Kalėdiniame rajono jėgos trikovės ir štangos spaudimo varžybose rungėsi daugiau nei pusšimtis sportininkų (foto) (0)

Publikuota: 2023-12-20 Kategorija: Sportas
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Jėgos trikovėje svorio kategorijoje iki 105 kg 1 vietą laimėjo K. Jurevičius

Gruodžio 16 d. Rokiškio rajono atletinės gimnastikos klubo ,,JTK Grizlis“ patalpose vyko Rokiškio rajono Kalėdinės jėgos trikovės ir štangos spaudimo varžybos. Varžybose dalyvavo 54 sportininkai, atstovaujantys Rokiškio rajono sporto klubus „Helijas“ ,,Rospo“, ,,JTK Grizlis“, taip pat atletai, susibūrę į Sėlynės ,,Jaunučių“ komandą bei individualiai dalyvaujantys sportininkai.

Pradėjo jauniausi

Sportininkai varžėsi savo svorio kategorijose, nepriklausomai nuo amžiaus, t. y., toje pačioje svorio kategorijoje galėjo startuoti ir 14-mečiai, ir 40-mečiai.

Štangos spaudimo varžybose dalyvavo 35 sportininkai. Pirmą kartą šioje rungtyje varžėsi jauniausi, 13 ir 14 metų sportininkai, kurie pradėjo lankyti sporto salę rugsėjo–spalio mėn. 13 metų amžiaus grupėje visi sportininkai buvo vienodai stiprūs, nugalėtojai buvo išaiškinti pasinaudojus Wilk koeficientu. Kadangi sportininkai išspaudė vienodą svorį, aukštesnę vietą užėmė lengvesnis sportininkas. 1 vietą iškovojo Dovydas Žemaitis, 2 vietą – Benas Adomavičius, trečią – Gustas Stuglys, visi sportininkai spaudimo veiksmu iškėlė 27,5 kg štangą.

Kovojo su jauduliu

Amžiaus grupėje 14–15 metų, sportininkai kovojo ne tik su štangos svoriu, bet ir su jauduliu. Tarp pirmos ir antros vietos laimėtojų vyko atkakli kova. Nedas Adomavičius ir Joris Janauskas išspaudė 42,5 kg štangą, abiejų Wilks koeficientas 112.50. Šioje situacijoje laimi lengvesnis. 1 vieta atiteko Nedui Adomavičiui, 2 vieta – Joriui Janauskui, 3 vieta Tomui Kancevičiui – 40 kg, 4 vieta – Vakariui Šarkauskui – 32,5 kg. Visi šie sportininkai atstovauja sporto klubui ,,JTK Grizlis“.

Varžėsi moterys

Moterų grupėje svorio kategorijoje iki 63 kg 1 vietą iškovojo Loreta Stuglienė – 55 kg (klubas ,,JTK Grizlis“), 2 vietą – Ingrida Balaboskinienė – 52,5 kg (klubas ,,Helijas“.)

Svorio kategorijoje 63 kg+ Astai Šukienei atiteko 1 vieta – 55 kg (klubas ,,Helijas“ ), Mėta Stuglytė buvo antra – 40 kg (klubas ,,JTK Grizlis“), Austėja Stasiūnaitė iškovojo trečią vietą – 37,5 kg (klubas ,,JTK Grizlis“). Absoliučioje įskaitoje pagal Wilks koeficientą 1 vieta atiteko Ingridai Balaboskinienei.

Vyrų kovos

Vyrų grupėje svorio kategorijoje iki 66 kg 1 vietą iškovojo Arminas Kirlys – 70 kg (klubas ,,Helijas“), 2 vietą – Mykolas Jasinevičius – 45 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Svorio kategorijoje iki 74 kg pirmas buvo Ruslanas Aleinikovas – 100 kg (klubas ,,Rospo“), antras – Kostas Maculevičius – 85 kg (Sporto centras), trečias – Emilis Trumpa – 80 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Svorio kategorijoje iki 83 kg 1 vietą laimėjo Mantas Blažys – 150 kg (klubas ,,JTK Grizlis“), 2 vietą – Nojus Konstantinas Čypas – 117,5kg ( Sėlynės komanda ,,Jaunučiai“), 3 vietą – Mindaugas Araminas – 105 kg (klubas  ,,JTK Grizlis“).

Svorio kategorijoje iki 93 kg 1 vietą laimėjo Evaldas Černiauskas – 195 kg (individualiai dalyvaujantis sportininkas), 2 vietą – Olegas Lomako – 120 kg (klubas ,,Helijas“), trečią – Jokūbas Čypas, išstūmęs 90 kg štangą (Sėlynės komanda ,,Jaunučiai“).

Lyderiavo „JTK Grizlis“

Svorio kategorijoje iki 105 kg 1 vietą užėmė Svajūnas Margevičius – 135 kg (klubas ,,Helijas“), 2 vietą –  Žilvinas Laucevičius su 130 kg (individualiai dalyvaujantis sportininkas), 3 vietą –Svajūnas Šaknys – 120 kg (klubas ,,Rospo“), 4 vietą – Karolis Jurevičius – 120 kg (klubas ,,JTK Grizlis“). Lengvesnis sportininkas užėmė aukštesnę vietą.

