Šiaurietiškas ėjimas įtraukia daugiau rokiškėnų (0)

Publikuota: 2023-09-21 Kategorija: Sveikata
Šiaurietiškas ėjimas įtraukia daugiau rokiškėnų
Organizatorių nuotr. / Į pasivaikščiojimą „šiaurietiškai“ išsiruošė apie 20 rokiškėnų

Europos judumo savaitę Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kvietė praleisti aktyviai, o rugsėjo 20 d. rokiškėnai jungėsi prie akcijos „Judėk laisvai“ šiaurietiškam ėjimui ir keliavo po miestą su lazdomis.

Visuomenės sveikatos stebėsenos specialistė Dovilė Černiauskienė sakė, kad į pasivaikščiojimą  susirinko apie 20 įvairaus amžiaus rokiškėnų, keliauta Aušros gatve prie Rokiškio tvenkinio, iš viso įveikta apie 3 km distancija.

Pasak specialistės, šiaurietiškas ėjimas nuo įprasto pasivaikščiojimo skiriasi tuo, kad rankomis remiantis į lazdas, pasikeičia laikysena, dirba apie 90 proc. kūno raumenų. Paprastai žingsniuodami žmonės būna truputį palinkę į priekį, žygiuojant su lazdomis nugara ir galva būna tiesios. Toks ėjimas stiprina rankų, kojų ir nugaros raumenis, bendrą savijautą. Šiaurietiškas ėjimas tinka įvairaus amžiaus žmonėms, tačiau neturi kelti diskomforto.

 Pasak D. Černiauskienės, dalyvių pastebėjimai po žygio labai pozityvūs. „ Keliaujančių pirmą kartą, vis klausinėjome, ar nepavargo. Tačiau visi buvo labai patenkinti, daugelis norėtų pakartoti tokį žygį. Žygiuosime ir žiemą, ir vasarą nesvarbu, koks oras“, – sakė specialistė.

 

 

„Rokiškio Sirenos“ inf.

Rokiškio r. savivaldybės VSB archyvo nuotr.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video