Ūkininkaujantis ugniagesys Vladimiras Lekandra – apie įvykius, kurių geriau nebūtų  (0)

Publikuota: 2023-08-17 Kategorija: Žmonės
Ūkininkaujantis ugniagesys Vladimiras Lekandra – apie įvykius, kurių geriau nebūtų 
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / V. Lekandra Pandėlio ugniagesių komandoje dirba jau 16 metų

Rokiškietis Vladimiras Lekandra juokauja vis dar neapsisprendęs, ar yra ūkininkas, dirbantis ugniagesiu, ar laisvu nuo darbo metu ūkininkaujantis ugniagesys.

Vladimiras jau 16 metų kartu su Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Pandėlio ugniagesių komanda gesina gaisrus, tuo pačiu yra nemažo pienininkystės ūkio savininkas, tačiau tikina, kad abi veiklas galima suderinti. Tiesa, savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos, kurioje tarnavo 21-erius metus, dėl laiko stokos neseniai teko atsisakyti.

 Mieste neištvėrė

Tarp Rokiškio ir Pandelio, Martiniškėnų kaime gyvenantis V. Lekandra sako kažkada bandęs bėgti iš gimtųjų vietų, ieškojo darbo Vilniuje, bet ištvėrė neilgai.

„Būti ugniagesiu – vaikystės svajonė, bet ir ūkininkavimas man mielas. Bandžiau mieste gyventi, bet neišeina – žmona pamatė, kad trečią parą su manim susikalbėti negalima. Protinga papuolė, tai ji atėjo į kaimą“, – juokiasi pašnekovas. Iš pradžių padėjo ūkininkauti tėvams, bet rūpėjo kažką savo daryti. Tuo metu susirado darbą, tapo ugniagesiu, o paskui ir savo ūkį įkūrė. Tarnyboje budi kas ketvirtą parą, tad laiko lieka ir ūkio priežiūrai. Liepos mėnesį suėjo 16 metų, kai gesina gaisrus, visą laiką dirba toje pačioje Pandėlio komandoje.

 Išgelbėjo žmogų

V. Lekandra pasakoja, kad atsimena visus įvykius darbe, tačiau vienas sunkiausių psichologiškai – kai teko gelbėti žmogų iš degančio namo. „Gaisras kilo Pandėlyje, namas degė atvira liepsna, gavome pranešimą, kad viduje yra žmogus. Apėjęs namą pamačiau, kur yra žmogus, ten buvo mažas langelis. Su kolega priėmėm sprendimą neiti į vidų, užlipome kopėčiom, išpjovėme namo sienoje skylę ir išgelbėjome žmogų. Geriau, kad tokių atvejų nebūtų“, – neeilinį įvykį prisimena ugniagesys.

  Balsai šulinyje

Linksmesnių atvejų darbe taip pat pasitaiko, dažniausiai juokina įkaušę žmonės, kurie dalina patarimus, vos ne kiekvienas aiškina, kad yra buvęs ugniagesys ir žino, ką daryti, kaip gesinti, o vėliau gėdijasi savo veiksmų. „Kartą pranešė, kad į šulinį įkritę trys žmonės. Nuvažiavus į vietą paaiškėjo, kad neblaiviam žmogui pasivaideno, kad šulinyje kažkas kalba. Apžiūrėjome šulinį, nieko nėra, tačiau vandenį vis tiek turėjome išpumpuoti ir patikrinti…“– tragikomišką situaciją Kazliškyje prisimena pašnekovas.

<...>

Visą straipsnį skaitykite rugpjūčio 22 d., antradienio „Rokiškio Sirenoje“.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video