Žingsniai, kurie padės sumažinti medžiagų švaistymą kraustymosi metu (0)

Publikuota: 2022-04-25 Kategorija: Verslas
Žingsniai, kurie padės sumažinti medžiagų švaistymą kraustymosi metu
Rokiškio Sirena nuotr. / Žingsniai, kurie padės sumažinti medžiagų švaistymą kraustymosi metu

Persikraustymas į naują butą ar namą kiekvienam suteikia daug džiaugsmo. Pamažu pradedame planuoti kaip įsirengsime naujuosius namus, todėl interjero dizainerio paslaugos tampa ypač aktualios. Vis dėlto, prieš pradedant gyventi svajonių namuose tenka pereiti nelabai malonų kraustymosi procesą. Perkelti visą savo turtą iš vienos vietos į kitą nėra lengva užduotis. Daugeliui tai sukelia daug streso ir nerimo, todėl daiktų pakavimą atidedame paskutinei minutei. Deja, bet kraustymo metu sunaudojame begales plastiko, kartono ir kitų pakavimo medžiagų, o tai prisideda prie aplinkos taršos. Visos dėžės, kurias sunaudojame kraustydamiesi dažnai daugiau mums nepasitarnauja, todėl jų nekaupiame, o tiesiog išmetame į artimiausią konteinerį. Jeigu norite puoselėti tvarumo ir gamtos saugojimo idėjas, šiame straipsnyje sužinosite apie žingsnius, kurie pagelbės kraustymosi metu mažiau teršti aplinką.

Įvertinkite, kuriuos baldus transportuosite į kitą būstą

Prieš kraustydamiesi į naujus namus įsivertinkite ar visi baldai, dekoro akcentai ir kiti daiktai bus reikalingi ir turės savo vietą. Daugelis vis dar daro klaidą bandydami perkelti visus didelius baldus, kurie po poros mėnesių tampa nebereikalingi, nes naujuose namuose norime atsinaujinti. Prieš kraustantis būtina įsivertinti, kuriuos baldus ketinate naudoti naujuose namuose, o kuriuos planuojate pakeisti naujais. Taip sutaupysite laiko ir pinigų, nes nereikės gabenti nereikalingų didelių gabaritų daiktų. Prieš palikdami savo būstą nebenaudojamus geros kokybės baldus galite parduoti ir taip užsidirbti papildomų pinigų. Nepalikite baldų prie konteinerių! Tam yra skirtos specialios baldų surinkimo ir perdirbimo vietos. Pasidomėkite apie baldų dovanojimo galimybė, juk dažnai kitas žmogus jūsų nebenaudojamus daiktus gal prikelti naujam gyvenimui.

Nešvaistykite pakavimui skirtų medžiagų

Kraustymosi metu sunaudojame didelį kiekį kartono, plastiko ir kitų medžiagų. Įprasta manyti, kad visus daiktus būtina įpakuoti į kartonines ar plastikines dėžės. Vis dėlto, nesunkiai galite rasti aplinkai mažiau kenkiančių alternatyvų, kurios apsaugos jūsų daiktus kraustymosi metu. Dūžtančius daiktus apsukite senais laikraščiais ar žurnalais, jų visada galite pasiskolinti iš savo artimųjų ar draugų. Taip pat, savo servizą ar veidrodžius galite gabenti įsuktus į rankšluosčius, paklodę ar kitas jau turimas medžiagas. Taip pakuodami daiktus sumažinsite popieriaus ar apsauginės plėvelės sunaudojimą. Kraustymosi metu dažnas žmogus perka plastikines ar popierines dėžes, kad sutalpintų visą savo turtą. Vis dėlto, rekomenduojama daiktų saugojimui skirtas dėžės išsinuomoti iš perkraustymo paslaugas vykdančių kompanijų. Daugelis iš jų ne tik padeda saugiai transportuoti turimą turtą, bet ir už nedidelę kainą suteikia visas kraustymuisi reikalingas medžiagas. Tokiu būdu visos dėžės yra naudojamos daugelį kartų, o tai neprisideda prie aplinkos taršos.

Taupykite vietą

Stenkitės išnaudoti kiekvieną dėžės centimetrą. Grupuokite daiktus į kategorijas, taip galėsite sandėliuoti daiktus nebijodami, kad jie išsiteps ar bus pažeisti. Išnaudokite turimus lagaminus, krepšius ir rankines. Į jų vidų galite įdėti daug daiktų taip veltui nenaudodami dėžių. Drabužių transportavimui naudokite specialius vakuuminius maišus iš kurių vidaus galima išsiurbti orą. Nustebsite kiek nedaug vietos užima stori paltai ir megztiniai sudėti į tokio tipo maišus. 

Taigi, kraustymosi procesas gali mažiau kenkti aplinkai jeigu įvertinsite savo daromus sprendimus. Stenkimės saugoti gamtą ir veltui nenaudoti daiktų sandėliavimui skirtų medžiagų. Prieš pradedami intensyvius darbus nepamirškite pasikonsultuoti su interjero dizaino specialistais, kurie padės išpildyti visus jūsų norus įsirengiant naują būstą. Modernus interjero dizainas Kaune ir kituose Lietuvos miestuose sparčiai populiarėja, todėl suskubkite planuoti savo naujų namų interjerą.

Užs.Nr. 1731

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video