Dainora Mineikienė: Feisbuko platybėse skrajoja laiškas mokytojams (22)

Publikuota: 2019-11-05 Kategorija: Tribūna
Dainora Mineikienė: Feisbuko platybėse skrajoja laiškas mokytojams
Asmeninio archyvo nuotr. / Rokiškio r. Juodupės gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė

Feisbuko platybėse skrajoja laiškas mokytojams. Perskaičiau ir negaliu tylėti. Pabandysiu paaiškinti kodėl. Pirmiausia, kad tai labai nevykęs vertinys iš rusų kalbos. Antra, ar tikrai tie, kurie dalinasi tokiomis ar panašiomis žinutėmis, sulaukia tokių mokytojų klausimų ir komentarų? Nuoširdžiai netikiu, nes pati auginu tris vaikus (mažiausias mokosi septintoje klasėje), bet niekada nė iš vieno mokytojo neteko nieko panašaus girdėti. Aišku, pasitaiko nesusipratimų, netgi konfliktinių situacijų, bet visa tai galima išspręsti pokalbio forma. Trečia, koks šios žinutės tikslas? Manau, kad tai - didelis noras sumenkinti mokytojo profesiją, supriešinti mokytojus su tėvais, įtraukiant į šį "jovalą" ir vaikus.

Mielieji, ar susimąstote, kokia bus viso to pasekmė? Ar tik "ne ant tos šakos sėdite, kurią ketinate pjauti"? Todėl labai kviečiu, prieš pasidalinant, labai gerai pamąstyti, kritiškai įvertinti ir tik tada spausti: "dalinuosi". Juk ne veltui lietuvių liaudies patarlė sako: "Devynis kartus pamatuok, dešimtąjį - kirpk".

Mes, tėvai, esame svarbiausi žmonės savo vaikams. Todėl ir didžiausia atsakomybė jų auklėjime tenka mums - tėvams. Vaikai stebi mūsų poelgius, mato mus ir teisius, ir neteisius, vertina, mokosi iš mūsų... Kokią žinią mes skleidžiame visuomenei, tokią žinią neša ir mūsų vaikai. Juk jie - "mūsų veidrodžiai". Jei tėvai negerbia mokytojo, tai kaip vaikas jį gerbs? Kaip mokinys klausys mokytojo dėstomos medžiagos, kaip jis mokysis, galų gale, kaip jis elgsis pamokoje, jei jam mokytojas - tuščia vieta?! 

Prisiminkite save mokykliniame suole... Ar visi mokytojai buvo Jums autoritetai? Gal būt, labiausiai mylėjote ir gerbėte tuos, kurių dėstomi dalykai geriau sekėsi. O jei nelabai sekasi? Jeigu yra labiau reikalaujantis mokytojas? Kaip tada? Tada - "niekam tikęs", nes vaiko neišmoko! Ir vaikas ateina į mokyklą su išankstiniu nusistatymu prieš mokyklą, prieš mokytojus... Ar lengva mokytojui? Juk jis turi valdyti situaciją, ne tik mokinti. Jam reikia tapti lyderiu pamokoje. 

Ir prasideda užburtas ratas: sudėtingos ugdymo programos, laiko stoka (mokytojas negali "vietoje trypčioti",- reikia ne tik supažindinti, bet ir išmokyti), didelė medžiagos apimtis,.. Todėl mokytojai "verčiasi per galvas", kad tik geriau išmoktų Jūsų vaikai: ruošia papildomas užduotis, konsultuoja, užduoda namų darbus, juos tikrina, kad tik išmoktų, kad tik išsineštų didesnį žinių bagažą, kad tik kuo geriau išlaikytų egzaminus, kad užbaigtų geresniais rezultatais mokyklą ir siektų aukštesnių mokslų.

Kadangi dirbu mokykloje direktore, tai galiu atsakingai pasakyti, kad dažnai mokytojas paliekamas vienas. Lyg tai tėvų pareiga būtų apipirkti vaiką ir palydėti  iki mokyklos durų, o tada, brangieji pedagogai, darykite stebuklus! Deja, "stebuklai" būna tik tada, kai visi susivienija ir susijungia bendram tikslui - išauginti, išlavinti, išauklėti Žmogų.

Kviečiu visus kalbėtis, spręsti iškilusias problemas, gerbti vieni kitus ir rūpintis savo pareigomis. Tik tada, kai mes, suaugusieji, imsime gerbti mokytoją, mokytojo darbą, kai laikysime šią profesiją prestižine, tada ir mūsų vaikų požiūris į mokytoją bus visai kitoks - prieš mokinius stovės mokytojas autoritetas.

Vardan mūsų vaikų ateities, baikime menkinti mokytojus, bet išgirskime juos, skubėkime jiems į pagalbą ir vieningai dirbkime bendram tikslui - mūsų vaikų gerovei.

 

                                             Rokiškio r. Juodupės gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė

 

 

(Pasisakiusiojo kalba netaisyta).

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video