Sodo prekės domina ne tik vyresnio amžiaus pirkėjus (0)
Tai, kas laiko patikrinta, į užmarštį neiškeliauja. Priešingai, tik tai labiau įsitvirtina ir, taip sakant, giliau išleidžia šaknis. Puikus pavyzdys – daržininkystė bei sodininkystė. Jei anksčiau obuolys ar krapas dažnam miestiečiui atrodė tikra egzotiška, sutinkama tik prekybos centre arba pas giminaitį, gyvenantį kaime, tai šiandien situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Vis dažniau žmonės, net ir gyvenantys didmiestyje, stebina nauju, itin malonius darbo vaisius nešančiu hobi. Daržininkystė eina „ į trasą“!
Kaip atrodo šiuolaikinio sodininko portretas?
„Užteks lenkti nugarą tame sode/darže. Geriau ateik pailsėti, ištiesti kojas, pažiūrėti televizorių...“ galvą ravint ar sodinant, skirti daugiau laiko poilsiui. O ar galite patikėti, jog vieną dieną į žemę rankas sukišite ir jūs? Ne, ne tada, kada biologinis laikrodis persivers į solidžią pusę ar kai pagaliau nusipirksite sodyba užmiestyje, apie kurią ilgai svajojote. Sodininko ar daržininko portretas šiandien atrodo kur kas kitaip.
Kaip minėjome, anksčiau šio tipo darbai traukė vyresnio amžiaus žmones, gyvenančius provincijoje. Šiandien nuosavame žemės kampelyje mielai darbuojasi vis daugiau jaunesnio amžiaus asmenų, į šią veiklą aktyviai įtraukiančių ir kitus šeimos narius, ypač – atžalas (iš tiesų – puikus, įtraukiantis užsiėmimas!). Priežastis, kaip supratote, glūdi ne skurdžiame laisvalaikio leidimo būdų pasirinkime (priešingai, veiklos, gyvenant miestuose, nors „vežimu vežk“) ar, vaizdžiai tariant, iš bado. Nors noras savo racioną papildyti natūraliais, ekologiškai produktais dalį žmonių gali būtent ir skatinti užsiimti šia veikla. Ieškant priežasčių, reikėtų atlikti apklausą sodininkų tarpe. Tikėtina, jog jie pateiktų nevienareikšmius atsakymus.
Tikėtina, jog, aktyviai plečiantis miestams ir kylant nuosaviems namams ar kotedžams, žmonės, užuot gyvenę betono „džiunglėse“, nusprendžia kurti aplink save daugiau žalumos. Galbūt pabunda tas vadinamasis „kažkelintos kartos nuo žemės“ instinktas: juk lietuviai – žemdirbių – tauta. Neabejotinai reikšmingas ir faktas, jog, užsukę į https://www.meistrokodas.lt/sodo-prekes/, sodo ar daržo prekes galite įsigyti internetu. Užmetus akį į asortimentą, akivaizdu, jog, šiek tiek pasitelkus fantaziją ar pasinaudojus specialistų patarimais, galima sukurti stilingą, aplinką puošiantį sodą ar daržą.
Psichologiniai sodininkystės privalumai
Anot specialistų, sodininkystė – hobi, atnešantis naudą ne tik...mūsų skrandžiui, bet ir psichologinei sveikatai bei emocinei būsenai. Pateikiame visą eilę faktų, patvirtinančių, jog darbas sode anaiptol nėra laiko švaistymas, priešingai, tai veikla, galinti būti naudinga kiekvienam mūsų.
Pilnatvės su aplinka atradimas. Sodo darbų dėka galime grįžti prie natūralios aplinkos. Nesvarbu, kokias „importines“ augalų veisles prižiūrite ar kokius modernius įrankius naudojate, tačiau dirbate tą patį darbą, kuriuo nuo seniausių laikų užsiiminėjo ir mūsų protėviai. Buvimas gamtoje, kaip žinia, skatina dėmesio sutelkimą, gerina nuotaiką, leidžia atsipalaiduoti kūnui.
Skatina palikti telefoną. Plušant sode ar darže, naudotis mobiliuoju telefonu sunkiai įmanoma fiziškai. Iš pradžių gali būti juntamas psichologinis diskomfortas, tačiau netrukus ateina malonus noras tiesiog susikoncentruoti į atliekamą veiklą. Galimybė atsiriboti nuo darbų, atliekamų vienu metu, gausos, iš tiesų leidžia atsipalaiduoti.
Orientacija į dabartį. Pastebima tendencija, jog spartus šiuolaikinio gyvenimo ritmas verčia mus žiūrėti tolyn, pamirštant, jog reikia gyventi ir mėgautis šia minute. Juk kiekviena akimirka – unikali ir nepasikartojanti. Dirbant sodo darbus, be jokių pastangų pradedi mėgautis aplinka: pamatai spalvų grožį, užuodi nepakartojamus kvapus, išgirsti aplinkos garsus, rankomis pajunti natūralių medžiagų tekstūrą.
Kūrybiškumo skatinimas. Įvairiaspalviai augalai bei šių komponavimo galimybės skatina kūrybiškumą. Tai aktualu ne tik menininkams, bet ir kiekvienam mūsų: kūrybiškumas teigiamai veikia psichologinę būseną.
Užs. nr. 1228.