Gamtinių dujų tarifai gali būti keičiami nuo balandžio, jie mažėtų 17–27 proc. (0)

Publikuota: 2024-02-07 Kategorija: Verslas
Gamtinių dujų tarifai gali būti keičiami nuo balandžio, jie mažėtų 17–27 proc.
Rokiškio Sirena nuotr. / Dujų skaitliukas

Dėl rinkose pingančių gamtinių dujų, pirmajam šių metų pusmečiui patvirtinti jų tarifai vartotojams nuo balandžio gali mažėti 17–27 procentais.

Energetikos grupės „Ignitis grupė“ elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) ir Energetikos ministerija susitarė, kad tarifus keis anksčiau nei įprastai, antradienį pranešė LRT televizija. 

Pasak Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininko Renato Pociaus, tikimasi, kad nauji tarifai gali būti patvirtinti iki vasario pabaigos, jie mažėtų 17–27 proc.

„Preliminariais skaičiavimais, tarifai visoms vartotojų grupėms mažėtų apie 22 centus už kubinį metrą, tai yra 17-27 procentais“, – LRT televizijai sakė R. Pocius.

Jo teigimu, pavyzdžiui antrajai vartotojų grupei – besišildantiems dujomis namus (suvartojantiems nuo 300 iki 20 tūkst. kubinių metrų) – galutinė sąskaita per mėnesį vidutiniškai galėtų sumažėti apie 10 eurų. 

„Ignitis grupės“ atstovė Laura Beganskienė sako, kad atliekant buitiniams vartotojams antrajam ketvirčiui skirtų gamtinių dujų pirkimus pastebėta, kad dujų kainą gali būtų mažesnė nei buvo prognozuota anksčiau. 

„Vykdydami gamtinių dujų įsigijimus buitinių vartotojų poreikiams tenkinti 2024 metų antram ketvirčiui pastebėjome, kad kaina gali būti mažesnė maždaug 20 eurų už megavatvalandę, negu kad buvo prognozuota 2023 metų rudenį“, – LRT televizijai sakė L. Beganskienė.

Energetikos ministras Dainius Kreivys, sako, kad šiuo metu rengiami teisės aktai, kurie VERT leis lanksčiau reaguoti į rinkoje vykstančius dujų kainų svyravimus, juos Seimui ketinama pateikti kovo pradžioje. 

„Jeigu rinkoje yra drastiški pokyčiai, tuomet reguliatorus turės teisę persižiūrėti tarifus“, – LRT televizijai sakė D. Kreivys.

Nyderlandų TTF prekybos taške ICE biržoje kovo–gegužės ateities dujų sandorių kainos antradienio vakarą buvo 28,4–28,6 euro už megavatvalandę (MWh). 

Pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su 2023-ųjų metų antruoju, gamtinių dujų kaina yra mažesnė 4–7 centais.

Pirmajai grupei – mažiausiai dujų (iki 300 kubinių metrų dujų per metus) suvartojantiems gyventojams – kaina siekia 1,29 euro, antrajai – dujomis namus besišildantiems (nuo 300 iki 20 tūkst. kubinių metrų) – 0,83 euro, o trečiajai – daugiausiai dujų suvartojančiai grupei (daugiau nei 20 tūkst. kubinių metrų) – 0,79 euro.

Dujų tarifai vartotojams paprastai nustatomi du kartus per metus – nuo sausio ir liepos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video