Kada reikia keisti automobilio kardaną? (0)

Publikuota: 2023-09-20 Kategorija: Verslas
 Kada reikia keisti automobilio kardaną?
Automobilio detalės

Toks elementas kaip pavaros velenas yra labai svarbus transporto priemonės elementas. Jo užduotis – variklyje susidarantį sukimo momentą perduoti ratams, kad automobilis ar kita transporto priemonė galėtų judėti.

Kalbant apie konstrukciją, pavaros velenas yra plieno arba aliuminio vamzdžio formos, kuris gali būti pagamintas iš vieno ar kelių tarpusavyje sujungtų elementų. Pagrindinis transporto priemonėje naudojamas varančiojo veleno tipas yra vadinamasis kardaninis velenas, kurio elementai sujungiami naudojant skersines jungtis.

Varomasis automobilio kardanas yra atsakingas už sukimo momento tiekimą transporto priemonėse, o jam sugedus, visa sistema gali nustoti veikti. Laimei, kai kurie ženklai įspėja, kada reikia pakeisti įrangos pavaros veleną. Atkreipkite dėmesį į šiuos simptomus.

Ar kardanas turi nustatytą galiojimo laiką?

Dėl didelės kardanų įvairovės nėra vidutinės jų sklandaus veikimo trukmės. Tačiau galite gauti apytikslį asmeninių transporto priemonių kardanų įvertinimą. Kadangi negalite tiksliai nustatyti kardano stabilumo pagal jo amžių, diagnozuodami jo būklę turite pasikliauti simptomais.

  • Triukšmas

Kardanui veikiant galite išgirsti girgždėjimą. Šis triukšmas gali prasidėti su pertrūkiais, bet ilgainiui jo dažnis gali padidėti iki taško, kuriame jis tampa pastovus.  Triukšmas gali kilti, kai guoliai praranda tepimą ir išdžiūsta, todėl komponentai susiliečia su metalu.

  • Sklindantis garsas

Atminkite, kad girgždėjimas gali būti ne vieninteliai garsai, kuriuos girdite. Kai automobilio kardanas įsibėgėja, galite pastebėti gilų žvangėjimą. Dažnai tai labiausiai pastebima automobiliuose. Nors šis garsas kitoks, jis taip pat blogas ženklas.

  • Vibracija

Dažnas kardaninio veleno gedimo simptomas yra stiprus drebėjimas, sklindantis iš transporto priemonės apačios. Dėl susidėvėjusių U formos jungčių, movų ar laikiklio guolių gali vibruoti kardaninis velenas. Jei šių komponentų neprižiūrėsite, tai gali dar labiau sugadinti kitus pavaros komponentus.

  • Sukimosi sunkumai

Jei kyla problemų sukant posūkius, tai gali būti u-jungties problema. Sugedusi U formos jungtis gali trukdyti ratams tinkamai pasisukti, todėl gali būti sunku valdyti transporto priemonę.

  • Automobilis dreba greitėjant

Jei stabdydami ar mažu greičiu pajuntate virpėjimą, gali būti kaltas atsilaisvinęs U formos jungtis arba blogas laikiklio guolis.

 

Užs. nr. 2366.

Dalintis naujiena

Rekomenduojami video