Pirmoji naujos programos lėšų injekcija – Nepriklausomybės aikštei (0)

Publikuota: 2024-03-04 Kategorija: Aktualijos
Pirmoji naujos programos lėšų injekcija – Nepriklausomybės aikštei
Rokiškio Sirena nuotr. / Ištrupėjusios Nepriklausomybės a. trinkelės jau kelia klausimų miestelėnams: ar jas kada nors pakeis?

Rokiškėnai labai myli savo miestą ir nori, kad jis būtų tvarkingas bei puoselėjamas. Rubrikai „Tavo bėdos mano“ laišką parašiusi Milda Pipinytė domisi miesto širdimi – Nepriklausomybės aikšte, kurioje, pasak skaitytojos – kiekvieną pavasarį vis prastesnis vaizdas. Susirūpinusią moterį taip pat domina Šimtmečio aikštės likimas.

Nori dėmesio Nepriklausomybės aikštei

Laiške rokiškietė rašo: „Po tarybos posėdžio (Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdis, vykęs vasario 15 d. – aut. past.) perskaičiau straipsnį apie numatytus pinigus takelių tvarkymui (rajono biudžete numatyta 200 tūkst. Eur skirti Rokiškio miesto seniūnijai ir pradedamai naujai šaligatvių remonto prie daugiabučių namų, programai – aut. past.). Suma įspūdinga – 200 tūkst. eurų, bet, kaip visada, jokio paaiškinimo nei kur tvarkys, nei kaip juos atrinks, nei kada pradės. O man įdomu, gal galėsite jūs sužinoti, ar nors dalis tos sumos bus skirta tvarkyti Nepriklausomybės aikštę? Plytelės ne vienoje vietoje – ištrupėjusios, ypač einant link dvaro. Kaip suklotos tvarkant aikštę per 500-ąjį miesto gimtadienį, taip net minimalaus remonto aikštė ir nemačiusi...“.

Moteris apeliuoja ir į tai, jog daug kalbama ir norima į Rokiškį pritraukti turistų, tačiau tokia pagrindinė aikštė ne kokį įspūdį palieka ir jiems.

Ar mato Šimtmečio aikštę?

M. Pipinytė atkreipė dėmesį ir į kitą zoną Rokiškio senamiestyje: „Nebekalbu apie Smuškevičiaus aikštę (dabar – Šimtmečio aikštė – aut past.). Gal įvyks stebuklas ir ten nors kažkiek aptvarkys? Viena baisiausių centrinės miesto dalies vietų su dar visai senovinėmis plytelėmis. Net takeliais negalima pavadinti čia esančių nuotrupų“.

Rajono savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas patikino, kad Šimtmečio aikštė turi viziją – čia suplanuota poilsio zona.

„Darbai vyksta jau ir ten: atlikta aikštės medžių ekspertizė. Remiantis ekspertų išvadomis, reikės pašalinti du medžius – džiūvantį šermukšnį ir vieną iš liepų, kitus medžius – apgenėti. Šiuos darbus atliksime šiais metais, o vėliau numatomas pėsčiųjų takų, gėlynų, suoliukų įrengimas“, – į skaitytojos klausimą apie ganėtinai apleistą aikštę atsakė V. Rancevas.   

Suma – jau konkretiems objektams

Tuo tarpu kalbėdamas apie Nepriklausomybės a., administracijos direktorius teigė, kad minimi 200 tūkst. eurų bus skirti Rokiškio mikrorajono šaligatvių sutvarkymui ir Nepriklausomybės a. ištrupėjusių bei iškilnotų trinkelių atnaujinimui.

„Pagal pėsčiųjų takų plėtros programą šiais metais numatytus 200 tūkst. eurų skirsime konkretiems dviem objektams tvarkyti. Kitais metais, pagal tą pačią programą, tvarkysime jau kitus objektus ir taip nuosekliai atnaujinsime pėsčiųjų takus visame rajone“, – sakė V. Rancevas.

Specialisto teigimu, iki jubiliejinio – 525-ojo miesto gimtadienio suplanuota suremontuoti ir Nepriklausomybės a. esantį paminklą „Arką“, nes skyla jo akmuo. V. Rancevas pažymėjo, kad „Arkos“ remontui lėšos bus skiriamos ne iš pėsčiųjų takų programos.

Rokiškio miesto seniūnas Arūnas Krasauskas patikslino, kad mikrorajone bus apžiūrėti visi šaligatviai ir pirmiausia tvarkomi prie jau renovuotų daugiabučiai, kur nebevyks požeminių komunikacijų įrengimo ir kasinėjimo darbai.

 

Parketlentės

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video