Rokiškėno R. Nagelės vynas – tarptautiniame žurnale ir prabangaus viešbučio vynų kortoje (0)

Publikuota: 2022-07-16 Kategorija: Žmonės
Rokiškėno R. Nagelės vynas – tarptautiniame žurnale ir prabangaus viešbučio vynų kortoje
R. Nagelės asmeninio archyvo nuotr. / Rokiškėnas R. Nagelės vynas – tarptautiniame someljė asociacijos žurnale „ASI“.

Žinomo vyndario, rokiškėno Raimundo Nagelės rabarbarų vynas papildė ne tik vieno prabangiausių 5 žvaigždučių viešbučio „Grand hotel Kempinski“ Vilniuje vynų kortą, bet ir atsidūrė tarptautinės someljė asociacijos leidžiame šių metų liepos mėnesio žurnalo „ASI“ numeryje.

Sėkmė džiugina

Rokiškio rajono kaimo turizmo sodybos „Roksala“ savininkas, šalyje žinomas vyndarys R. Nagelė džiaugiasi dviguba sėkme – tuo, kad rabarbarų vyną į savo asortimentą įtraukė prabangaus viešbučio „Grand hotel Kempinski“ restoranas, ir tuo, jog apie Rokiškyje gaminamą vyną žinia paplito po vyno gurmanų pasaulį.

„Tai, kad apie mus rašoma ir mūsų vyno reklama atsidūrė už Lietuvos ribų – mažas mūsų „Roksalos“ žingsniukas į platų vynų pasaulį. ASI išleistame liepos mėnesio žurnale vienas geriausių Lietuvos somelje Martynas Pravilonis pristatė mūsų rabarbarų Pet Nat vyną – gaminamą senoviniu putojančio vyno gamybos metodu, ir specialiu restorano „Grand hotel Kempinski“ receptu pagamintą lašišą. Už tai esu Martynui labai dėkingas. Dvigubai smagu, kad šalia mūsų vyno pateiktą lašišą taip pat ruošiu ir aš, tik ragauti kartu nesugalvojau. Tikrai pabandysiu“, – su užsigedimu kalbėjo R. Nagelė.

Dalinasi receptu!

Vyndarys su „Rokiškio Sirenos“ skaitytojais sutiko pasidalinti savo gaminamos lašišos receptu, kuris, kaip paaiškėjo, puikiai dera su jo gaminamu rabarbarų vynu.

„Imu vieną kilogramą lašišos filė, pageidautina – didesnė žuvis, ištraukau kauliukus, nusausinu sugeriamu popieriumi, supjaustau 3–5 cm juostelėmis, imu 50 gramų druskos ir 40 gramų cukraus, supjaustau 50–100 gramų krapų ir tą lašišą išvolioju šiame kiekyje. Krapų dar galima papildomai pabarstyti iš viršaus. Sudedu į dėžutę uždarau ir dedu į šaldytuvą. Po 12 valandų dėžutėje apverčiu ir dar po 12 valandų jau galima ragauti, arba į šaldiklį dėti atskirus gabaliukus. Nepakenks trupučiukas juodų  smulkintų pipirų pagal skonį. Ir šypsena garantuota, nes tai – skonių jūra“, – sakė R. Nagelė. 

20 rūšių

Apie 20 rūšių vyną „Roksala“ gamina iš lietuviškų vaisių ir uogų, taip pat baltų ir raudonų vynuogių auginamų pas vyndarį šiaurės Lietuvoje.

Šiuo metu R. Nagelės vyną galima skanauti ir kituose žinomuose šalies restoranuose „Monte Pacis“, Kaune, „Big Stone“, Ukmergėje, ir „Queensberry“, „Ertlio Namas“, „King Mouse“ bei „Nick&Nora Cocktail“ bare, Vilniuje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video