Kodėl mūsų likimą turi spręsti kažkas kitas? (0)

Publikuota: 2023-03-29 Kategorija: Nuomonė
Kodėl mūsų likimą turi spręsti kažkas kitas?
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnazija

Vykstant audringoms diskusijoms dėl gimnazijos pertvarkos, Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto Senųjų rūmų abiturientai jaučia pareigą išsakyti savo nuomonę šiuo klausimu.

Labiausiai mus nustebino tai, kad apie šią situaciją sužinojome ne iš direktorės ar mokyklos administracijos, o iš gandų mokykloje bei straipsnių žiniasklaidoje. Taip yra todėl, kad šiuo klausimu mūsų nuomonės niekas neklausė. Taip pat pasigedome ir tėvų apklausos. Ar mes nesame mokyklos bendruomenės dalis? Kodėl mūsų likimą turi spręsti kažkas kitas?

Skaudu girdėti, kai yra nuvertinamas mūsų padalinys. Nesuprantame, kodėl pamirštama prie gimnazijos privalumų paminėti daugelį Senuosius rūmus supančių neformaliojo ugdymo įstaigų,  kai tuo tarpu prie Taikos g. 17 esančio pastato privalumų jau yra įrašyta tai, kas dar net nėra pilnai pastatyta. Svarbu paminėti, kad netoli mūsų mokyklos yra dailės mokykla, Jaunimo centras, Rokiškio ežeras, kurį gamtos mokslų  mokytojos naudoja platesniam mokymui ir tyrimams,  šalia ir Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras, kuriame vyksta dziudo treniruotės, vedami kiti sporto užsiėmimai, yra šaudykla, Rokiškio krašto muziejus, kuriame vyksta netradicinės pamokos, bendrabutis, kuriame gyvena mokiniai, atvažiuojantys iš rajono kaimų bei miestelių. Akcentuojama, kad į Senuosius rūmus nebus galima perkelti „Romuvos“ padalinyje esančių laboratorijų, tačiau faktiškai pagrįstų argumentų – kodėl, nėra. Ar tikrai nebus pigiau perkelti laboratorijas į Senuosius rūmus negu renovuoti likusias 40 procentų „Romuvos“ patalpų?

Per daugelį metų mes išmokome puoselėti mokyklos tradicijas, todėl šiuo metu esame sunerimę, kad tiek laiko branginamos  vertybės galimai išnyks. Nors daugelis palaikančių „Romuvos“ padalinį teigia,  kad tradicijos išsilaiko bendruomenėje, o ne pastate, tačiau net ir dabar, kai nėra sujungti abu padaliniai, mes sulaukiame replikų iš kito padalinio mokinių. Pavyzdžiui: kritikuojamas Šimtadienio spektaklis, tarpukario uniformos, dėvimos dvyliktokų ir vienuoliktokų per svarbias šventes, Juozo Tumo-Vaižganto pagerbimas gėlėmis prie jo paminklo mokyklos kieme, šias tradicijas puoselėti liks neįmanoma – visi šie dalykai yra sumenkinami, lyg jie neturėtų jokios reikšmės. Per daugelį metų supratome, kad būtent šie, nors iš pažiūros ir menki, dalykai formuoja mūsų asmenybes, todėl yra svarbu į juos atsižvelgti.

Mums, 99 laidai, plyšta širdis, nes tikriausiai būsime priešpaskutinioji gimnazistų laida, kuri žengs šios mokyklos koridoriais... Kiekvienam iš mūsų svarbus mokyklos likimas ir norime būti išgirsti.

Kadangi neturėjome galimybės prie Senųjų rūmų padalinio prirašyti privalumų, todėl pateikiame papildytą sąrašą čia.

Senųjų rūmų padalinio (Riomerio g. 1, Rokiškis) privalumai:

 • 90 proc. renovuotų patalpų; 
 • Vaižganto vardo tradicijos; 
 • Choreografijos salė; 
 • Treniruoklių salytė; 
 • Didesnis kondicionierių skaičius kabinetuose; 
 • Šalia esantis bendrabutis; 
 • Žaidimų bei poilsio erdvės; 
 • Biologijos laboratorija; 
 • Mokyklos muziejus.

Neformalus ugdymas: 

 • Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras (šaudykla, dziudo ir sunkiosios atletikos salės, ledo arena)
 • Muzikos mokykla; 
 • Jaunimo centras/Dailės mokykla
 • Rokiškio dvaras; 
 • Rokiškio ežeras. 

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio abiturientai

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video