Ką vertėtų žinoti, renkantis dažus metalo dažymui? (0)
Dažyti metalinius paviršius iš esmės nėra sunku, nes pats procesas nėra sudėtingas, tačiau, žinoma, reikalaujantis tam tikrų žinių. Ekspertai pažymi, kad metaliniams paviršiams dažyti jums puikiai tiks ir teptukas, ir volelis. Svarbu, kad pasirinktu įrankiu metaliniai paviršiai būtų dengiami kokybiškais, būtent metalui skirtais dažais.
Darbai, kuriuos reikėtų atlikti prieš dažant metalinius paviršius
Ruošiantis dažyti metalinius paviršius, pirmiausia, ką turite padaryti yra metalinio paviršiaus valymas. Visi paviršiai laikui bėgant pasidengia dulkių ir kitų nešvarumų sluoksniu, metalas taip pat nėra išimtis. Ruošiamą dažyti metalinį paviršių privaloma nuvalyti nuo rūdžių, dulkių ir kitų nešvarumų. Geriausia šiuos valymo darbus atlikti paprastu vieliniu šepečiu, pritvirtintu prie elektrinio jūsų turimo suktuko ar kito elektrinio įrankio. Tokiu būdu metalinį paviršių nuvalysite pakankamai greitai ir lengvai. Žinoma, po valymo šepečiu paviršių padengs metalo dulkės, kurias taip pat privaloma nuvalyti. Dauguma ekspertų pataria po to, kai nuvalysite metalo paviršių, jį dar ir nuriebalinti. Pasak jų, po šių trijų žingsnių, t. y., šveitimo vieliniu šepečiu, dulkių nuvalymo bei nuriebalinimo, metalo paviršius tampa idealiai švarus ir tinkamas dažymo darbams atlikti.
Pagrindinės metalo dažų rūšys
Įprastai yra skiriamos dvi pagrindinės dažų, skirtų metaliniams paviršiams dažyti, rūšis. Pirmoji rūšis – tai alkidiniai metalui skirti dažai. Rinkdamiesi alkidinius dažus, turėsite rinktis tarp alkidinių dažų, kurių pagrindas yra aliejus, ir alkidinių emalinių dažų. Aliejaus pagrindo alkidiniai dažai yra skirti tik vidaus darbams, todėl nevertėtų eksperimentuoti ir jais dengti lauke esančių metalinių paviršių. Alkidiniai emaliniai dažai pasižymi dideliu sukibimu ir patvarumu. Antroji rūšis – tai akriliniai dažai. Šios rūšies dažai pasižymi dideliu patvarumu, jie yra atsparūs įtrūkimams, spalvos pasikeitimams, gerai apsaugo nuo korozijos bei atlaiko aukštą temperatūrą. Akriliniai dažai taip pat yra ekologiški ir nedegūs.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis dažus metaliniams paviršiams?
Renkantis dažus metalinių paviršių dažymui, būtina įvertinti keletą kriterijų. Vienas iš jų yra metalinio paviršiaus, kurį ruošiatės dažyti, buvimo vieta. Ne visi metalo dažai yra skirti naudojimui lauke, todėl, jeigu ruošiatės dažyti lauke esantį metalinį paviršių, šis kriterijus jums turėtų būti labai svarbus. Metalo dažai iš Hammerite, pavyzdžiui, yra tinkami ir darbams viduje, ir darbams lauke. Jais lengvai nudažysite garažo duris, taip pat visas metalines duris ir laiptus, įvairias pertvaras, radiatorius ar net sodo baldus. Minėto gamintojo dažai yra tinkami ir surūdijusių paviršių dažymui: paruošus metalo paviršių dažymui ir padengus jį metalo dažais bus užtikrinta ilgalaikė apsauga nuo naujų rūdžių židinių susidarymo, o nudažyti paviršiai įgis sandarų drėgmės barjerą. Kitas svarbus kriterijus yra dažų paskirtis. Norėdami kokybiškai nudažyti metalinius paviršius, rinkitės metaliniams paviršiams skirtus dažus. Žinoma, medienai skirtais dažais taip pat galite padengti metalinį paviršių, tačiau rezultatas jūsų tikrai nedžiugins nei estetine, nei funkcine prasme. Dažai nepasidengs tolygiai bei greitai ims luptis, o tai jums papildomai kainuos laiko sąnaudų, nes vis tiek dažus norėsite pašalinti, bei finansinių išteklių, nes po šio eksperimento tikrai norėsite įsigyti tokius dažus, kurie yra tinkami metalo paviršiams dažyti. Nevertėtų pamiršti ir to, kad metalui skirti dažai gali būti blizgūs, pusiau matiniai arba matiniai. Jie taip pat gali suteikti kaldinto metalo efektą. Spalvų gama taip pat labai didelė. Šiuo aspektu nėra taisyklės, nurodančios kokius dažus pasirinkti, todėl rinkitės tą spalvą ar kitą dažų savybę, kuri jums gražiausia.
Užs. nr. 1670.