Aloizas Jonas Redeckas: ką rinksime? (10)

Publikuota: 2020-08-20 Kategorija: Tribūna
Aloizas Jonas Redeckas: ką rinksime?
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškis

Šalyje jau prasidėimo rinkimų kampanija į Seimo narius. Iki pačių rinkimų liko mažiau nei du mėnesiai, tačiau nematyti aktyvesnės informavimo kompanijos ir susipažinti su kandidatais.

Kai man žmonės sako, kad yra nusivylę išrinktais į Seimą politikais, visada klausiu, kodėl ir už ką balsavai. Iš pokalbio aiškėja, kodėl ir kuo rinkėjas yra nepatenkintas. Suprantama, politikai nėra visažiniai ir stebukladariai, galintys akimirksniu išspręsti visas mūsų problemas ir priimti teisingus sprendimus. Tačiau ir pats žmogus priimdamas sprendimus, neturi būti abejingas, tyliai gyventi ir nesidomėti ateitimi.

Nors amžius įspėja, kad laikas pailsėti, bet gyvenimo tempas neleidžia tylėti ir likti nuošalyje. Iškilus ir susidūrus su problemomis, neduodu ramybės rinktiems politikams. Negaliu pasakyti, kad jie visi geranoriškai sprendžia problemas.

Gyvenamąją vietą deklaruoju Utenoje, bet vasaras leidžiu gimtinėje – Obeliuose. Pateiksiu pavyzdį, kaip buvo išspresta problema prieš keletą metų, kai Utenoje rinktas Seimo narys, atsižvelgdamas į rinkėjų pageidavimus, kad autobusai vykstantys į Vilnių iš Utenos, Molėtų kryptimi, užvažiuotų į Vilniuje esančias Santaros klinikas. Tokiu patogumu teko naudotis ne kartą. Beveik visi autobusai užsuka prie Santariškių klinikų ir atvykstančius į klinikas išleidžia artimiausioje nuo klinikų sustojimo aikštelėje, tačiau Rokiškio autobusų parko autobusai keleivius išleidžia viena stotele anksčiau. Daugiausia keleivių vyksta į klinikas ir turi papildomai pereiti judrią gatvę ir maždaug 200 m pailgėja kelias. O atvykusiam ligoniui tai problema. Su tokia problema kreipiausi į Rokiškio apygardoje rinktus Seimo narius. Iš Seimo nario Martinėlio negavau net jokio atsakymo, tuo tarpu Jarutis nors problemos neišsprendė, bet pateikė apie tai informaciją. Nurodė kas turi šią problemą spręsti. Tai pateikiau pavyzdį kaip rūpinasi rinkėjų problema Seimo nariai. Todėl kartais ir girdime, kad ne tą kandidatą pasirinkome. Žinoma, tai priklauso nuo  pačių  politikų kompetencijos, valstybinių reikalų išmanymo, geranoriškumo, pareigingumo.

Priešrinkiminės kampanijos metu kandidatai dažnai nevengia kelti gyventojams jautrių problemų, kurios gali būti išsprestos savivaldybių lygiu, teikti siūlymus jų sprendimui, nes taip yra lengviau patraukti rinkėjų dėmesį, ypatingai tų, kurie mažai domisi kasdieniniu Lietuvos gyvenimu. Daugelis rinkėjų nesidomi šalies politiniu gyvenimu, nesidomi kokių politinių pažiūrų yra kandidatai. Neįvertina politikų naivumo ir arogancijos, o kai kuriais atvejais ir tiesiog kvailumo. Mažai turėdami apie kandidatą informacijos ir nekreipdami dėmesio apie  busimo politiko vienokias ar kitokias elgesio moralines vertybes, todėl kartais ir išrenkamas ne tas politikas kurio geidėme.

Dar yra atvejų kai išrenkamas politikas, sugebantis pakritikuoti valdžią arba parodyti špygą (pvz. Uspashik) ar nuteistas (pvz. Utenos meras). Kitų galvose dar smegenys sumaišytos su ,,raudonųjų burokėlių mišraine“, todėl tokiems ir sunku yra pasirinkti sąžiningą, dorą, patriotišką kandidatą.

Dažnai sakau, jei nežinai už kurį balsuoti ir nepažįsti politiko, pasiteirauk ar jis dalyvavo Sąjūdžio veikloje. Tik šie žmonės, kurie atkūrė Lietuvą, turi tam tikras elgesio ir moralės vertinimo formules, todėl jie sąžiningiausiai atlieka patikėtas pareigas. Už juos galima balsuoti ir visada galima pasitikėti, nors kartais jie apšaukiami nedraugiškos valstybės šnipais arba pilamos išgalvotos šmeižto intrigos. Kadangi didžiąją Sąjūdžio dalyvių dalį sudarė buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai arba jų šeimos nariai, todėl šmeižto strėlės lekia ir į juos.

Kiekvieną kartą rinkdami naują Seimą tikimės, kad bus išrinkta geresnė valdžia negu buvo anksčiau, bus paskirta nauja Vyriausybė, kuri vienys žmones ir girdės žmonių reikalavimus, o ne kiršins ir ne taip kaip yra dabar.

Tad reikia palinkėt, kad kiekvienas, per likusį laiką iki rinkimų domėtųsi kandidatais ir pasirinktų tą, kuris daug gerai ir sąžiningai dirba, o ne tą, kuris daug kalba ir žada.

 

A. J. Redeckas 

Obeliai

 

Tai yra originalus autoriaus tekstas.

„Rokiškio Sirena“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje „tribūna“ galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video