Romualdas Kaminskas: svajonės turi savybę kartais išsipildyti (1)

Publikuota: 2019-10-29 Kategorija: Tribūna
Romualdas Kaminskas: svajonės turi savybę kartais išsipildyti
Romualdas Kaminskas

Artėja Naujametinės šventės ir vėl  sugrįžtu prie savo pasakų miestelio idėjos. Kas neatsimena ar užmiršo galite pasiskaityti  Rokiškio Sirenos 2017-12 -20. straipsnį „R. Kaminsko idėjos Rokiškio miestui"

https://www.rokiskiosirena.lt/naujiena/tribuna/r-kaminsko-idjos-rokikio-miestui

Trumpai priminsiu.  Tai mažų įvairiai išpuoštų namelių ( 1,5 – 2,5 m. ) miestelis su pasakų ar kt. personažais ir gatvėmis. Kur retkarčiais galėtų vykti renginiai, edukacijos. Atrakcionų parkas. Kažkaip gaila nesinori užmiršti, palikti likimo valiai šią idėją. Gaila, kad susiklosčiusi tokia politinė padėtis, kai politikai negali rasti bendros kalbos, sunkiai, sudėtingai bendrauja. Iš dalies suprantu, skirtingos vizijos, skirtingi interesai.  Pamaniau, gal bendra idėja sutelktų juos? Gal  lengviau palikti ambicijas nuošalėje, kai kažkas pasiūlo iš šalies, nesuinteresuotas nei viena puse?  Gal ir Kalėdų rezidencija nebeiškeliautų iš Rokiškio? Gal įmanoma užmiršti ambicijas ir bent pabandyti.  Visiems kartu daug lengviau. Su kuo pašneku visi pritaria (nesutikau kas nepritartų ). Esu kalbėjęs su verslininkais, politikais, valdininkais, buvusiu ir dabartiniu Meru. Sutinka, kad gera idėja. Tad norisi (gal pavyks) šiuo straipsniu idėją pajudinti iš mirties taško. Kol kas nejuda. Kodėl nežinau? Gal kad  neturiu „užnugario“, nepartinis?

Toks projektas, gal sutelktų ir miestiečius: tautodailininkus, amatininkus ir šiaip aktyvius žmones. Galėtų visi, kas nori prisidėti darbais pasiūlymais, idėjomis. Tuo labiau, kad Rokiškis drožėjų sostinė.  Galima įtraukti ir vaikus su tėvais, siūlyti savo įsivaizdavimus, vizijas. Pats miestelio kūrimas jau edukacija, potyriai. Argi vaikams nebūtų smagu matyti ir vis ateiti pasižiūrėti įgyvendintą savo (jo) sumanymą. Gal būt net savo rankomis  su tėvų pagalba kažką padarytų. Manau, net smagu būtų. Juk bendras darbas žmones suartina. Kiekviena organizacija ar grupė žmonių galėtų turėti (sugalvoti) savo namelį.

 Teisybės dėlei turiu pasakyti, kai kas sako, kad tai sunku, sudėtinga, neatsiras norinčių ją įgyvendinti. Neleis įstatymai. Juk  pastato miestus dykumoje, o čia tik mažas pasakų miestelis vos ne mieste. Kaip aš sakau tik saulės nepakeisi. Ji  ryte patekės  vakare nusileis, o įstatymai keičiami.  Pirmiausia turi  būti noras , o visa kita tik darbas  ir pinigai, aišku. Yra juk ir ES lėšos. „Aukštieji“ Vilniaus politikai dažnai kalbą apie regionų atskirtį, idėjų nebuvimą.

Gal kartais galima pereiti ir prie darbų, ne vien žodžių. Pasinaudokim proga. Tuo labiau kad artėja rinkimai. Manau viskas įmanoma.  Esu net nužiūrėjęs ir vietą. Ten ir vaikštinėjau, svajojau, ką kur būtų galima statyti/daryti. Yra 20 ha valstybinės žemės prie ežero (kur supiltas kalnas), Kiek žinau kažkokių specifinių apribojimų nėra. Žemės  paskirties keitimas nėra draudžiamas. Galimas privažiavimas iš muziejaus pusės. Iš muziejaus į pasakų miestelį  lankytojus vežti originaliu būdu. Mano nuomone, tai ideali vieta tokiam projektui. Galima  pastatyti ir keltą, kuris keltų pageidaujančius į kita  ežero pusę, tuo pačiu tai padaryti, kaip atrakciją su nuotykiais. Tai galėtų būti piratų laivas ar karališkas – pasakiškas laivas, su irklais ar burėmis, kurį galėtų užpulti piratai.  Iš vestuvininkų pagrobtų nuotaką ir t.t. Juk dažnai girdim, kad reikia pritraukti turistus.

Tam kad miestas gautų daugiau naudos turistus reikia ne tik pritraukti, bet ir ieškoti būdų, kaip juos palikti  nakvoti, tam manau reikėtų ir „keisto“ viešbučio su kavine (gal ir vaikiška) ir atrakcijomis, kur turistai ar miestiečiai, vaikai galėtų  švęsti šeimos ar kitas šventes. Tada ir nakvotų.  Netoliese šalia galėtų vykti prekyba suvenyrais, įvairia atributika, amatininkų dirbiniais ar kita. O kokia graži ir originali Kalėdinė šventė (eglė) būtų gamtoje ir tokioje aplinkoje, su gyva egle (nenukirsta)? Išnaudoti kalną: žiemą slidės, rogutės - vasara vandens pramogos nusileidimas nuo kalno tiesiai į ežerą. Žaidimo aikštelės. Medinė pilis. Apžvalgos bokštas.  Galima paskelbti ir  atrakcijų, nuotykių, renginių idėjų konkursą. Po 2017 metų straipsnio gavau kelis laiškus su prašymais - idėjomis.   Tai galėtų/turėtų būti tęstinis projektas, ne viskas iš karto.

Nesinori, kad ji iškeliautų ir į kitą miestą ar būtų įgyvendinama be manęs. Turiu tokią patirtį, kai norima palikti nuošalyje.

Turėčiau pinigų pats bandyčiau įgyvendinti, deja... .  Dar ir  žemė ne mano. Kai kam, tai grandiozinis planas. Pasvajoti juk galima. Sako svajonės turi savybę kartais išsipildyti.

 

Pasisakiusiojo kalba netaisyta.

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video