Registrų centras ragina įmones teikti duomenis apie jų naudos gavėjus (0)

Publikuota: 2022-05-26 Kategorija: Verslas
Registrų centras ragina įmones teikti duomenis apie jų naudos gavėjus
Rokiškio Sirena nuotr. / Registrų centras

Lietuvoje registruotos įmonės ir organizacijos Registrų centrui jau gali teikti duomenis apie jų naudos gavėjus – tiesiogiai ar netiesiogiai jas kontroliuojančius fizinius asmenis.

„Duomenų apie naudos gavėjus prieinamumu siekiama didesnio skaidrumo ir visuomenės pasitikėjimo. Taip pat tai padės užtikrinti tikrųjų savininkų ir juridinių asmenų struktūrų skaidrumą bei mažins galimybes korupcijos ir šešėlinės ekonomikos apraiškoms šalyje atsirasti“, – pranešime sakė teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska (Evelina Dobrovolska).

Pasak Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus, duomenys apie tikruosius savininkus leis potencialiems verslo partneriams geriau įvertinti galimas rizikas.

„Šiandieniniame sankcijų kontekste šie duomenys yra puikus įrankis galimoms verslo rizikoms įsivertinti“, – pranešime sako S. Urbanavičius.

Registrų centro teigimu, duomenų į naudos gavėjų posistemį nepateikusioms įmonėms ir organizacijoms gali būti apribotos paslaugos bei operacijos finansų įstaigose. 

Naudos gavėju laikomas fizinis asmuo, kuris tiesiogiai turi didesnę nei 25 proc. akcijų ar balsų dalį ir kontroliuoja įmonę, taip pat netiesioginis savininkas, kontroliuojantis  įmonę per kitus juridinius asmenis arba kitais būdais, pavyzdžiui, turi teisę paskirti ar atšaukti vadovą, priimti strateginius sprendimus.

Prievolė juridiniams asmenims teikti duomenis apie naudos gavėjus numatyta Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatyme.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video