Alfonsas Keraitis: Kokių svečių per šventes laukiame ir kokių ne (3)

Publikuota: 2019-12-19 Kategorija: Tribūna
Alfonsas Keraitis: Kokių svečių per šventes laukiame ir kokių ne
Rokiškio Sirena nuotr. / Nepriklausomybės aikštė

Šventos Kalėdos ir Naujieji metai. Tai pačios linksmiausios ir garbingiausios šių metų šventės, būnančios tik savaitės laiko skirtumu. Tokių iškilmingų švenčių per metus labai ne daug, gal tik Šventos Vėlykos, o kitas šventes visi švenčia pagal savo įsitikinimus ir norus. Šios gi šventės pagerbiamos pasauliniu mąstu. Ir šioms šventėms nerasime abejingų, visi kas kaip sugeba ir išgali jas švenčia. Juk Šventos Kalėdos yra Kristaus užgimimo paminėjimo šventė, būnanti metų pabaigoje. Tai reiškia, metai nors ir baigiasi, bet kaip ir kasmet vis užgimsta Kristus, taip ir mes vėl atgimstame tolimesniam gyvenimui. O Nauji metai reiškia, kad visiems planetos gyventojams prasideda idealiai tikslus dar vienas gyvenimo etapas, nepriklausantis nei nuo amžiaus, nei nuo socialinės padėties ar užimamų pareigų. Šio etapo savo naudai niekas negali nei pailginti, nei sutrumpinti net viena sekunde.

Tad kaip tokių gražių ir nuostabių švenčių pagarbiai neatšvęsti ir nepasidžiaugti, kad jų sveiki ir laimingi sulaukėme. Ir visada žinome, kad toks šventės linsmos, jeigu su mumis bus ir svečiai, giminės, kaimynai, buvę mokslo draugai ar kiti žmonės, su kuriais mūsų gyvenimas buvo susietas daugelį metų. Tik mes ir mūsų gerbiami svečiai kaskart vis keičiamės vaidmenimis, priklausomai nuo to, kas pas ką svečiuojasi

Svečių laukiame visi ir visada, ne tik tokių iškilių švenčių proga. Juk yra nemažai švenčių, reikšmingų tik mūsų tautai arba mums asmeniškai.

Visi šventėms ruošiasi skirtingai. Tai priklauso nuo žmonių amžiaus, jų socialinės padėties, šeimos narių skaičiaus. Bet visi ruošiasi kaip kas sugeba, išgali ir labai laukia, kad švenčių švęsti atvyktų jų patys artimiausi ir laukiamiausi žmonės, ypač tie, su kuriais nebuvo susitikę ilgesnį laiką. O laukiančiųjų intervalas gana didelis ir platus – pradedant kažkur vienkiemyje gyvenančia vieniša senute ir baigiant didmiestyje, prabangiame apartamente įsikūrusiu milijonieriumi, stambiu verslininku ar aukštas pareigas užimančiu valstybės pareigūnu.

Ta vieniša močiutė labai laukia jos aplankyti atvykstančių savo vaikų kartu su iš užsienio parvykusiais anūkais, kurių nematė keletą metų. Ji iš anksto jau žino, kad per šventes jos trobelėje bus labai linksma ir smagu, ko nebuvo visus metus. Todėl jos ir Kūčių stalas bus pakankamai originalus, paruoštas ir papuoštas vaišėmis, kurių receptus ji prisiminė iš savo motinos ar net močiutės. Tas vaišes ragaus ne tik vaikai ir anūkai, bet nuolatiniai močiutės gyventojai – šunelis Reksas ir katinėlis Murkis. Juk tik jie kasdien praskaidrina jos vienatvę.

Kitaip minėtas šventes sutiks milijonierius, verslininkas ar aukštas pareigūnas. Būdami geros nuotaikos jie irgi lauks svečių, malonių pasveikinimų iš verslo partnerių, namuose surengs prašmatnią ir iškilmingą puotą, į kurią pasikvies gerus savo draugus ar bendraminčius, vieną kitą giminę, tikėtina nepamirš ir tėvų jeigu jie dar gyvi.

Ir visų šventinis noras vienodas – kad per šventes visiems būtų linksma, smagu ir malonu net nepriklausomai nuo to ar kartu yra ar nėra Kalėdų Senelis.

Bet visais laikais yra žmonių (jiems pavadinimus patys galite parinkti), kurie patys nori būti mūsų „svečiais“, bet tik su viena sąlyga, kai mes patys būname išvykę į svečius. Tie nelaukiami ir neprašyti „svečiai“ šventėms pradeda ruoštis net anksčiau už mus, nes jiems iš anksto reikia suplanuoti, ką aplankys per šventes. Varguolių jie nelinkę sveikinti su šventėmis. Jiems labai patinka tvarkingi, gražiai ir pasiturinčiai gyvenantys piliečiai. Tad kada mes visi per šventes nesame namuose, nes išvykę pas savo artimuosius, tada ten įsibrobę nekviesti ir neprašyti „svečiai“ mums namuose palieka nemažą „bėdą“, kurią, sugrįžus po švenčių su gera ir pakilia nuotaika, dar ilgokai tenka prisiminti ar pergyventi. Dažnai nėra kam ir „padėkoti“ už tai.

Šias mintis noriu užbaigti tik šventiniais žodžiais.

Su gražiomis ir linksmomis šventėmis, mieli žmonės. Tegu Jums visos ateinančių metų dienos būna tokios, kokios jos buvo šių didžiųjų švenčių metu.

 

Pasisakiusiojo kalba netaisyta.

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video