COVID-19 valdymo priemonės viešojo maitinimo įstaigoms (0)
Publikuota: 2020-04-28
Kategorija:
Aktualijos
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius informuoja, kad yra švelninamos karantino sąlygos ir leidžiama nuo 2020 m. balandžio 27 d. teikti viešojo maitinimo paslaugas. Jų saugiam teikimui keliami šie reikalavimai:
- Organizuoti viešojo maitinimo paslaugas tik vienu ar abiem šiais būdais:
1.1. maistas tiekiamas išsinešimui arba pristatomas užsisakiusiajam;
1.2. atvirose erdvėse (įskaitant atviras viešojo maitinimo įmonės erdves, į kurias patenkama per viešojo maitinimo patalpas);
- Riboti lankytojų srautus užtikrinant kad:
- lankytojai, perkantys maistą išsinešimui ar užsisakantys maistą valgymui vietoje, eilėse prie kasos laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito;
- atvirose erdvėse tarp staliukų būtų toks atstumas, kad prie skirtingų staliukų sėdintieji būtų nutolę vienas nuo kito ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu;
- prie staliukų sėdintieji lankytojai nuo pėsčiųjų takų, gyvenamųjų pastatų langų, gyventojų praėjimų į kiemus ir laiptines būtų nutolę ne mažesniu kaip 1 metro atstumu;
- į viešojo maitinimo įstaigą būtų įleidžiami tik apsaugines kaukes arba apsauginius veido skydus dėvintys lankytojai ir prie vieno staliuko sėdėtų ne daugiau kaip 2 lankytojai, išskyrus artimus giminaičius. Valgant ir geriant lankytojams dėvėti veido kaukes ar skydus neprivaloma.
- Prie įėjimo į viešojo maitinimo įstaigą reikia pateikti informaciją:
- kad įstaigoje nerekomenduojama lankytis rizikos grupės asmenims;
- apie asmens higienos būtinybę (rankų higieną, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas);
- skatinti lankytojus atsiskaityti ne grynaisiais pinigais;
- užtikrinti tinkamą staliukų, kėdžių ir paviršių valymą ir dezinfekavimą. Ypač durų rankenų, banko kortelių skaitytuvų dažnesnis valymas ir dezinfekavimas.
- Užtikrinti, kad dirbtų tik sveiki, neturintys karščiavimo (37,3 ℃ ir daugiau) simptomų ir kitų ligų darbuotojai:
- kasdien, prieš pradedant darbą, vertinti darbuotojų sveikatą;
- darbuotojus, kuriems pasireiškia kvėpavimo takų ligų, ūmių žarnyno infekcijų susirgimų požymiai, nedelsiant nušalinti nuo darbo, rekomenduoti konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju;
- drausti dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu.
- Rekomenduoti viešojo maitinimo įstaigoje nedirbti darbuotojams, priklausantiems rizikos grupei.
- Aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis. Lankytojus aptarnaujantis personalas turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kt.)
- Sudaryti sąlygas ir užtikrinti, kad darbo metu darbuotojai vengtų socialinio (tiesioginio) kontakto, pagal galimybes laikytųsi saugaus 2 metrų atstumo, išskyrus atvejus, kai aptarnauja lankytojus. Griežtai laikytųsi rankų higienos:
- ne rečiau, kaip kas 2 val. plautų rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuotų specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis;
- užtikrinti, kad darbuotojų rankų higiena būtų atliekama: prieš pradedant darbą; tvarkant termiškai apdorotą ar vartoti paruoštą maistą; prieš tvarkant žalią mėsą, žuvį ar kt. termiškai neapdorotą maistą; prieš apsimaunant, keičiant ir nusiėmus pirštines; sutvarkius atliekas; pabaigus valymo, dezinfekcijos darbus; pasinaudojus tualetu; pavalgius; parūkius; nusičiaudėjus; išsipūtus nosį.
- Sudaryti galimybę tinkamai lankytojų rankų higienai ir (ar) dezinfekcijai – prie įėjimo į viešojo maitinimo įstaigą ir tualetą gerai matomose vietose pakabinti rankų dezinfekcijai skirtas priemones.
- Rekomenduojama indus ir įrankius plauti indaplovėse ne mažesnėje kaip 60 ℃ temperatūroje arba naudoti kitas tinkamas priemones, užtikrinančias jų švarą (saugą).
Rekomenduojami video
J. Tūbelio progimnazija keičiasi: gražinamas ne tik vidus, plečiama ir automobilių stovėjimo aikštelė (foto)
(0)
Rokiškio Juozo Tubelio progimnazijos bendruomenė šiais metais gyvena itin neramiai – be jau kurį laiką viduje vykstančių patalpų remonto, šiandien ir progimnazijos kieme buvo pradėti naujos automobilių stovėjimo aikštelės rangos darbai. Įstaigos direktorius Zenonas
2026-04-14
Kamajiškiams labiausiai rūpi miestelio unikalumas: prašė gelbėti niokojamą Kultūros paveldo aikštę
(0)
Lyg apskritojo stalo riteriai į seniūnės Linos Zolubienės ataskaitinį susitikimą susirinkę Kamajų krašto gyventojai kalbėjo apie kasdienybės problemas. Nors iš pradžių atrodė, kad vietiniai jų neturi – per pusantros valandos neiškeltas ir neužduotas nei vienas klausimas, v
2026-04-10
Rokiškio rajono savivaldybės administracija kartu su savivaldybės Šeimos taryba ir nevyriausybine organizacija „Rokiškio mamų klubas“ ėmėsi iniciatyvos kurti „Šeimos stoteles“. Pirmoji stotelė jau pradėjo veikti savivaldybės patalpų I aukšte
2026-04-10
Obeliečiai norėtų likviduoti pastatus-vaiduoklius, sulaukti pasėlių deklaravimo specialisto ir, galbūt, su(si)tvarkyti upės pakrantę
(0)
Liko vos keli ataskaitiniai Rokiškio rajono seniūnų susitikimai su gyventojais: kitą savaitę į ataskaitas kvies Juodupės ir Rokiškio seniūnai. Šią savaitę su kraštiečiais susitiko ataskaitų teikimo „debiutantė“ – pirmą kartą apie įgyvendintus darbus ir p
2026-04-10
Antradienį – riboženkliai, trečiadienį – gruntas, ketvirtadienį – pamatai: prasidėjo socialinio būsto statybos (foto)
(0)
Praėjusiais metais Rokiškio rajono vadovai paskelbė žinią: Aušros gatvėje (Aušros g. 26) nori statyti naują pastatą – socialinį būstą. Šioms statyboms pritarti turėjo rajono taryba, ir nors vienbalsio palaikymo tąkart sumanymas nesulaukė, balsų buvo dauguma, tad &sc
2026-04-09