Kaip pasirinkti tinkamas automobilio padangas? (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Verslas
Kaip pasirinkti tinkamas automobilio padangas?
Organizatorių nuotr. / Kaip pasirinkti tinkamas automobilio padangas?

Įsigyti automobilių padangas paprasta. Gali būti sunku rasti tinkamas būtent jūsų  automobiliui. Tiek padangos vasarinės, tiek ir žieminės turi atitinkamus reikalavimus.

Suprasite tai neteisingai ir galite pakenkti savo automobilio veikimui ir jo gebėjimui įveikti bet kokio tipo orą. Kadangi automobilių padangas dažniausiai reikia keisti kas trejus ar ketverius metus, pateikiame keletą pavyzdžių, kaip įsitikinti, kad gaunate tinkamas padangas.

Dauguma automobilių padangų skirstomos į tris pagrindinius tipus: vasarines, žiemines ir universalias. Dabar žmonės perka universalias padangas, nes taip lengviau ir pigiau, nei pirkti vieną komplektą žiemai, kitą – vasarai.

Visą sezoną skirtos automobilių padangos pasižymi geromis, visapusiškomis savybėmis, tačiau niekada nėra išskirtinės. Vasarinės padangos pasižymi valdomumu ir stabdymu sausa/šlapia danga, tačiau jų sukibimas su sniegu yra prastas. Priešingai, žieminės padangos pasižymi išskirtiniu sukibimu su sniegu, tačiau pasižymi teisingu stabdymu nuvalytuose keliuose.

Kiekvienoje automobilių padangų kategorijoje yra įvairių eksploatacinių savybių, kaip mums nuolat primena mūsų bandymai. Norėdami pamatyti pagrindinius padangų tipų skirtumus, peržiūrėkite toliau pateiktą lentelę. Kaip matote, nė vienas padangų tipas nėra išskirtinis visomis sąlygomis.

Taigi kaip rasti geriausias padangas savo automobiliui? Atlikite šiuos tris veiksmus:

Kokio dydžio padangų reikia?

Pirmiausia perskaitykite savo automobilio vadovą arba ant vairuotojo pusės durų esantį lipduką, kad surastumėte rekomenduojamus padangų matmenis. Etiketė atrodys maždaug taip: 215/55 R16.

Šiame užraše 215 reiškia padangos plotį, 55 yra padangos aukštis, o R16 nurodo, kokio dydžio ratlankiui padanga yra pritaikyta. Turėtumėte atitikti padangos dydžio išmatavimus, tačiau turite šiek tiek lankstumo, kad padidintumėte apkrovos indeksą ir greičio įvertinimą. Kiekvienas automobilio gamintojas nurodo kelis galimus variantus, tiek ratlankių dydžių, tiek padangų išmatavimus. Priklauso kam ir kokiais keliais naudosite savo automobilį. Žinoma, didelis ratlankis ir žema padanga yra gražu, tačiau daugeliu variantų yra nepraktiška.

Kokio tipo padangų jums reikia?

Daugelyje mažmeninės prekybos svetainių bus pateiktas visų jūsų dydžio padangų sąrašas, kurį galėsite pamatyti tiesiog įvedę savo automobilio markę, metus ir modelį.

Užs. Nr. 1769

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video