Vienoje pamainoje kartu dirba 8 nerūkantys Rokiškio ugniagesiai (0)

Publikuota: 2022-11-18 Kategorija: Žmonės
Vienoje pamainoje kartu dirba 8 nerūkantys Rokiškio ugniagesiai
Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos nuotr. / Rokiškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pamaina

Lapkričio 17 d. buvo minima Tarptautinė nerūkymo diena. Todėl ugniagesiai gelbėtojai ragina visus pabandyti... visai nerūkyti. Bent tą dieną. Galbūt tai bus pirmasis žingsnis, kuris nors vienam rūkančiajam padės atsikratyti šio žalingo įpročio.
 
Iš tiesų, ugniagesiams dažnai tenka gelbėti rūkalių gyvybes. Bet prisipažinsime, kad surasti ugniagesių pamainą, kurioje nė vienas nerūkytų, nebuvo paprasta. Vis dėlto pavyko – Rokiškio priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba pamaina, kurioje nėra nė vieno rūkančio ugniagesio gelbėtojo.
 
Aštuonių vyrų pamainoje – penki vyresni ir trys jaunesnio amžiaus ugniagesiai gelbėtojai. Anot šios tarnybos budinčios pamainos vado Ginučio Kavoliūno, vieni jų čia atėjo dirbti nerūkantys, kiti metė šį žalingą įprotį pradėję dirbti.
 
Jis pats prisipažįsta jaunystėje rūkęs, bet metė, ir jau daug metų nerūko. „Jaunimas dabar daug sportuoja, tai jie ir nepradeda rūkyti. Pas mus juk reikia sporto normatyvus laikyti“, – paaiškina G. Kavoliūnas.
 
Daugelis rūkančiųjų teigia, kad rūkymas jiems padeda atsipalaiduoti. G. Kavoliūno teigimu, galima surasti ir kitų būdų. Jam antrina ir vyresnysis ugniagesys gelbėtojas Tadas Matuliauskas: „Kiekvienas savaip atsipalaiduoja – vienam tai pasivaikščiojimas gamtoje. Štai vienas kolega ar lyja, ar sninga, jis važiuoja žvejoti, jam tai atsipalaidavimas. Man ar kitam gal darbas – atsipalaidavimas. Anksčiau aš motociklu važinėdavau. Tai man irgi būdavo atsipalaidavimas”. Žodžiu, visai nebūtina cigaretės stvertis.
 
„Tai tikrai išskirtinis atvejis. Daugelis stebisi, ypač vyresni, kad niekas mūsų pamainoje nerūko. Iš tiesų, gera gyventi, kai niekas nerūko. Ir taip mūsų darbe dūmų užtenka, nesinori, kad dar ir tarnyboje jų būtų…” – sako T. Matuliauskas.
 
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet dėl neatsargaus rūkymo jau kilo 132 gaisrai, kurių metu žuvo 16 žmonių, o dar 10 buvo traumuota. Neatsargus rūkymas, o konkrečiau – rūkymas lovoje, yra pagrindinė žmonių žūčių gaisruose Lietuvoje priežastis. Net 75 procentai žmonių dėl neatsargaus rūkymo žūsta kaimuose ir mažuose miesteliuose.
 
„Alkoholis ir cigaretės – darni porelė“, – tvirtina ugniagesys gelbėtojas T. Matuliauskas. Beje, trečius metus dirbančiam šioje tarnyboje ugniagesiui jau yra tekę gelbėti rūkaliaus gyvybę. „Tas gaisras kilo miestelyje, mūsų rajone. Žmogus buvo neįgalus, neatsisakydavo taurelės, o kai išgerdavo – kojos neklausydavo. Deja, jis dar ir rūkė. Nors kilus gaisrui jį suradome ir išnešėme iš dūmų, deja, atgaivinti jo nepavyko”, – pasakoja T. Matuliauskas.
 
Pasak ugniagesio gelbėtojo, žmogaus įpročius, iš tiesų, sunku pakeisti, bet svarbiausia, kad būtų rūkoma saugioje aplinkoje, kad tai nekeltų pavojaus kitiems. „Būtų gerai, kad žmonės visada daugiau galvotų apie kitus, ne tik apie save. Aš, kaip nerūkantis, labai džiaugiuosi, kad uždrausta rūkyti kavinėse, balkonuose, laiptinėse ir daugelyje kitų vietų“, – sako ugniagesys gelbėtojas T. Matuliauskas.
Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video