Tegul visa Lietuva nusidažo mėlyna-geltona spalva! (0)

Publikuota: 2023-04-23 Kategorija: Nuomonė
Tegul visa Lietuva nusidažo mėlyna-geltona spalva!
Rokiškio Sirena nuotr. / Ukrainos vėliava.

Artėja NATO viršūnių susitikimas Vilniuje  liepos 11–12 d. kuris tikrai bus išskirtinis, nes pirmą kartą savo šalies istorijoje jį organizuoja Lietuva.

Tai – didžiausias renginys, kuriame susitiks NATO valstybių narių vadovai. Tikimasi 40–50 užsienio valstybių delegacijų (iki 3 000 svečių) bei maždaug 2 000 nevyriausybinių organizacijų ir tarptautinės žiniasklaidos atstovų. Tad iššūkių nusimato daug. Tvarkai ir saugumui palaikyti planuojama pritraukti apie 3 tūkst. Lietuvos kariuomenės karių, transportas negalės judėti senamiestyje ir aplink parodų rūmus „Litexpo“, kur ir vyks susitikimas, o į senamiestį gyventojai iš vis patekti negalės. Be to, bus uždaromos ir kitos miesto vietos. Tačiau nepaisant to, būtina pagerbti ir padėkoti NATO generaliniam sekretoriui Jenso Stoltenbergui už parodyta pasitikėjimą Lietuvai ir paremti Kijevą su atvykstančiu prezidentu Volodymyru Zelenskiu. Vilnius turi būti ta vieta, kur Kijevas bus pakviestas į NATO, todėl parodykime drąsą ir ryžtą susitelkdami ir savo ramiu būvimu, parodykime, kad mes kartu su Ukrainos kovotojais.

Kviečiu visus vilniečius, kurie nežada išvykti iš miesto tomis dienomis savo namų balkonuose  ir kiemuose iškelti Ukrainos nacionalinę vėliavą, Vilniaus miesto valdžią-Ukrainos vėliavomis papuošti aikštes ir skverus, parduotuvių langus ir vitrinas papuošti ukrainietiškomis  spalvomis. Lai tomis dienomis per Lietuvos radiją ir televiziją, kitais informaciniais kanalais skamba Ukrainą palaikančios dainos ir liejasi muzika. Tegul visa Lietuva nusidažo mėlyna-geltona spalva!

Paulius Gaigalas

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video