Formulė, kuri skirta atskleisti kiekvieno grožiui! (0)

Publikuota: 2022-02-24 Kategorija: Sveikata
Formulė, kuri skirta atskleisti kiekvieno grožiui!
Asociatyvi nuotr.

Grožis yra subtilus dalykas, todėl šiuolaikiniame pasaulyje galima jį lengvai bei skirtingai puoselėti. Vieni renkasi makiažus, drabužius, o kiti - grožio procedūras ar net plastines operacijas. Tiesa, dauguma žmonių yra jau supratę, kad hialurono rūgštis gali lengvai atnaujinti ir sustiprinti plaukus. O, jeigu norima sustiprinti ir savo sąnarius, verta pagalvoti apie kolageno vartojimą drauge kartu su hialurono rūgštimi.

Kas yra ta hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis yra sudėtinis angliavandenis, kuris paplitęs nerviniame, dengiamajame bei jungiamajame audiniuose, jo o galima rasti beveik kiekvienoje ląstelėje. Ši rūgštis padeda dalytis ir laisvai judėti ląstelėms. Taip pat ji saugo ląsteles nuo įvairiausių pažeidimų ir infekcijų. Skaidri ir klampi hialurono rūgštis sugeria vandenį ir perskirsto jį organizmo audiniuose. Taip yra todėl, nes viena hialurono rūgšties molekulė gali išlaikyti net iki 500–700 vandens molekulių, o dėl to medžiagos molekulinis tankis gali siekti net ir milijonus! Vyrauja kelių tipų hialurono rūgšties molekulės: itin mažos molekulinės masės, oligosacharidai ir didelės molekulinės masės.
Mažos molekulinės masės hialurono rūgšties molekulės geba prasiskverbti pro išorinį odos sluoksnį (epidermį) ir patenka į dermą, kurioje vyksta kolageno bei elastino sintezė. Hialurono rūgštis yra labai svarbus pagalbininkas, nes tiekia maistines medžiagas, kurios itin reikalingas odos struktūrinių baltymų sintezei.
Tiesa, šiek tiek kitaip yra su didelės molekulinės masės hialurono rūgšties molekulėmis: jos negeba giliai prasiskverbti į odą, todėl lieka epidermyje bei čia atlieka paviršinio drėkinimo funkciją t.y., kad drėgmė sulaikoma arčiau paviršiaus, drėkinami tik epidermio sluoksniai. Odos paviršiuje hialurono rūgštis padeda suformuoti barjerą, kuris sulaiko drėgmę.

Pastovus drėgmės palaikymas organizme

Hialurono rūgštis žinoma dėl odą drėkinančių, o kartu ir jauninančių, plaukams žvilgesio suteikiančių savybių. Tačiau tikrai ne visi žino, kad būtent ši rūgštis suteikia ir labai reikalingos drėgmės sąnariams. Organizmas, hialurono rūgštį gamina pats, tačiau laikui bėgant organizme jos natūraliai nuolat mažėja, todėl pradeda raukšlėtis oda, dilti sąnariai bei plaukai netenka žvilgesio. Papildomai naudojamas hialuronas padeda sulėtinti odos paviršiaus ragėjimo procesus, neleidžia atsirasti įvairaus dydžio raukšlėms, suteikia drėgmės ne tik sąnariams, akims, bet padeda atkurti ir odos drėgmę, jos elastingumą ir stangrumą.
Hialurono rūgšties kapsulės atsato ne tik odos elastingumą ir plaukų žvilgesį, bet ir suteikia tvirtumo kremzlėms, kurios bėgant amžiui nuolat sausėja, jų tamprumas mažėja, todėl atsiranda įvairių sąnarių pakitimai, girgždėjimas ir maudimas kelių srityje. 

Odos stiprinimas ir jos lygumas

Logiška, kad žmogui senstant elastino kiekis nuolat odoje mažėja, todėl ši praranda savo tonusą ir tvirtumą. Galima labai lengvai suprasti, ar jūsų odoje vis dar yra pakankamai elastino: pirštų galiukais suėmus nedidelį odos lopinėlį jį patempkite. Jei oda greitai atsistatys į pradinę padėtį, vadinasi elastino kiekis yra pakankamas. Žinoma, bėgant metams odos atsistatymo procesai sulėtėja.
Nors hialurono rūgštis negali pakeisti jūsų odoje buvusio elastino, tačiau ji gali padėti sutvirtinti odą bei pagerinti jos tonusą. Kadangi hialurono rūgštis odą prisotina drėgme, ji pagerina visą odos struktūrą ir padeda sutvirtinti ir paryškinti veido kontūrus, todėl oda tokiu būdu atjaunėja, atrodo sveikesnė ir stangresnė. Taip pat hialurono rūgštis daro odą žymiai lygesne, nes užpildo tarpus tarp ląstelių!

Užs. nr. 1660.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video