Didelės galimybės jaunimui - ranka pasiekiamos (foto) (0)

Publikuota: 2024-06-21 Kategorija: Jaunimas
Didelės galimybės jaunimui - ranka pasiekiamos (foto)
Rokiškio Jaunimo Centro nuotr. / Rokiškio jaunimo centro jaunuoliai turėjo galimybę pabendrauti su broliais Lavrinovičiais ir kitais žinomais Lietuvos žmonėmis

Šių metų birželio 11-13 d. Rokiškio jaunimo centro jaunuoliai turėjo galimybę dalyvauti „Futureself group“ labdaros fondo organizuojamoje stovykloje „Smėlėtos pėdos“ Drevernos uoste ant Kuršių marių kranto.


Jaunuoliams stovykla nekainavo nei cento. Dalyviai naudojosi visa Drevernos uosto stovyklavietės infrastruktūra: baseinai, pirtys, vandens čiuožyklos, restorane su „viskas įskaičiuota“ dalyviai lepinosi desertais, pieno kokteiliais. Kiekvieną atvykusį vadovą ir jaunuolį, stovyklos organizatoriais pasitiko su dovanomis. Organizatoriai pagalvojo apie viską: dalyvių saugumą, komfortą, pramogas.


Programa taip pat nustebino ne tik dalyvius, bet ir lydinčius vadovus. Po atpalaiduojančio laiko su vandens pramogomis, broliai Lavrinovičiai, Mantas Kalnietis, Žilvinas Žvagulis, Irena Starošaitė, Justinas Jankevičius kvietė visus dalyvauti tinklinio ir krepšinio varžybose. Jaunimui tai buvo tikra dovana - pabendrauti su žymiais žmonėmis ir kartu su jais komandoje rungtis varžybose dėl medalių bei prizų. 

Vakare „Burgerių Karaliai“ surengė iššūkį: geriausio mėsainio rungtis. Kartu su garsių šefų pagalba, jaunimas gamino mėsainius visai stovyklai. Jaunuoliai išdrįsę priimti gaminimo iššūki buvo apdovanoti saldžiais prizais. Antrą dieną stovyklautojai pradėjo su mankštą ir po sočių pusryčių jų laukė ekskursija kateriu aplankant negyvąsias kopas, Juodkrantę. Vyrų kalvės ir Upės merginų ir mamų akademijos lektoriai organizavo žygį link jūros. Aplankę jūrą, jaunuoliai atgavo jėgas surengtame piknike.

 


Didžiausią įspūdį stovyklautojams paliko vakare vykusi mentorių programa. Justinas Jankevičius vedė gyvus pokalbius su žymiais žmonėmis verslininkais. Buvo labai linksma ir informatyvu. Komiko kuriamas interaktyvus diskusijos formatas su pašmaikštavimais ypač patiko paaugliams, kurie su smalsumu gaudė įkvepiančias žymių žmonių istorijas, apie tai, kokie jie buvo paaugliai ir kas juos paskatino keistis, siekti daugiau. Po diskusijų vyko praktinė užduotis: jaunuoliai kūrė verslo planus padedant verslininkams. Geriausia jaunimo idėja sulaukė didelio dėmesio iš organizatorių, kurie pažadėjo konsultuoti jaunimą ir prisidėti prie verslo „užkūrimo“ tiek žiniomis, tiek finansine pagalba. Ši stovykla buvo ne vien pramogos, bet ir didžiulė paspirtis jaunimui siekti daugiau.

 

Rokiškio jaunimo centro dalyvių atsiliepimai:


Rusnė: „Man Drevernos stovykla davė kitokį požiūrį į gyvenimą, juk nėra to blogo kas neišeitų į gerą. Davė naujų pažinčių kuriomis nesigailiu. Davė į žinomus žmones pažvelgti kitu kampu. Anksčiau galvojau, kad man namuose yra geriau, jog man nieko daugiau nereikia, bet ši stovykla pakeitė nuomonę. Manau reikia išeiti iš savo komforto zonos ir pažinti naujų žmonių“.

Goda: „Ką man davė Drevernos „Futureself group“ stovykla? Ši stovykla man davė gerų akimirkų, naujų pažinčių su žmonėmis su kuriais bendravimas vyksta ir dabar. Pagerinau savo anglų kalbos žinias, nes buvo mentorius, kuris kalbėjo užsienio kalba. Išmokau sukurti verslo planą ir turėjome nuostabia mentorę. Klausėmės kitų žmonių pasakojimų apie jų išgyvenimus kuriant verslą. Buvo smagu klausyti, nes vedėjas buvo geras sakantis tiesiai šviesiai (Justinas Jankevičius). Pagerinau ir darbo komandoje gebėjimus, nes turėjome iššūkį kepant burgerius“.

Ši galimybė, nuvežti vaikus į stovyklą nebūtų pasiekiama, jei ne paties Rokiškio jaunimo centro aktyvumas, veiklų išskirtinumas, ką būtent ir pastebėjo „Futureself group“ labdaros fondas. Rokiškio jaunimo centro jaunuolius į stovyklą lydėjo jaunimo darbuotoja Joana Jazdauskaitė.

Turime mažiau galimybių... Ar tikrai?


Kartais susidaro labai klaidingas įspūdis, jog gyvenant mažame mieste ar kaimiškose vietovėse, netenkame daug galimybių dalyvauti įvairiuose renginiuose, mokymuose, projektuose.


Šiais metais Rokiškio jaunimo centras gali pasididžiuoti, jo jaunimui buvo sudarytos sąlygos išbandyti save ir tarptautiniuose renginiuose. Jaunimo centro neformalių grupių atstovai pristatė savo iniciatyvas Latvijoje ir Norvegijoje, jaunimo lyderė išvyko į tarptautinius mokymus Estijoje.


Jau už mėnesio du jaunuolius, Rokiškio jaunimo centro jaunimo darbuotoja lydės į tarptautinius mokymus Norvegijoje, skirtus praplėsti jaunimo akiratį, išmokti rengti jaunimo projektus, o rugpjūtį jaunuolių grupė su darbuotoja vyks į tarptautinius jaunimo mainus Latvijoje, kur susitiks su kitomis jaunimo grupėmis iš Portugalijos ir Latvijos.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video