Kažkas turėjo mirti... (27)

Publikuota: 2020-01-28 Kategorija: Tribūna
Kažkas turėjo mirti...
Asociatyvi nuotr.

Sausio 27-oji, vėlyvas pirmadienio vakaras. Tamsu, šlapia, žemę gaubia rūkas. Laikrodis rodo jau beveik 19 valandą. Po ilgos darbo dienos pagaliau važiuoju namo. Važiuoju Taikos gatve, apsuku pusę rato žiede, toliau riedu aplinkkeliu. Toks jausmas, kad visame mieste riedu viena, matyt, visi jau jaukiai leidžia vakarą savo šiltuose namuose. Skubu ir aš. Bet skubu leistinu greičiu. Visuomet jaučiu itin stiprų savisaugos jausmą tiek vairuodama, tiek vežiodama šunį, tiek eidama per perėją. Myliu save, savo artimuosius. Myliu gyvenimą.

Kelio matomumas beveik nulinis. Akyse mirga, matyt nuo nuovargio. Bet ne. Sumirgėjo švieselės akyse vieną kartą, šviečia vėl iš toli, užgęsta ir vėl artėja. Važiuodama visu aplinkkeliu, iki pat Vytauto gatvės suskaičiavau 13 švieselių. Tai žmonės. Apsirengę šviečiančiomis liemenėmis, užsidėję atšvaitus ant abiejų rankų, pasišviečiantys žibintuvėliais. Kažkur keliauja, eina greitai, bet toks jausmas, kad nedrąsiai. Stipriai mosikuodami tomis šviečiančiomis rankomis, kad tik, neduok Dieve, neliktų nepastebėti.

Pirmą kartą šiame kelyje matau tiek žmonių, kuriems pagaliau pradėjo rūpėti jie patys. Bet dėl to kažkas turėjo mirti...

Apie skaudų sausio 21-sios įvykį Topolių gatvėje dabar primena tik ant šaligatvio sudėtos kelios žvakutės. Šioje vietoje, partrenkta automobilio, žuvo moteris. Dar  viena – sužeista. Negaliu ginti nei vienos pusės. Nebuvau, nemačiau, nežinau. Kiek skaičiau spaudoje, moterys ėjo ne per perėją, buvo be atšvaitų.

Vis dėlto gal būsiu šiek tiek šališka, nes pati atstovauju vairuotojus, tačiau kartais tikrai norisi rėkti. Žmonės, kur jūsų sąmonė? Nejaugi tikrai taip savęs nemylite? Ar Jums atsibodo gyventi?

Gėda? Juokingai atrodo? Kokia gali būti gėda užsidėti atšvaitus ar liemenę? Tada matau – užsideda atšvaitus moterys ant rankinuko. Va tai tai tikrai juokingai atrodo. Tas atšvaitas bevertis. Jo visiškai nesimato. Rankinė nusukta į kitą pusę, prisiglaudusi prie šono. Kam tada tas atšvaitas? Patikėkit, kaip tikrai atsakinga vairuotoja sakau – Jūsų tikrai nesimato!

Šokate į perėjas net neapsidairę, lekiate su dviračiais į perėją nesustoję, kai turėtumėte nulipti ir dviratį varytis. Einate kelkraščiais apsirengę gedulo drabužiais ir įsivaizduojate, kad vairuotojas visad jus pastebės. O kas nutinka kai nepastebi? Kaltas vairuotojas?

Kolkas aplinkkelio pėstieji, atrodo, tapo sąmoningesni, pajautė savisaugos instinktą. Tačiau kiek ilgam? Ar tol kol Topolių gatvėje degs skaudų įvykį primenančios žvakutės? Ar ilgiau?

Nejaugi ir kitose gatvėse turi kažkas žūti, kad pradėtumėte mąstyti? Mylėkite save. Pradėkite mąstyti dabar. Keliaukite saugiai.

 

Autoriaus pavardė redakcijai žinoma.

(Pasisakiusiojo kalba netaisyta).

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video