Svorio kategorijoje 105+ pirmą vietą užėmė Gustas Kazanavičius iškėlęs 100 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Absoliučioje įskaitoje pagal Wilks koeficientą 1 vieta atiteko Evaldui Černiauskui – 125.62 (individualiai dalyvaujantis sportininkas), antra – Mantui Blažiui – 104.18, trečia – Nojui Konstantinui Čypui  – 84.38. Komandinėje įskaitoje 1 vietą iškovojo sporto klubas ,,JTK Grizlis“, antrą – sporto klubas ,,Helijas“, trečią – Sėlynės komanda ,,Jaunučiai“, ketvirtą – sporto klubas ,,Rospo“.

Jėgos trikovė

Jėgos trikovės varžybose dalyvavo 19 sportininkų. Jėgos trikovę sudaro trys veiksmai – pritūpimo,  spaudimo ir atkėlimo (traukos) veiksmai.

Moterų grupėje svorio kategorijoje iki 63 kg 1 vietą užėmė Loreta Stuglienė, ji pritūpė su 80 kg štanga, spaudė 55 kg, traukė 120 kg štangą. Suma – 255 kg ( klubas  ,,JTK Grizlis“).

Svorio kategorijoje  63 kg + pirma vieta atiteko Austėjai Stasiūnaitei, sportininkė pritūpė su 75 kg štanga, spaudė 37,5 kg, atkėlė  92,5 kg štangą. Suma – 205 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Absoliučioje įskaitoje pagal Wilks koeficientą 1 vietoje – Loreta Stuglienė, 2 vietoje – Austėja Stasiūnaitė.

Vyrų grupėje iki 66 kg 1 vietą iškovojo Mykolas Jasinevičius, sportininkas pritūpė su 70 kg štanga, spaudė 45 kg, traukė  90 kg. Suma  205 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Svorio kategorijoje iki 74 kg pirmą vietą iškovojo Ruslanas Aleinikovas, pritūpimo veiksmu jis iškėlė 120 kg, spaudimo veiksmu – 100 kg, atkėlimo veiksmu – 150 kg ir surinko 370 kg (klubas ,,Rospo“). 2 vietoje – Kostas Maculevičius, jo rezultatas 120 kg + 85 kg + 40 kg ir suma – 345 kg. (Sporto centras). 3 vietoje – Emilis Trumpa 60 kg + 80 kg + 155 kg, suma – 295 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Stipriausi sportininkai

Svorio kategorijoje iki 83 kg 1 vietą iškovojo Nojus Konstantinas Čypas, pritūpimo veiksmu iškėlęs 200 kg, spaudimo – 117,5 kg, atkėlimo – 252,5 kg. Suma 570 kg (Sėlynės komanda  ,,Jaunučiai“.)

2 vietoje – Mantas Blažys, jis pritūpė su 170 kg štanga, spaudė 150 kg, traukė 200 kg. Suma  520 kg (klubas ,,JTK Grizlis“). 3 vietoje – Mindaugas Araminas, pritūpė su 135 kg, spaudė 105 kg, traukė 180 kg. Suma 420 kg (klubas ,,JTK Grizlis“).

Svorio kategorijoje iki 93 kg pirmą vietą iškovojo Evaldas Černiauskas – 175 kg + 195 kg+265 kg. Suma 635 kg. (Individualiai dalyvaujantis sportininkas).

Antras buvo Jokūbas Čypas, jis pritūpė su 150 kg štanga, spaudė 90 kg, traukė 190 kg. Suma 430 kg (Sėlynės komanda ,,Jaunučiai“).

Svorio kategorijoje iki 105 kg pirmą vietą laimėjo Karolis Jurevičius, jo rezultatas 200 kg +120 kg + 220 kg. Suma 540 kg (klubas ,,JTK Grizlis“). Antra vieta atiteko Svajūnui Šakniui, jo rezultatas 170 kg + 120 kg + 205 kg. Suma 495 kg (klubas  ,,Rospo“). Trečioje vietoje buvo Žilvinas Laucevičius, jis pritūpė su 150 kg štanga, spaudė 130 kg, traukė 200 kg. Suma 480 kg (individualiai dalyvaujantis sportininkas).

Absoliučioje įskaitoje

Svorio kategorijoje 105 kg + stipriausias buvo  Gustas Kazanavičius – 170 kg + 100 kg + 220 kg. Suma 490 kg (klubas ,,JTK Grizlis“). Absoliučioje įskaitoje pagal Wilks koeficient 1 vietoje Evaldas Černiauskas, antroje – Nojus Konstantinas Čypas, trečioje Mantas Blažys.

Komandinėje įskaitoje 1 vietoje Sporto klubas ,,JTK Grizlis“,  2 vietoje – Sėlynės komanda  ,,Jaunučiai“, 3 vietoje – sporto klubas ,,Rospo“.

Varžybose teisėjavo pirmos nacionalinės kategorijos teisėja Ala Sketerienė, šoniniai teisėjai – Robertas Bartkevičius ir Mangirdas Strungys.

Varžybų sekretoriatas – Vaida Žemaitienė ir Aistė Sketerytė, asistentai –Laurynas Vilkevičius ir Modestas Skipskys.