Vytautas Šlikas. Apie sąjūdžio aikštę (12)

Publikuota: 2020-02-28 Kategorija: Tribūna
Vytautas Šlikas. Apie sąjūdžio aikštę
Rokiškio Sirena nuotr. / Vytautas Šlikas

Istorikas Algis Kazulėnas pasiūlė pakrikštyti vieną miesto aikštelę Sąjūdžio vardu ir prašo rajono tarybos būti krikštatėviu. Ar žino istorikas kas ištarė Lietuvoje žodį „Sąjūdis“ ar Marcinkevičius, ar Landsbergis, ar Ozolas, ir tie pradininkai Vilniuje. Visa Lietuva pasigavo žodį sąjūdis ir buvo didelė garbė kiekvieno Lietuvos gyventojo būti sąjūdininku.

Šiuo metu man atrodo, kad mes vartodami žodį sąjūdis ant kiekvieno kampo tyčiojamės iš to pavadinimo. Kodėl Rokiškio rajonas turėdamas dideles gamybos apimtis sunyko arba buvo sunaikintas. Juk mašinų gamykloje dirbo iki 1500 darbininkų. Rajono pirmininkas V. Sketeris vos spėdavo ruošti statybinius planus, ne tik ligoninei ir poliklinikai, bet gyvenamiesiems namams. Kodėl per 30 nepriklausomybės metų Rokiškio mieste išdygo vos du gyvenamieji namai iš kurių vienas „perdirbtas“ o vienas naujas tik ne dirbantiesiems.

Didžiuojuosi savo kolege Vanda Vasiliauskiene, kuri mylėjo ne tik vaikus, bet ir visą Lietuvą. Keliavo į Kaliningradą, kad vaikai neprarastų lietuvybės, įamžintų buvusio pirmininko Vytauto Sketerio vardą. O sąjūdis buvo Lietuvos kelrodis į darbą  ir į laisvę. Bet gaila, kad prisiglaudę prie sąjūdžio sunaikino gamybą ir privertė jaunimą emigruoti ieškoti darbo ir pragyvenimo kitur.

Važiuodamas per Laibgalius didžiuojuosi rajono ir miesto vandens ir nuotekų tvarkytoju P. Butėnu, kuris pasinaudojo Laibgalių statytojo Artūro Kavaliausko ir aa Ragnytės Rinkevičienės tiksliai išplanuota Laibgalių gyvenviete, todėl norėčiau, kad jų vardu būtų pavadintos gatvės.

Gamybos Laibgaliuose niekas neatstatys, nes sunaikintos darbo ir poilsio vietos, profilaktoriumas su 2 pirtimis ir baseinu. Tad ponas istorike A. Kazulėnai, norėdamas garbinti „Sąjūdį“ siūlau prašyti tarybos, kad tą aikštę pavadintų Jūsų vardu, o jei nesutiks, tai Jūs turėjote Laibgaliuose Juozavitą, Rokiškyje vairuotoją Jankauską, kurie norėdami būti vadais, bet būdami beraščiai, nežinojo, kad mokslas ir gamyba yra miesto, gyvenvietės egzistavimo pagrindas. Nėra gamybos, nėra gyvenimo. Milijonas jaunimo iškeliavo. Kas liks iš Lietuvos dar po 30 metų.

 

Vytautas Šlikas

 

(Pasisakiusiojo kalba netaisyta).

"Rokiškio Sirena" redakcijos nuomonė nebūtinai sutampa su išsakyta nuomone. Skiltyje "tribūna" galite pasisakyti visi.

Savo tekstą siųskite el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt arba paprastu paštu Nepriklausomybės aikštė 12, Rokiškis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video