Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
VK pateikė išvadą: 2025 m. Rokiškio rajono biudžetas pažeidė taisyklę, tačiau situacija nėra dramatiška
(0)
Praėjusių metų birželį Valstybės kontrolė (VK) pateikė išankstinį 2025 m. Rokiškio rajono savivaldybės biudžeto vertinimą ir išvada nuskambėjo ne itin palankiai: buvo nustatyta, kad nesilaikoma fiskalinės drausmės taisyklių – biudžeto deficitas yra didesnis, nei leidžiama.
2026-06-11
Šiandien dalyje Lietuvos prognozuojamos audros, smarki liūtis ir kruša dar kartą primena apie vis dažnėjančius ekstremalius orų reiškinius. Specialistai sako, kad nors tokių stichijų sustabdyti neįmanoma, didelės dalies nelaimių galima išvengti tinkamai pasiruošus
2026-06-11
Nuo 2026 m. liepos 1 d. įsigalioja nedarbo socialinio draudimo išmokų pokyčiai. Keisis teisės į išmoką įgijimo sąlygos, išmokos apskaičiavimo tvarka, minimalus ir maksimalus išmokos dydis. Atsiras papildomų galimybių bedarbiams, kuriems liko nedaug laiko iki pensinio amži
2026-06-09
Kovo mėnesį vienoje pagrindinių Rokiškio miesto gatvių – Respublikos g. – buvo pradėti perėjų rekonstrukcijų darbai. Kelininkų brigados dirba sparčiai, vairuotojai – apsišarvavę kantrybe ir supranta, kad kliūtys kelyje – laikinos. Laikinas ir darbininkams Neprik
2026-06-09
Rokiškio rajono savivaldybė žengia vis arčiau naujojo Rudolfo Lymano muzikos mokyklos pastato atsiradimo: gegužės 28 d. paskelbė atvirą R. Lymano muzikos mokyklos architektūrinės idėjos projekto konkursą (informaciją rasti galima: Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos architektūrinė
2026-06-08