Linų sėmenų aliejaus nauda (0)

Publikuota: 2021-09-01 Kategorija: Sveikata
Linų sėmenų aliejaus nauda
Asociatyvi nuotr.

Linų sėmenų aliejus vaistinėse perkamas vis dažniau. Nereikėtų stebėtis – juk tai puiki priemonė, turinti daug naudingų savybių mūsų organizmui. Tikriausiai nemaža dalis žmonių jau yra girdėję apie šį aliejų, tačiau nė nenumano, dėl kokios priežasties verta jį įsigyti. Tad, kokia visgi yra linų sėmenų aliejaus nauda?

Linų sėmenų aliejus – tikras pagalbininkas 

Linų sėmenų aliejus yra itin populiarus dėl savo polinesiočiųjų riebalų rūgščių. Taipogi, jis pasižymi daugeliu vitaminų, natūraliais antioksidantais, mineralinėmis medžiagomis, fosfolipidais bei fermentais. Svarbu paminėti ir tai, jog šiame aliejuje yra omega riebalų rūgščių, kurios didina organizmo atsparumą infekcinėms ligoms, mažina cholesterolį, drėkina mūsų odą. Pats aliejus taipogi stiprina nervų sistemą, atkuria plaukų drėgmės balansą, maitina nagus. Linų sėmenų aliejų naudoja ir aktyviai sportuojantys žmonės, mat šis padeda greičiau atsigauti po treniruočių, didina ištvermingumą, greitina metabolizmo procesus. Tad, jeigu siekiate ne tik būti sveiki, tačiau ir numesti svorio – šis aliejus suteiks Jums dvigubą naudą. 

Tinkamas bei kokybiškas aliejus

Norint išsirinkti tikrai kokybišką aliejų, reikėtų žinoti kelis pagrindinius aspektus. Pavyzdžiui, svarbu atsiminti, jog vertingu laikomas tik šalto spaudimo aliejus, kurio jokiu būdu negalima kaitinti. Kitu atveju, prarasite daugelį naudingų jo savybių. Ieškokite produkto, kuris būtų tik tamsiame ir sandariame butelyje. Be to, šis aliejus itin greitai oksiduojasi, tad laikyti jį reikėtų itin šaltose vietose. Taipogi, svarbu kuo greičiau sunaudoti jau pradarytą produktą.  

 

Kur naudoti linų sėmenų aliejų?

Nors linų sėmenų aliejus turi itin daug teigiamų bei naudingų savybių, pirmą kartą jį įsigiję asmenys gali nė nenumanyti, kaip ir kur reikėtų šį panaudoti. Pradėkime nuo to, jog aliejų galite paprasčiausiai pilti į maistą – salotas, troškinius ar sriubas. Taipogi, norėdami pagerinti odos būklę – galite jį patepti, kaip papildomą priežiūros priemonę. Svarbu atminti, jog įprasta dienos norma yra 1 – 3 valgomieji šaukštai. Kaip jau minėjome aukščiau, pradarę butelį, būtinai laikykite jį šaldytuve ir pasistenkite kuo greičiau sunaudoti. Taipogi – jokiu būdu nenaudokite šio kepimui, mat prarasite visas jo naudingąsias savybes. 

 

Užs. nr. 1438.

Dalintis naujiena

Sponsored Video