Švelnieji hibridai, kuo jie ypatingi? (0)

Publikuota: 2023-01-26 Kategorija: Verslas
Švelnieji hibridai, kuo jie ypatingi?
Organizatorių nuotr. / Švelnieji hibridai

Pati technologija nėra naujiena, tačiau ji nuolat tobulinama ir šiomis dienomis veikia išskirtinai efektyviai. Būtent todėl vis daugiau vairuotojų ieškodami naujo automobilio pasirenka hibridinius modelius. Tai yra tarpinis variantas tarp elektromobilio ir įprastos tradicinės transporto priemonės. Šių automobilių nereikia krauti, todėl galima nesibaiminti, jog kelyje išseks baterija ir teks ieškoti artimiausios stotelės. Kadangi jie įsikrauna savaime. Aišku, tai priklauso ir nuo važiavimo ypatybių. Todėl efektyviausios tokios transporto priemonės bus miestuose. Kur neįmanoma išvengti nuolatinio stabdymo, bėgėjimosi bei stovėjimo prie šviesoforų. Tačiau su jais nereikės nerimauti dėl didelių kuro sąnaudų. Kadangi nuolat įsikraunanti baterija leis jas ženkliai sumažinti. Todėl tokie nedideli, manevringi bei ekonomiški miesto automobiliai tikrai ne atsitiktinai tampa daugelio pasirinkimu. Kadangi jie taupūs ir tuo pačiu ekologiški, kam paskutiniu metu taip pat skiriama daug dėmesio.

Kaip veikia ši technologija?

Pats principas pakankamai paprastas. Kartu veikia tiek įprastas vidaus degimo variklis, tiek ir elektrinis. Ir jie pakaitomis perduoda energiją, reikalingą automobiliui judėti, priklausomai nuo važiavimo ypatybių. Švelnieji hibridai išsiskiria tuo, jog turi bateriją, kurioje kaupiama elektros energiją, tačiau jos papildomai krauti nereikia. Tai vyksta savaime stabdymo metu bei judant laisva eiga. Kuomet jau sugeneruota energija panaudojama elektros gamybai, kuri ir keliauja į šią bateriją. O vėliau yra panaudojama važiavimui. Tokiu būdu maksimaliai optimizuojama kelionė. Kas ir leidžia ženkliai sumažinti kuro sąnaudas. Kartu prisidedant ne tik prie ekonomiško, bet ir ekologiško važiavimo. Ir būtent į tai orientuojasi Ford gamintojas siūlydamas populiariausius miesto modelius. Kurie geriausiai gali atitikti daugelio iš mūsų poreikius. Ypač, jeigu didžiąją dalį laiko tenka praleisti keliaujant miesto ribose. Tuomet toks variantas bus vienas iš praktiškiausių pasirinkimų.

Kiek tai bus ilgaamžiška?

Nepaisant visų kitų privalumų, daugumai bus svarbus ir ilgaamžiškumas. Būtent todėl neretai į naujas technologijas ar principus pradžioje žvelgiama pakankamai atsargiai, o kartais net skeptiškai. Dėl šios priežasties elektromobiliai dar vis nėra pats populiariausias pasirinkimas. Nors daugelis ir sutinka, jog tai neišvengiama ateitis, kurią pasitikti reikės visiems. Tačiau švelnieji hibridai yra vienas iš dažnesnių pasirinkimų, kuriam paskutiniu metu prioritetą teikia vis daugiau žmonių. Kadangi tokia technologija bei šie automobiliai jau įrodė savo privalumus. Bet lygiai taip pat jau nekyla ir abejonių, kad tai gali sėkmingai funkcionuoti ne vienerius metus. Kas pakankamai svarbu. Kadangi tikrai nesinorėtų įsigijus naują automobilį galvoti, jog po kelių metų jį reikės pakeisti. Tad dėl to galima tikrai nesibaiminti. Ypač, jeigu renkatės naujausius modelius, kurie turi pačias moderniausias technologijas ir efektyviausiai veikiantį variklį. Kuris atitinka tiek šiandieninius, tiek ir būsimus standartus.

Užs.Nr. 2066

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video