Gyventojų saulės elektrinėms ir katilams numatoma skirti dar 30 mln. eurų (0)

Publikuota: 2021-11-18 Kategorija: Verslas
Gyventojų saulės elektrinėms ir katilams numatoma skirti dar 30 mln. eurų
Rokiškio Sirena nuotr. / Saulės elektrinės

Gyventojai kitąmet gali tikėtis dar apie 30 mln. eurų paramos saulės jėgainėms, taip pat senų katilų keitimui. Lėšos bus skirtos iš 2014-2020 metų ES fondų investicijų sutaupymų. Jie turėtų būti patikslinti sausį. 

Energetikos ministerijos Investicijų grupės vadovė Violeta Greičiuvienė teigia, jog laukiant naujos ES finansinės perspektyvos pradžios planuojama skelbti keturis kvietimus ir taip įsisavinti sutaupytas lėšas.

„Kur mes ketiname tas sutaupytas lėšas perskirstyti – tai yra toms priemonėms, kurios galėtų greitai jas, sakykime, „suvalgyti“, kur būtų galima greitai investuoti (...) Tai yra priemonės, orientuotos į fizinius asmenis, numatytos jų sąskaitų mažinimui“, – Seimo Energetikos ir darnios plėtros komisijos posėdyje trečiadienį kalbėjo V. Greičiuvienė. 

Sausį ketinama skelbti tris kvietimus, kuriems katilų keitimui namų ūkiuose numatyta 3-10 mln. eurų, saulės elektrinių įrengimui – 3,6-10 mln. eurų, o dar apie 1 mln. eurų – jų įsigijimui iš saulės parkų. 

Ketvirtas kvietimas planuojamas kitų metų rugpjūtį – gyventojų saulės elektrinių įrengimui būtų skirta apie 10 mln. eurų.  

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video