Svarbu: pasikeitus gyvenamajai vietai, nepamirškite prisirašyti pas gydytoją (0)

Publikuota: 2023-09-08 Kategorija: Sveikata
Svarbu: pasikeitus gyvenamajai vietai, nepamirškite prisirašyti pas gydytoją
Rokiškio Sirena nuotr. / Išvykusius studijuoti į kitą miestą, Valstybinė ligonių kasa skatina persirašyti į arčiau esančią gydymo įstaigą.

Prasidėjus naujiems mokslo metams Valstybinė ligonių kasa primena – pasikeitus gyvenamajai vietai, vienas iš svarbiausių veiksnių, ypač studijuoti išvykusiems studentams – prisirašyti ir naujoje gydymo įstaigoje.

Įstaiga arčiau paciento

Lietuvos profesinių mokyklų moksleiviai ir aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas, yra draudžiami valstybės lėšomis Privalomuoju sveikatos draudimu. Fondo apmokamas šeimos gydytojo paslaugas studentai gali gauti tik gydymo įstaigoje, kurioje yra oficialiai prisirašę.

Gali būti ir privati, ir viešoji

Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus patarėja Viktorija Klinavičienė atkreipia dėmesį, kad nemokamas šeimos gydytojo paslaugas apdraustieji gali gauti savo nuožiūra laisvai pasirinktoje gydymo įstaigoje, tačiau tik vienoje. Ji gali būti tiek viešoji, tiek privati – svarbiausia, kad ši gydymo įstaiga turėtų sutartį su ligonių kasa dėl šeimos gydytojo paslaugų. Sutartis su ligonių kasomis turinčių šalies gydymo įstaigų ir jų teikiamų paslaugų sąrašas skelbiamas ligonių kasų interneto svetainėje (reikia pasirinkti paslaugą „šeimos gydytojas“).

Prisirašyti gydymo įstaigoje

Prisirašyti gydymo įstaigoje nėra sunku: įstaigos registratūroje užpildoma nustatyta prašymo forma, pasirenkamas šeimos gydytojas, kartu – psichikos sveikatos centras ir gydytojas psichiatras toje pačioje ar kitoje gydymo įstaigoje.

Nepasirinkus psichikos sveikatos centro ir gydytojo psichiatro, žmogus automatiškai priskiriamas tam psichikos sveikatos centrui, kuris turi sutartį su pasirinkta gydymo įstaiga.

Su savimi būtina turėti asmens tapatybės dokumentą.

Prašymą galima pateikti ir elektroniniu būdu, užtikrinančiu asmens tapatybės patvirtinimą, taip pat paštu arba per kurjerį, pridedant asmens tapatybės dokumento kopiją.

Įkainiai

Prisirašymo dokumentų tvarkymas gydymo įstaigose kainuoja 0,29 euro.

Jeigu nepraėjus 6 mėn. nuo prisirašymo vėl persirašoma į kitą įstaigą, mokama 2,90 euro už prisirašymo dokumentų tvarkymą ir medicinos dokumentų persiuntimą. Šio mokesčio mokėti nereikia jaunuoliams, atvykusiems mokytis į kitą miestą arba grįžusiems į nuolatinę gyvenamąją vietą.

Kai tik žmogus prisirašo naujoje gydymo įstaigoje, iš ankstesnės jis išbraukiamas automatiškai.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video