Gera sveikata – geriausia kalėdinė dovana sau (0)

Publikuota: 2022-12-05 Kategorija: Verslas
Gera sveikata – geriausia kalėdinė dovana sau
Organizatorių nuotr. / Endokrinologas

Artėjant Kalėdoms, daugelis pradedame galvoti apie dovanas artimiesiems. Norime jiems išrinkti kažką ypatingo, kas suteiktų kuo didesnį džiaugsmą. Tačiau įsisukę į dovanų paieškas, dažnai pamirštame patys save. Todėl nurimus šventiniam šurmuliui, jaučiamės fiziškai ir emociškai pavargę. Galbūt pats metas sustoti ir pagalvoti, o kaipgi apdovanojame save? Geriausia dovana ne tik per Kalėdas, bet ir visą gyvenimą yra gera sveikata. Apie tai, kokiais būdais galime ją sau padovanoti, pasakojame plačiau. 

Subalansuota mityba

Maisto produktų pasirinkimas šiandien yra itin platus. Tačiau tikrai ne visi iš jų naudingi mūsų sveikatai. Taigi viena geriausių dovanų, kurią galime įteikti šių Kalėdų proga, yra subalansuota mityba. Be to, kad yra naudinga mūsų figūrai, ji padeda palaikyti gerą miego kokybę ir susidoroti su stresu. 

Ypač rekomenduojama valgyti įvairų augalinį maistą, pavyzdžiui, lapinius žalumynus, neribotą kiekį daržovių, šviežius vaisius (ypač uogas ir obuolius, kurių glikemijos indeksas yra žemas), neskaldytus grūdus, augalinius baltymus, pavyzdžiui, pupeles, ankštines daržoves, riešutus ir sėklas. Šiuose maisto produktuose yra vitaminų ir mineralų, būtinų riebalų rūgščių ir baltymų, kurie reikalingi sveikai endokrininei sistemai. Gydytojai endokrinologai pabrėžia, kad būtent nuo jos priklauso mūsų nuotaika, organų veikla, medžiagų apykaita ir kitos organizmo funkcijos. 

Kalbant apie sveiką mitybą, taip pat svarbus žolelių ir prieskonių, kuriuose gausu antioksidantų, vartojimas. Verta paminėti ir tai, kad švieži maisto produktai, ypač žaliosios daržovės bei šakniavaisiai, gali padėti išvengti tokių sveikatos problemų, kaip širdies ligos, diabetas, depresija ir vėžys. 

Fizinis aktyvumas 

Tam, kad būtume sveiki, mes privalome judėti. Tai galime daryti pačiais įvairiausiais būdais: atlikdami fizinius pratimus, žaisdami, užsiimdami namų ruošos darbais, keliaudami. Rekomenduojamas fizinio aktyvumo kiekis priklauso nuo amžiaus grupės. Tačiau 18–64 metų suaugusieji vidutinio intensyvumo fizine veikla turėtų užsiimti bent 150 min. per savaitę. Na, o norint gauti papildomos naudos sveikatai, šį skaičių reikėtų padidinti iki 300 min. per savaitę. 

Norint būti sveikiems, labai svarbu pasirinkti tinkamą fizinį aktyvumą. Ar žinojote, kad didelio intensyvumo treniruotės, nors ir yra naudingos daugeliu atžvilgių, gali sustiprinti stresą, padidindamos kortizolio kiekį? Todėl jei esate linkę į stresą, patariame išbandyti labiau atpalaiduojančius pratimus, pavyzdžiui, jogą ir vaikščiojimą. Jie padeda sumažinti stresą, o tai subalansuoja hormonus ir padidina gerą savijautą lemiančių cheminių medžiagų kiekį.

Profilaktiniai tyrimai 

Daugelis pamirštame atlikti profilaktinius tyrimus. Tačiau jie taip pat labai svarbūs, norint išlikti sveikiems. Profilaktiniai tyrimai gali padėti išvengti ligų, susirgimų ir kitų sveikatos problemų arba nustatyti ligą ankstyvoje stadijoje, kai gydymas gali būti efektyviausias. 

Galbūt jau seniai atlikote kraujo tyrimus? O gal patenkate į amžiaus grupę, kuriai skirta kažkuri iš prevencinių programų? Tuomet skirkite tam laiko. Kad ir kokie užimti būtumėte, prisiminkite, kad sveikata – didžiausias kiekvieno žmogaus turtas. Todėl profilaktiniai tyrimai gali būti viena geriausių kalėdinių dovanų ne tik sau, bet ir tiems, kuriuos mylite. 

Dažniausiai kalėdinės dovanos mums asocijuojasi su materialiais dalykais. Tačiau, kaip jau įrodėme, jos gali būti ir kitokios. Rūpinimasis sveikata yra, ko gero, geriausias sprendimas, kurį galime priimti kiekvienas tiek artėjant Kalėdoms, tiek bet kuriuo kitu metu. Visgi kuo greičiau tai padarysime, tuo greičiau galėsime džiaugtis tokio sprendimo privalumais.

Užs.Nr. 2015

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video