Termostatas automobilyje, kas tai ? (0)

Publikuota: 2022-05-27 Kategorija: Verslas
Termostatas automobilyje, kas tai ?
Organizatorių nuotr. / Termostatas automobilyje, kas tai ?

Vienas iš sugedusio termostato požymių – svyruojanti variklio temperatūra. Vidutinė žmogaus kūno temperatūra yra apie 36,6 laipsnių, o jei ji vos keliais laipsniais aukštesnė, tai rodo, kad kažkas negerai. Automobilio variklis veikia beveik taip pat, jo vidutinė temperatūra yra 90 laipsnių.

Vienas iš pagrindinių komponentų, atsakingų už karštumo ar šalčio reguliavimą, yra termostatas. Kaip veikia automobilio termostatas? Paprasčiau tariant, jis reaguoja į variklio aušinimo skysčio temperatūros pokyčius. Jei šalta, termostatas lieka uždarytas, išlaikant jį variklyje. Jei tampa per karšta, atsidaro termostatas, leidžiantis nutekėti į radiatorių, kur jis atvės.

Vis dar nesate tikri? Nesijaudinkite, nes šiame vadove apžvelgsime viską, ką reikia žinoti apie automobilio termostatą. Tai apima, kas tai apskritai yra, kaip jis veikia ir kaip nustatyti, ar jis veikia netinkamai. Galiausiai pateiksime nuoseklų vadovą, paaiškinantį, kaip patikrinti automobilio termostatą. Jei jūsų automobilio termostatas neveikia tinkamai, gali atrodyti, kad nieko tokio. Tačiau šis teiginys negali būti labiau klaidingas. Termostatas yra neatskiriama jūsų automobilio dalis. Ši dalis iš esmės yra jūsų transporto priemonės aušinimo sistemos vožtuvas. Šis vožtuvas reguliuoja aušinimo skysčio cirkuliaciją į variklį. Termostatas taip pat kontroliuoja aušinimo skysčio kiekį, priklausomai nuo variklio įkaitimo. Nereikia nė sakyti, kad ši dalis reikalinga tam, kad jūsų transporto priemonė tinkamai veiktų.

Vienas iš pirmųjų dalykų, kurį pastebėsite, yra aukštesnis nei įprastas temperatūros matuoklis. Jis netgi gali pradėti dažnai svyruoti. Jei pastebite, kad matuoklis svyruoja ¾ kelio nuo viršaus, tai reiškia, kad jūsų termostatas yra pažeistas dėl perkaitimo. Dėl to greitai gali perkaisti jūsų variklis ir automobilis. Jūs norėsite to išvengti. Jei jūsų automobilis perkaista. Nepanikuoju. Tiesiog atsitraukite ir peržiūrėkite mūsų tinklaraštį Ką daryti, jei mano automobilis perkaista. Jei termostatas įstrigo atviroje padėtyje, galite pastebėti, kad jūsų variklis negali pasiekti idealios reguliavimo temperatūros. Tai reiškia, kad automobilis įkais ilgiau.

Termostatas automobilyje yra vienas iš pagrindinių variklio aušinimo sistemos komponentų, skirtas reguliuoti aušinimo skysčio srautą tarp radiatoriaus ir variklio. Nors jis gali būti mažo dydžio (telpa į delną), jo atliekama užduotis yra labai svarbi, kad jūsų variklis išlaikytų saugią darbinę temperatūrą.

Užs. Nr. 1770

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video