Tarybos nariai apgailestavo, kad žinomo verslininko nuopelnai įvertinami per vėlai (0)

Publikuota: 2024-01-26 Kategorija: Žmonės
Tarybos nariai apgailestavo, kad žinomo verslininko nuopelnai įvertinami per vėlai
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Tarybos dauguma apsisprendė dėl Rokiškio krašto garbės piliečio vardo suteikimo

Kaip jau skelbėme anksčiau, įvertinant Rokiškio kraštui nusipelniusios asmenybės atminimą Rokiškio krašto garbės piliečio vardą šiemet buvo siūloma suteikti Lašų žemės ūkio bendrovės ir UAB „Lašų duona“ įkūrėjui bei vadovui Zenonui Akramavičiui (po mirties). Ketvirtadienį posėdžiavusi Rokiškio rajono savivaldybės taryba šiam siūlymui pritarė.

Pasigedo kitų kandidatų

Dėl Rokiškio krašto garbės piliečio vardo suteikimo Z. Akramavičiui į savivaldybę kreipėsi Lašų kaimo bendruomenė. Verslininkas ne tik rūpinosi savo bendrovių gerove ir veiklos vystymu, bet ir telkė bei rėmė vietos bendruomenę, neatsisakydavo padėti žmonėms. Posėdžio metu kai kurie tarybos nariai apgailestavo, kad Z. Akramavičiaus nuopelnai kraštui įvertinami tik po mirties, išsakyta ir abejonė dėl kandidato.

Tarybos narė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė aiškino, kad kalbama apie mirusį bičiulį, bet nominacija yra ne bičiuliui, o garbės piliečiui. Politikei užkliuvo kandidato politinės pažiūros, ji vardijo kitus verslininkus ir rėmėjus, kurių darbai esą taip pat nusipelnė įvertinimo ir sakė nepalaikysianti teikimo – balsuojant susilaikys. Tarybos narė Dijana Meškauskienė, reaguodama į išsakytą kritiką, ragino, jeigu kandidatas kažkam netinka, siūlyti tuos, kurie tinka, kad būtų galima rinktis.

Pritarė dauguma

„Šį teikimą vertinu kaip rajone ir mūsų galvose besikeičiančius dalykus. Kiekviename žmoguje galima rasti kažko gero ir nelabai, bet šį sprendimą palaikysiu, nes aš suprantu, kad mus istorija, laikas, aplinkybės keičia. Kažkas per komitetus sakė, kad po mirties suteikiamas [vardas]… Tai nieko tokio, svarbu, kad žmogus pastebėtas, įvertintas ir, manau, kad vertas to“, – savo poziciją išsakė tarybos narys Algis Čepulis. Dauguma politikų palaikė kandidatūrą – už Rokiškio krašto garbės piliečio vardo suteikimą Z. Akramavičiui balsavo 23 tarybos nariai, vienas susilaikė.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video