Širvių giminė žino ilgaamžiškumo paslaptį: A. Širvys pasitiko 100-ąjį pavasarį (0)

Publikuota: 2024-04-22 Kategorija: Žmonės
Širvių giminė žino ilgaamžiškumo paslaptį: A. Širvys pasitiko 100-ąjį pavasarį
Rokiškio Sirena nuotr. / Pirmadienį šimtametį pasveikino rajono savivaldybės atstovai, o šeštadienį jubiliatas laukia visos gausios šeimos.

Šį kartą lietingą ir šaltą balandžio 21-osios sekmadienį Šileikių kaime gyvenantis garsaus poeto Pauliaus Širvio pusbrolis Albinas Širvys minėjo net 100-ąją sukaktį, bet pirmadienį sveikintojų sulaukęs senjoras pokštavo, kad jam jau nebe šimtas, o šimtas su trupučiu.

„Bedavojasi“ vienas kitam

Šimtametis A. Širvys itin prastai mato, tad gyvena su dukra Rima Širvyte, kuri juokiasi, kad jei tėčio rega būtų gera – jo nesulaikytų.

„Tėčio sveikata tikrai dar nebloga. Pats apsirengia, pavalgo, vaikšto ir nors nemato, neleidžia man jo vedžioti. Jei kažkur nuklysta, tai tik liepia sakyti, į kurią pusę sukti, kad grįžtų (šypteli – aut. past.). Jeigu gerai matytų, man būtų tik sunkiau – nesulaikyčiau vietoje. Greičiausia skubėtų į mišką sausuolių tvarkyti, nes visą gyvenimą dirbo miškų ūkyje. Tėčiui yra įdėtas širdies stimuliatorius, bet jis nebedirba jokio fizinio darbo, tad ir tas stimuliatorius neįsijungia“, – pasakoja dukra tikindama, kad tėčio protas – dar šviesus, bet kiek prasčiau su atmintimi: prisimena viską, kas buvo vaikystėje, jaunystėje, bet pasakyti, kas buvo vakar – nebegali.

Pasak R. Širvytės, senolio diena prabėga gan paprastai: jis klauso radijo ar televizijos, o jai mezgant, pasakoja savo prisiminimus. Tėveliu besirūpinanti 71-erių dukra šypteli – „pasibėdavoja“ vienas kitam, pasikalba, nes seneliui labai norisi kalbėti.

Ilgaamžių giminė

A. Širvio dukra pasakojo, kad tėtis buvo vienturtis vaikas šeimoje, bet pats su žmona užaugino jų net aštuonis. Tačiau kiek dabar garbaus amžiaus senolis turi anūkų ir proanukių, greitai suskaičiuoti negalėjo, tik užsiminė, kad savaitgalį 100-mečio švęsti atvyks visi – apie 30 žmonių.  

„Buvom 8-iese. Deja, gyvi belikom penki: aš gyvenu čia, kiti 3 išsibarstę po Lietuvą, o viena sesuo ištekėjo ir apsigyveno Turkmėnijoje. Nemanau, kad ją kada nors gyvai bepamatysim – juk neleidžia iš ten išvykti, bet dažnai pakalbame internetu. Kiti trys jau iškeliavo anapilin“, – šeimos sandarą apkalbėjo sukaktuvininko dukra.

Bekalbant su moterimi paaiškėjo, kad ilgaamžiškumu pasigirti gali ne vien A. Širvys. Jo paties mama, R. Širvytės močiutė, mirė būdama 96-erių, o žmona mirė prieš 6-erius metus, sulaukusi jau 91-erių. Giminėje būta ir dar vieno šimtamečio, kuris, anot R. Širvytės, tokio garbaus amžiaus sulaukė dar prieš pirmąjį pasaulinį karą.

Tradiciniai rajono vadovų sveikinimai

Pasveikinti neeilinės sukakties proga sukaktuvininkų visada vyksta ir Rokiškio rajono vadovai. Gėlių puokštę ir saldžią dovaną – tortą – A. Širviui įteikė rajono meras Ramūnas Godeliauskas, Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė ir socialinė darbuotoja Danguolė Peciukonytė.

VĮ Registrų centro atstovai informavo, kad Gyventojų registro duomenimis, šiuo metu Rokiškio rajone iš viso yra 5 šimtamečiai.

Šiais metais garbingą jubiliejų jau paminėjo A. Širvys, o dar vienas rajono gyventojas 100 metų sukaktį minės kiek vėliau šiais metais. Ateinančiais 2025 metais šimtamečių gretas rajone turėtų papildyti dar du asmenys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video