Įvertintos Rokiškio jaunimo iniciatyvos – ugnies žonglieriai ir šokėjai tarp geriausių šalyje (0)

Publikuota: 2024-03-12 Kategorija: Jaunimas
Įvertintos Rokiškio jaunimo iniciatyvos – ugnies žonglieriai ir šokėjai tarp geriausių šalyje
RJC archyvo nuotr. / Rokiškio jaunuolių iniciatyvos įvertintos už išskirtinumą

 Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) organizuotoje „Nordic-Baltic youth Initiatives for a better future” projekto Lietuvos geriausių jaunuolių iniciatyvų atrankos konkurse  pastebėtos ir Rokiškio jaunimo iniciatyvos. Tarp devynių geriausių šalies jaunimo iniciatyvų pateko neformali  ugnies žonglierių grupė „Fire kiss“ (Gabija Mičelytė, Vilnera Paužaitė) ir šokių grupė „Jaunimas Šoka“ (Lukas Milaknis).

Mokosi patys

Rokiškio jaunimo centro jaunimo darbuotoja Joana Jazdauskaitė pasakojo, kad konkursas rengiamas keturiose šalyse – Lietuvoje, Latvijoje, Norvegijoje ir Švedijoje. Kiekvienoje šalyje  atrinktas įdomiausias, aktualiausias iniciatyvas jauni žmonės turės galimybę pristatyti platesnei auditorijai, pasidalinti savo patirtimi ir idėjomis.

„Mes, kaip jaunimo centras, globojame, paskatiname, suteikiame pagalbą, jeigu reikia, erdvę veiklai ar pavėžėjimą, tačiau ne darbuotojai šoka ar kažką daro – iniciatyvos imasi ir veiklą vykdo patys jaunuoliai. Ugnies žonglieriai patys mokosi, tai nėra būrelis, mokykla. Grupei „Jaunimas  šoka“ vadovauja Lukas Milaknis, jam 18 metų, jis yra mokinys, tačiau pats režisuoja ir kuria šokius veikia savarankiškai. Kultūros centras jam suteikia patalpas, Rokiškio jaunimo centre jie randa pagalbą“, – sakė J. Jazdauskaitė. 

Pastebėjo išskirtinumą

LiJOT rengtoje atrankoje iš viso pristatyta daugiau nei 30 šalies jaunimo iniciatyvų. Konkursas stiprus, pasak J. Jazdauskaitės, rokiškėnams buvo sudėtinga, nes kai kurios iniciatyvos įgyvendinamos nacionaliniu lygmeniu, tačiau buvo pastebėtas ir įvertintas rokiškėnų išskirtinumas. „Mūsų jaunimo iniciatyvos yra vietos lygmens, jas žino rajono gyventojai, gal kaimyniniai rajonai, bet jos neapima visos Lietuvos. Lengva nebuvo. Padėjo tai, kad mūsų rajono jaunimo iniciatyvos išskirtinės“, – sakė pašnekovė. Dalyvius vertino  LiJOT atstovai ir patys konkurse dalyvaujantys jaunuoliai.

Šiuo metu jaunuoliai ruošiasi antram etapui, „šlifuoja“ pristatymus. Patys filmuoja, montuoja vaizdo medžiagą, ruošia pristatymo tekstus ir verčia juos į anglų kalbą.
Bus dar tarpinis susitikimas Latvijoje kovo 21–23 d., kuriame gali atkristi dar kelios iniciatyvos ir liks unikaliausios. Gegužės pabaigoje – birželio pradžioje jaunuoliai jas pristatys galutiniame etape Osle (Norvegija), susipažins su užsienio šalių jaunuolių veikla, dalinsis patirtimi. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video