Skaitytoja: apie nesusipratimų virtinę gydymo įstaigose pandemijos metu (6)

Publikuota: 2020-07-02 Kategorija: Tribūna
Skaitytoja: apie nesusipratimų virtinę gydymo įstaigose pandemijos metu
Rokiškio Sirena nuotr. / Rokiškio rajono ligoninė

Nieko nebenustebinsi suirute ir nesusipratimų virtine gydymo įstaigose pandemijos metu. Nenustebinsi, bet deja ir laiko bei nervų nesutaupysi.

SAM išleido naują nurodymą, teigiantį, jog nuo liepos pirmos dienos privalomas Covid-19 testas prieš planinę operaciją tampa nebeprivalomu, nebent būsimam operuojamam pasireiškia ligos simptomai arba jis buvo turėjęs sąlytį su kitu patvirtintu infekuotu žmogumi. Kaip ir viskas aišku. Viena problema tūrėtų būti mažiau... Per anksti džiūgavau....

Nurodymas yra, bet jį visos gydymo įstaigos traktuoja savaip. Štai Rokiškio ligoninė ir toliau reikalauja Covid-19 testo. Turi žmogus simptomų, neturi, jokio skirtumo. Pateik popieriuką, kad nesi viruso nešiotojas ir taškas.

Viskas nebūtų labai blogai, jei karštosios linijos, registruojančios testui darbuotojams nebūtų liepta neberegistruoti testui, jei atsakymas reikalingas gulantis į dienos chirurgijos skyrių....

Aklavietė. Testo atsakymo reikia, užsiregistruoti nebegalima. Teisybės dėlei reikia paminėti, jog Rokiškio ligoninė sugalvojo išeitį. Atvyksti į stacionarą, gauni pasidaryti testą jau čia, vietoje. Nelaukdamas atsakymų leki į operaciją. Jei chirurginė intervencija nereikalauja likti ligoninėje, pasirašai popieriukus ir vyksti namo saviizoliacijoje laukti testo atsakymų. O logika kur? Kam tasyti žmogų, varginti gydytojus, švaistyti valstybės lėšas testams, jei nurodyme aiškiai parašyta:

"Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad nuo liepos 1 d. įsigalioja nauja pacientų, guldomų į ligoninę planiniam gydymui, tyrimo dėl koronaviruso (COVID-19) tvarka. Nuo trečiadienio tyrimai bus atliekami ne visiems pacientams, kaip iki šiol, o tik tiems, kurie atitiks epidemiologinius ar klinikinius kriterijus dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu."

Nieko nekaltinu. Suprantu ir gydytojų baimę pažeisti taisykles, ir pacientų vargus, bandant pas tuos gydytojus pakliūti. Tiesiog retoriškai klausiu, gal jau būtų galima bent oficialius nurodymus aiškiai ir be vietos interpretacijai parašyti? Kad visi konkrečiai žinotų, kas galima, kas privaloma ir ko reikia.

Nesusikalbėjimas tarp įstaigų ir nevienareikšmiškumas niekam gyvenimo nepalengvina. Nei daktarams, kuriems reikia susikaupimo darbo metu, nei pacientams, kurie ne smalsumo ir neturėjimo ką veikti vedami pas daktarus kreipiasi.

Autoriaus pavardė redakcijai žinoma.

Tai yra originalus autoriaus tekstas.

„Rokiškio Sirena“ redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje „tribūna“ galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video