Jonas Jarutis: Seime valdantieji surengė tikrą linčo teismą Lietuvos Respublikos Prezidentui (11)

Publikuota: 2021-11-12 Kategorija: Tribūna
Jonas Jarutis: Seime valdantieji surengė tikrą linčo teismą Lietuvos Respublikos Prezidentui
Rokiškio Sirena nuotr. / Seimo narys Jonas Jarutis

Šiandien Seime valdantieji surengė tikrą linčo teismą Lietuvos Respublikos Prezidentui. Valdančiųjų buldozeriu, atmetant bet kokius valstybės vadovo argumentus, kodėl jis buvo vetavęs Seimo priimtus įstatymų projektus, atmesti visi trys Prezidento veto. Šiam tikslui pasiekti buvo įvykdyta pavyzdinė visų valdančiųjų „mobilizacija“: atšauktos ar sutrumpintos komandiruotės, valdančiųjų koalicijos Seimo nariams nebuvo leista niekur išvykti ir pan.
 
Čia kalbama ne tik apie nepagarbą šalies vadovui. Apie tikrą Prezidento pažeminimą. Valdantieji norėjo labai aiškiai parodyti, kad Prezidentas yra žemiau jų.
 
Žemiau valdančiųjų eilinį kartą atsidūrė ir dalis Lietuvos piliečių. Nuo gruodžio mėnesio nesiskiepijantys turės testuotis savo lėšomis. Taip valdantieji įteisina lupikavimą, nes testai, kurių savikaina yra apie 5–7 Eur, parduodami už 80 Eur ir uždirbama 1000 proc. pelno. Neįmanoma šito kitaip pavadinti nei lupikavimu. Kas kelias dienas mokėti už testus, kai uždirbama minimali ar šiek tiek didesnė alga, bus nepakeliama ir žmonės rinksis nedarbą. Ir taip nelengvai besiverčiantys Lietuvos piliečiai toliau stumiami į visuomeninio gyvenimo paraštes.
 
Panašu, kad Seimo valdantieji nori prisiimti tiesioginę atsakomybę už gresiantį dar didesnį chaosą darbo rinkoje, kai nepasiskiepiję darbuotojai, priversti, bet nenorintys už testus mokėti daugiau, nei uždirba, ims masiškai palikinėti darbovietes. Puikiai žinome, kad jau dabar Lietuvos darbdaviams trūksta tūkstančių darbuotojų. Kas bus toliau?
 
Be abejo, aš tikiu ir pasitikiu skiepų bei mokslo galia ir agituoju skiepytis. Tačiau žmonės nesiskiepija dėl įvairių priežasčių: dėl sveikatos, dezinformacijos poveikio, žmogiškai natūralios prievartos ir gąsdinimo politikos atmetimo. Apskritai, šis sprendimas galimai prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai, nes visiems dirbantiems Lietuvos piliečiams Konstitucija garantuoja teisę į gydymą (53 str.), o valdančiųjų dėka dalis visuomenės šių teisių nebetenka.
 
Teisingai Seimo posėdžio metu pasakė kolega Valius Ąžuolas: „Galime pasveikinti valdančiuosius. Jūs esate konstitucinių teisių okupantai ir žmonės su jumis turėtų elgtis kaip su okupantais“.
 
Visa laimė, kad valdančiųjų buldozeris ne taip jau sklandžiai ir važiuoja, nes ir tarp jų atsirado sveiko proto žmonių, kurie nepritarė nedidelio kiekio narkotinių medžiagų dekriminalizavimui.
 
Bet kai išgirsti naujieną, kad valdančioji koalicija tik ant to klausimo ir laikosi („Delfi“ antraštė: „Laisvės partija prabilo apie tolesnį buvimą koalicijoje: nuoskaudos dėl narkotikų dekriminalizavimo nepamirš“), tai darosi labai neramu dėl Lietuvos ateities. O ką manote Jūs?
 

Tai yra originalus autoriaus tekstas.

„Rokiškio Sirena“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje „tribūna“ galite pasisakyti visi. 

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video