Rokiškėnai grįžo iš jaunimo inciatyvų projekto ,,Nordic-Baltic youth Initiative for better future“ (foto) (0)

Publikuota: 2024-06-11 Kategorija: Jaunimas
Rokiškėnai grįžo iš jaunimo inciatyvų projekto ,,Nordic-Baltic youth Initiative for better future“ (foto)
Asmeninio archyvo nuotr. / Ne tik įsimintini susitikimai, bet ir galimybė pamatyti svečią šalį, rokiškėnams paliko didelį įspūdį.

Dar pavasarį, kovo mėnesį, Rokiškio jaunimo centro (JC) ugnies žonglierių grupės „Fire kiss“ bei šokių grupės „Jaunimas Šoka“ iniciatyvos tapo vienomis iš geriausių Lietuvos jaunuolių iniciatyvų, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) organizuojamame „Nordic-Baltic youth Initiatives for a better future“ projekte-konkurse. Net du atrankinius barjerus perkopę rokiškėnai birželio pirmąjį savaitgalį dalyvavo finaliniame keturių šalių jaunuolių susitikime Norvegijoje.

Pradžia

LiJOT rengtoje atrankoje iš viso buvo pristatyta daugiau nei 30 šalies jaunimo iniciatyvų. Apie tai, kad pateko tarp dešimties geriausių, JC neformali ugnies žonglierių grupė „Fire kiss“, kurią buria Gabija Mičelytė ir Vilnera Paužaitė bei šokių grupė „Jaunimas Šoka“, kurią veda Lukas Milaknis, sužinojo kovo 3 d.

Iš karto po atrankos kalbinta JC darbuotoja Joana Jazdauskaitė pasakojo, kad konkursas rengiamas keturiose šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Norvegijoje bei Švedijoje ir kiekvienoje šalyje atrinktas įdomiausias, aktualiausias iniciatyvas jų autoriai turės galimybę pristatyti platesnei auditorijai. Visgi, to siekiant, reikėjo „pereiti“ dar vieną atrankinį barjerą kovo pabaigoje, Latvijoje.

Du barjerai

„Latvijoje susibūrė visi, iš:  Norvegijos, Suomijos ir Latvijos ir vieni kitiems pristatėm savo projektus. Iš daugybės atrinkome po dešimt unikaliausių, kurių autoriai susitikom Norvegijoje, finaliniame etape. Iki kelionės į Norvegiją turėjome atlikti namų darbus: aprašyti savo iniciatyvų tikslus ir panašiai. Namų darbus darėme taip pat visi, susirinkę bendrai Vilniuje, LiJOT biure“, – apie projekto eigą kalbėjo L. Milaknis.

Anot jo, pagrindinis projekto tikslas – sukurti viešinimo būdą, kurio metu bus viešinamos geriausios Baltijos-Šiaurės šalių jaunimo iniciatyvos.

Vaikinas tikino, kad dalyvauti tarptautiniame projekte ir pristatyti savo veiklą net keturių šalių auditorijai, yra vienas didžiausių pasiekimų, nekalbant apie faktą, kad užmegztos naujos pažintys ir su Lietuvos, ir su kitų šalių jaunuoliais.

Apie šalies geriausius

„Pirmą kartą vykusio „Nordic-Baltic youth Initiative for better future“ projekte galėjo dalyvauti visas Lietuvos jaunimas su įvairiausiomis iniciatyvomis: koncertai, aplinkos tvarkymo akcijos, apdovanojimai, erdvių atnaujinimai, diskusijos, festivaliai ir pan. Į finalinį susitikimą Norvegiją sugūžėjo 10 lietuvių iniciatyvų – geriausios iš geriausių. O projektas buvo tikrai labai įdomus: tiek Latvijoje, tiek Norvegijoje turėjome įvairių praktinių užsiėmimų, apsilankėme muziejuose ir, aišku, dirbome prie iniciatyvų“, – trumpai esmę pristatė L. Milaknis.

Iš Lietuvos į Norvegiją keliavo net 3 rokiškėnų iniciatyvos: „Jaunimas šoka“ (L. Milaknis); „Fire kiss“ (V. Paužaitė) ir „Dj delta 31 Salų dvare“ (G. Mičelytė), o visos kitos buvo skirtingų šalies regionų: „Jaunimo sakurų parkas“ (Paulius Sagevičius); „Vasaros forumas 2023“ (Lietuvos moksleivių sąjunga Ieva Suščinskytė); „Karjera be barjerų“ (Rokas Damulis); „Elect21“ (Lietuvos Liberalus jaunimas Rapolas Antanavičius); „Veiksmo diena“ (P. Sagevičius); „Apie mus“ (Elinga Trumpaitė); „Gatvės gimnastikos aikštelė“ (Lukas Ulkė).

L. Milaknis neslėpė – projekte atsidūrė J. Jazdauskaitės dėka, tad už šią patirtį yra ir bus labai dėkingi visą laiką. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video