Naudoti automobiliai – tarsi loterija? (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Verslas
Naudoti automobiliai – tarsi loterija?
Organizatorių nuotr. / Asociatyvi nuotr.

Automobilių rinkoje situacija šiuo metu sudėtinga. Kol dėl pasaulinės pandemijos padarinių nauji automobiliai gamyklose stovi nepabaigti ir laukia detalių, vairuotojų poreikius tenkina naudoti automobiliai. Tiesa, ir jų pasirinkimas kiek sumenkęs: dar neseniai galioję kelionių ribojimai sumažino naudotų automobilių iš užsienio srautus, o perpardavinėtojai Lietuvoje perka viską, kas važiuoja. Ką daryti, jei atėjo metas keisti automobilį?

Atsarga sumažina riziką

Yra teigiančių, kad naudoti automobiliai – tai loterija, o vienintelis geras sprendimas yra pirkti naują automobilį iš salono. Deja, ne kiekvienas galime sau tai leisti finansiškai, o  galbūt kaip tik naujas automobilis neatitinka šiandieninių poreikių? Kad ir kaip bebūtų, įsitikinimą apie loteriją perkant naudotą automobilį palikime skeptikams, nes iš tikrųjų tai tik nepagrįstas mitas.

Žinoma, naudoti automobiliai genda, tačiau sugesti gali ir nauji – skirtumas tik tas, kad antruoju atveju turėsite garantiją. Tačiau galima apsidrausti! Į naudoto automobilio apžiūrą vykite su patyrusiu specialistu, o jei jis nepastebėjo didelių trūkumų vietoje, būtinai patikrinkite automobilį ir autoservise. Taip bus surasti jei ir ne visi, tai bent jau svarbiausi ir reikšmingiausi gedimai.

Garantija – ir naudotiems automobiliams

Jei anksčiau daugelis prioritetą teikdavo naudoto automobilio pirkimui iš savininko, tai šiandien vis daugiau pirkėjų renkasi tarpininkus. Žinoma, nekalbame apie tarpininkus, kurie paprasčiausiai pakelia kainą ir įdeda skelbimą. Rinkoje yra daugybė įmonių, kurių parduodami naudoti automobiliai yra nuodugniai patikrinti ir pasižymi puikia technine būkle.

Atsakingos įmonės, prekiaujančios naudotais automobiliais, suteikia ir garantiją. Tai padeda jaustis ramiau ir apsaugo nuo brangiausių gedimų (pvz., variklio, pavarų dėžės). Kadangi automobilis nėra naujas, tai ir garantija paprastai suteikiama trumpesnė. Dažniausiai jį siekia vienerių metų ar trumpesnį laikotarpį, o taip pat gali būti apibrėžta automobilio rida.

Kokių naudotų automobilių geriau nesirinkti?

Naudoti automobiliai dažniausiai yra parduodami talpinant skelbimus, tačiau kai kurios įmonės turi ir savo svetaines, kuriose pateikiama informacija. Jei nenorite pirkti „katės maiše“, turėtumėte atkreipti dėmesį į kelis aspektus, kurie perspėja, kad su automobiliu kažkas gali būti negerai.

Vienas svarbiausių – neįprastai žema kaina. Palyginti paprasta: patikrinkite, kiek kainuoja kiti to paties modelio ir metų naudoti automobiliai. Žinoma, gali būti, jog pardavėjas tikrai skuba ir dėl to sumažino kainą, tačiau tokie atvejai reti – visi pardavėjai siekia ekonomiškai naudingiausio sandorio.

Venkite labai senų automobilių. Kuo automobilis senesnis, tuo daugiau staigmenų reikėtų tikėtis. Nebūtinai viskas jame pradės gesti vienu metu, tačiau į tokio automobilio remontą gali tekti investuoti daugiau. Jei naujesnės gamybos automobiliuose dažniausiai pakanka pakeisti susidėvinčias dalis (o jų taip pat nemažai), tai seni naudoti automobiliai gali pareikalauti ir variklio, greičių dėžės, turbinos, kėbulo ar kitų elementų remonto.

 Užs. Nr. 1766

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video