Kaip pasirinkti kokybiškas padangas internetu? (0)

Publikuota: 2023-07-24 Kategorija: Verslas
Kaip pasirinkti kokybiškas padangas internetu?
Organizatorių nuotr. / Kokybiškos padangos internetu

Kiekvienas automobilio dizaino elementas yra sukurtas inžinierių, siekiant maksimalaus saugumo ir komforto. Ne išimtis ir padangos: jų dydį, slėgį ir kitus parametrus gamintojas rekomenduoja kiekvienam konkrečiam automobilio modeliui. Tačiau norėdamas išsiaiškinti, kurios padangos yra geresnės, automobilių entuziastas turi pats atsižvelgti į daugelį veiksnių: nuo eksploatavimo sezono iki savo vairavimo stiliaus.

Automobilių padangų tipai

Padangų gamintojai siūlo trijų tipų automobilių padangas:

  • vasarai;
  • žiemai;
  • bet kokiam sezonui (universalios).

Padangų sezoniškumą lemia gumos mišinio sudėtis, protektoriaus raštai ir kiti techniniai sprendimai, skirti užtikrinti optimalų automobilio veikimą tam tikromis oro sąlygomis.

Padangos Vilniuje pasirinkimas

Vasarinės padangos skirtos eksploatuoti šiltuoju metų laiku išsiskiria padidintu protektoriaus mišinio tvirtumu ir atsparumu dilimui, net jei jos liečiasi su karštais paviršiais. Raštas parenkamas atsižvelgiant į važiuojamosios dalies tipą, kuriuo daugiausia juda automobilis. Vasarinių padangų protektoriaus rašte vyrauja išilginiai kanalai, mažinantys pasipriešinimą riedėjimui. Ir įstrižiniai, kad važiuojant šlapia danga nusausintų vandenį iš kontaktinio ploto.

Žieminės padangos yra minkštesnės – tai būtina dėl gumos sudėties, kad nukritus oro temperatūrai jos sukietėtų. Protektorius išsiskiria daugybe skersinių kanalų, pagerinančių traukos savybes, padidintų griovelių dydžiu sniego masei pašalinti ir jų skaičiumi.

Viso sezono padangos pagal gumos mišinio minkštumą yra tarp vasarinių ir žieminių variantų. Protektoriaus raštas – tai kompromisas tarp automobilių su vasarinėmis ir žieminėmis padangomis sukibimo, riedėjimo, valdymo, stabdymo charakteristikų. Esant aukštai temperatūrai, universalios padangos per greitai nusidėvi, o esant neigiamai temperatūrai jos linkusios mažinti elastingumą.

Padangų žymėjimas

Be pagrindinės informacijos, kurią nurodo dydis, greitis ir apkrovos indeksai, lipduko padangų ženklinimas turi daug naudingos informacijos renkantis padangas internetu.

Ekonominė klasė (A iki G): lemia pasipriešinimo riedėjimui lygis ir dėl to galimybė taupyti degalus.

Stabdymo ant šlapios dangos charakteristikos (sukibimas su šlapia danga): išreiškiamas indeksu nuo "A" iki "G". A - maksimalus indikatorius, saugiausias (minimalus stabdymo kelias); G - minimalus indikatorius, mažiau saugus dėl pailgėjusio stabdymo kelio.

Triukšmo klasė: sukuriamo triukšmo lygis, matuojamas decibelais.

Kokybiškų padangų pirkimas – tik pusė sėkmės. Ne mažiau svarbu padangų montavimas, kurį atliktų kvalifikuoti specialistai.

Užs.Nr. 2288

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video