Energetinio efektyvumo didinimo sprendimo grąža rajono įstaigose (0)
Publikuota: 2021-05-19
Kategorija:
Aktualijos
2019 m. lapkričio mėn. Rokiškio rajono savivaldybei priklausančiose įstaigose įdiegta išmanioji šilumos valdymo ir monitoringo sistema, siekiant viešųjų pastatų energetinio efektyvumo. Rokiškio rajono savivaldybės administracijos vadovai susitiko su šią sistemą įrengusiais UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centro“ atstovais, kurie pristatė projekto rezultatus.
Išmanioji šilumos vartojimo valdymo ir monitoringo sistema buvo įdiegta Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazijoje, Rokiškio pagrindinėje mokykloje, Rokiškio r. Obelių gimnazijoje. Naudojantis specialia įvertinimo metodika, buvo apskaičiuotas sutaupytos šilumos kiekis, palyginus laikotarpius iki išmaniosios sistemos įdiegimo bei po jo įdiegimo ir valdymo. Papildomai buvo įvertintas lauko oro temperatūros skirtumas. Minėto metodo privalumas – vertinant pastato energetinį efektyvumą, eliminuojamas skirtingų šilumos sezonų aplinkos temperatūros skirtumas.
Remiantis atliktais skaičiavimais, vidutinis šilumos energijos sutaupymas per 1 šildymo sezoną – 15 proc. Pasak Rokiškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Valerijaus Rancevo, diegiant tokias sistemas ir jas atsakingai valdant, sutaupymo rezultatas yra akivaizdus.
„Efektyvus energijos vartojimas tampa vienu svarbiausių prioritetų ne tik Europos sąjungoje, Lietuvoje, bet ir Rokiškyje. Siekiant įgyvendinti šį tikslą ėmėmės priemonių didinti viešųjų pastatų energetinį efektyvumą. Svarbu, kad būtų taupomos ne tik lėšos, skirtos šildymui, bet ir kad žmonės dirbantys tuose pastatuose įsikūrusiose įstaigose, jaustųsi jaukiai ir komfortiškai. Rezultatas – akivaizdus, todėl tikimės, kad tokias sistemas įdiegsime ir kituose savivaldybės valdomuose pastatuose“, - informavo V. Rancevas.
Rekomenduojami video
Nuo liepos įsigalios nauja tvarka, pagal kurią gydytojas specialistas, suteikdamas mokamą paslaugą, turės galimybę pacientui išrašyti siuntimą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamai paslaugai gauti, praneša Sveikatos apsaugos min
2026-06-16
Nuo kito mėnesio didės valstybės mokama vaiko išlaikymo išmoka, praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).
„Valstybės mokama vaiko išlaikymo išmoka, vadinamieji alimentai iš „Sodros“, nuo liepos 1 d. didėja nuo 133,2 ik
2026-06-15
Internete pasklido vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip autostradoje važiuojantis vairuotojas signalizuoja į kelią išbėgusiems šerniukams ir, panašu, kurį laiką važiuoja greta jų. Žmonės, pamatę šį vaizdo įrašą – pasipiktino amoraliu vairuotojo elgesiu,
2026-06-15
Kai 2024-aisiais Kamajai tapo mažąja Lietuvos kultūros sostine, suplanuotų renginių ir veiklų sąraše atsirado idėja įamžinti krašto šviesuolių atminimą, miestelyje pastatant asmenybes atspindinčius suolelius. Taip gimė projektas „Kalbančios skulptūros“, papuoš
2026-06-12
Tradicinė šventė „Obelinės“ šiais metais bus kitokia – be didelio koncerto, bet lydima itin gražios idėjos
(0)
Kasmet rugsėjį Rokiškio krašte „nugriaudi“ net dvi itin didelės šventės: miesto gimtadienis ir Obelių šventė „Obelinės“. Pastaroji nuo pat pirmųjų kartų pasižymi įspūdingu šeštadienio vakaro koncertu, kai į mažo miestelio lauko sceną
2026-06-12