Visuomeninėmis iniciatyvomis, kūrybinėmis idėjomis, sporto pasiekimais garsinantiems Obelių kraštą įteikti „Auksiniai obuoliai“ (foto) (0)

Publikuota: 2023-12-10 Kategorija: Susitikime Rokiškyje
Visuomeninėmis iniciatyvomis, kūrybinėmis idėjomis, sporto pasiekimais garsinantiems Obelių kraštą įteikti „Auksiniai obuoliai“ (foto)
Kristinos Ramanauskaitės nuotr. / Veikli šeima– Erika Bunytė ir Saulius Rudokas

Metams baigiantis Obelių bendruomenė rinkosi į tradiciniu tampantį Padėkų vakarą, kuriame išdalinti „Auksiniai obuoliai“ žmonėms, garsinantiems Obelius, prisidedantiems prie miesto tvarkymo, remiantiems vietinius žmones.  

Dosnumas nematuojamas

„Jų dosnumas nėra matuojamas daug ar mažai, nepasveriamas, nes dalinamasi iš širdies. Tai indėlis į Obelių aplinkos gražinimą, masines šventes, renginius. Šventės tapo Obelių vizitine kortele“, – įteikiant „Auksinius obuolius“ rėmėjams, palaikantiems bendruomenės iniciatyvas, sakė vakaro vedėjai Jolanta Kulienė ir Antanas Kišūnas. Tarp rėmėjų – UAB „Citus“ direktorius Mindaugas Vanagas, ūkininkas Rimvydas Narkevičius, bendrovės „Agrosindikatas“ Rokiškio padalinio direktorė Dalia Azaravičienė, UAB „Miško draugas“ direktorius Aidas Stainys, ūkininkai Povilas Ragelis ir Valerijus Aleinikovas.  

Už sprendimus

Obeliečiai juokauja, kad jų kraštas tuoj taps kurortu, pradžia jau padaryta, prie ežero nutiestas takas – „promenada“, prie to prisidėjo iniciatyvi bendruomenė, rėmėjai ir tie, kurie priėmė sprendimus. Už paramą bendruomenės projektams, Obelių ežero pakrantės sutvarkymui ir archeologiniams kasinėjimams, už priimtus ryžtingus, ir kaip tikisi obeliečiai, ne paskutinius sprendimus, „Auksinis obuolys“ įteiktas Rokiškio rajono savivaldybės merui Ramūnui Godeliauskui.

Neseniai į miestelio gyvenimą įsitraukęs ir jau spėjęs daug nuveikti seniūnas Vytautas Stakys apdovanotas už atsidavimą šiam kraštui, sutvarkytas viešąsias erdves, pagalbą tiesiant takelį palei ežerą, obeliečiai vardija ir kitus darbus – pasodintas sakuras, tvarkomą pirtį.

Tylūs darbai

Už nepriekaištingą darbą „Auksinis obuolys“ skirtas Ričardui Mažeikiui, už finansinę  paramą pakrantės sutvarkymui, pagalbą motinai su trimis vaikais ir dosnią širdį  – Artūrui Užgaliui. Už meilę augintiniams, Obelių krašto ir Lietuvos garsinimą pasaulyje „Auksinis obuolys“ skirtas šunų dresūra, edukacijomis užsiimančiai Sondrai Joncevai, už istorinės praeities išsaugojimą –archeologei Romai Songailaitei, atlikusiai archeologinius tyrimus senojoje Obelių dvarvietėje ir įnešusiai svarų indėlį įamžinant Obelių istoriją, išsaugojant ir įprasminant paveldą ir padariusiai svarbią išvadą – be Obelių nebūtų ir Rokiškio. Kitas nominantas – žmogus, tyliai darantis gerus darbus, negailėdamas savo laiko ir lėšų. Bendruomenės pirmininkas Virginijus Pupelis už metų iniciatyvą apdovanojo Antaną Deksnį, padėjusį šeimai, auginančiai 13 vaikų, įsivesti centralizuotai teikiamą geriamą vandenį.  

Duoklė savo kraštui

Mokytoja, menininkė Jolanta Kareniauskienė, bandanti pažadinti kūrybiškumą ir kituose, puošianti  Obelius erdvinėmis kompozicijomis, pagerbta už kūrybines veiklas. Obuoliukai įtekti ir jaunimo lyderei Miglei Liaudanskaitei bei sportiniais pasiekimais stebinančiai tinklininkei Ievai Misiūnaitei.  

Neliko nepastebėta Gražinos Pitrėnienės duoklė savo kraštui – tarmiški eiliavimai, bendruomenė jai įteikė apdovanojimą už aukštaitišką žodį. Tautodailininkė Gita Kolosovienė, pasiūliusi šią nominaciją, įteikė kūrėjai savo karpinį-paveikslą.  

Senolių klubo pirmininkė, burianti vyresnio amžiaus žmones, skatinanti gyventi aktyviai ir linksmai Milda Ščerbickienė apdovanota už telkiančią veiklą.   

Veikli šeima

Ernestai Pivoriūnienei „Auksinis obuolys“ skirtas už išskirtines kompozicijas, Vidmantui Daščiorui – kaip metų geradariui, kuris savo iniciatyva tiesia pagalbos ranką, Mariui Petrauskui – už geraširdiškumą, neatlygintinai daromus darbus, ir, žinoma, žiemą nuvalytą sniegą – ne tik savo kieme. Už bendruomenės veiklų viešinimą padėkota Silvijai Pupelytei. Už išskirtinius pomėgius, pagalbą bendruomenei apdovanojimas įteiktas veikliai obeliečių šeimai – Erikai Bunytei, gaminančiai originalias lėles, bei Sauliui Rudokui 10 metų negalinčiam gyventi be parasparnių, pasaulio parasparnių slalomo čempionato dalyviui, Europos parasparnių slalomo čempionate komandinėse varžybose iškovojusiam 2 vietą.

Padėkota Obelių bendruomenės valdybai, žmonėms, kurie stengėsi, kad kraštas būtų patrauklus čia esantiems ir atvykstantiems.  

Vakaro metu operų arijas, dainas atliko Vytautas Juozapaitis, Eglė juozapaitienė ir Ieva Barbora Juozapaitytė.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video