsinešti iš Europos. Valdymo forma – renkama konstitucinė monarchija. Kai šalyje daug kultūrų, kalbų, žmonėms paprasčiausia susikalbėti angliškai. Ši kalba yra privalomas dalykas mokyklose.

Tikslas – negatyvumą pašalinti muzika

Pabandėme kartu su Sherman pasvajoti, kaip jis įsivaizduoja savo gyvenimą Panemunėlyje ir visame Rokiškio krašte. Muzikantas sakė, kad tikisi Panemunėlio kraštą pagyvinti muzika. Kol kas Sherman, kadangi vasaros sezonas, turi daug užsakymų dainuoti renginiuose. Žiemą jis anksčiau važiuodavo į Malaiziją. „Man patinka džiuginti žmones savo muzika ir manau, kad daugeliui žmonių Lietuvoje reikia išeiti ir šokti. Gyvenimas per trumpas“, - užrašė savo pamąstymus apie gyvenimo prasmę Sherman. Diana pagal išsilavinimą yra šokių mokytoja, todėl pasidalino mintimi, kad galbūt vertėtų vesti šokių pamokas, bet ne vaikams, o suaugusiems.

Sherman palinkėjimas pokalbio pabaigoje: „Jaučiu, kad šiame beprotiškame pandemijų ir karo pasaulyje muzika, dainos ir šokiai atneš laimę ir pašalins mūsų gyvenimo negatyvumą.“

Dalinamės viena populiariausių Sherman Tan dainų „Smile again“ („Nusišypsok vėl“), kuri yra skirta jo sunkiai sirgusiam sūnui.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video