Dantų techniko iš Rokiškio svajonė – užkariauti galiūnų pasaulį (0)

Publikuota: 2022-07-14 Kategorija: Žmonės
Dantų techniko iš Rokiškio svajonė – užkariauti galiūnų pasaulį
R. Bartkevičiaus asmeninio archyvo nuotr. / Po dviejų mėnesių savarankiškų treniruočių R. Bartkevičius jau užima aukštas vietas galiūnų sporto varžybose.

Vos pora mėnesių, praleistų sporto salėje, ir jau pirmieji aukšti rezultatai galiūnų sporte. Tokiais pasiekimais gali pasigirti 25-erių metų rokiškėnas Robertas Bartkevičius, kuris šiuo metu ruošiasi už kelių savaičių vyksiantiems Lietuvos galiūnų čempionatui Mažeikiuose ir Lietuvos profesionalų galiūnų čempionatui Šilalėje.  

Rezultatai džiugina

Dešimtmetį sportavęs kaip trikovininkas, R. Bartkevičius šį pavasarį kardinaliai pakeitė sporto šaką ir to nesigaili.

„Pamačiau, kad Lietuvoje jėgos trikovėje nebeturiu daugiau ko siekti, nebemačiau perspektyvų, be to, jau senokai svajojau išbandyti galiūnų sportą, todėl natūraliai pasukau į šią sritį. Tiesą sakant, su lengvu pavydu nuo vaikystės žiūrėdavau į galiūnus“, – su šypsena pasakojo R. Bartkevičius.

Kol kas galiūnų sporte jam viskas nauja ir įdomu, o ir pirmieji rezultatai jau džiugina ir teikia vilties. Šią vasarą Pakruojyje vykusioje Žiemgalos galiūnų lygoje sportininkas užėmė ketvirtąją vietą, o Latvijoje surengtame mėgėjų galiūnų čempionate – šeštą vietą.

Beje, į jėgos trikovę pašnekovą atvedė brolis Romualdas Keniausis, kuris apie porą metų kaip trikovininką treniravo jaunesnįjį brolį.

Treniruojasi savarankiškai

R. Bartkevičius treniruojasi savarankiškai, trenerio neturi, todėl jis dažnas svečias Rokiškio sporto klube „Grizlis“, vieną kartą per savaitę važiuoja į treniruotes Biržuose, o jeigu yra galimybė ir į Vilnių, kur geresnės treniruočių bazės galiūnų sportui.

„Rokiškyje nėra galiūnų įrangos, nes pas mus nėra daug galiūnų sporto entuziastų. Yra vienas kolega Dainius Repšys iš Jūžintų, kuris taip pat dalyvauja varžybose. Jis vienas stipriausių sportininkų Lietuvoje, kuris irgi pradėjo nuo jėgos trikovės. Šiuo metu jis treniruojasi Vilniuje. Dabar treniruojuosi pats, pasifilmuoju, analizuoju, taisau savo klaidas, mokausi“, – kalbėjo R. Bartkevičius.

Trūksta įrankių

Pasak pašnekovo, galiūnų treniruotėms neužtenka įprastų treniruoklių, nes būtini ir specialūs įrankiai: naščiai, rąstai, lagaminai ir kiti specifiniai dalykai, turintys didelį svorį.

„Arčiausiai yra Biržai, kur daugiau specialios įrangos, tačiau ir ten riboti kiekiai, todėl sukuosi kaip išmanau. Visus galiūnų sporto įrangos paketus turi tik sporto klubai Vilniuje ir Birštone, kur įrengtos specialios bazės“, – teigė R. Bartkevičius.

Brangus malonumas

Kadangi rokiškėnas treniruojasi individualiai, todėl pats seka varžybų kalendorių, atlieka registracijas, moka startinius mokesčius, į varžybas vyksta savo lėšomis, rūpinasi kelionės išlaidomis.

„Juokauju, kad mano sportas yra iš idėjos. Tačiau labai smagu, kad geriausias ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio galiūnas Žydrūnas Savickas mane pakvietė į varžybas Latvijoje. Su šalies galiūnais palaikau ryšį, tai man suteikia optimizmo ir noro dar daugiau treniruotis“, – kalbėjo R. Bartkevičius.

Svarbiausia nepasiduoti

Rokiškėnas neslepia, kad turi ambicingų svajonių, susijusių su galiūnų sportu. Jis norėtų užimti aukštas pozicijas ne tik tarp Lietuvos sportininkų, bet ir patekti į pasaulio galiūnų olimpą.

„Norai tokie, o kaip bus, laikas parodys. Svarbiausia judėti, sportuoti ir nepasiduoti pirmoms nesėkmėms“, – sakė R. Bartkevičius.

Sugrįžo namo

Iš Rokiškio kilęs, kurį laiką Vilniuje gyvenęs sportininkas kasdien skuba į darbą odontologijos kliniką gimtajame mieste. Iki COVID-19 pandemijos jis darbavosi sostinėje, tačiau karantinas pakeitė jo gyvenimą kardinaliai: teko palikti darbą Vilniuje, o tada rokiškėnas nusprendė grįžti į gimtinę.  

„Iš pradžių norėjau rinktis su sportu susijusias studijas, tačiau mane atkalbėjo. Pasirinkau žemiškesnę dantų techniko specialybę, kuri, tiesą sakant, man prilipo. Šį darbą dirbu jau keletą metų ir juo esu patenkintas“, – šypsosi R. Bartkevičius.

Paklaustas kaip pavyksta suderinti didžiulius galiūnų sporto įrankius ir kruopštų, tarsi juvelyro, darbą su mažyčiais, smulkučiais dantų protezais, jis tik nusijuokia sakydamas, kad, be abejo, tarp mažutėlių dantų protezų ir galiūnų sporto, kontrastas yra didžiulis.

„Abu šiuos dalykus sugebu suderinti tarpusavyje ir visai sėkmingai“, – teigė sportininkas.

Draugė palaiko

R. Bartkevičius pasakojo, kad nusprendęs tapti galiūnu, dar daugiau dėmesio pradėjo skirti maistui ir sveikai gyvensenai. Jo racione daugiausiai vyrauja kruopos, vištiena, jautiena, daržovės, tačiau sportininkas nevengia ir kitų maisto produktų.

„Galiūnų sporte reikia labai daug valgyti maisto, kad augtum ir stiprėtum. Kartais į racioną įtraukiu ir kaloringesnį, ne tokį sveiką maistą. Žinoma, šalia sutvarkytos mitybos vartojami ir maisto papildai, kurie padeda ir surinkti reikiamą baltymų kiekį, bei palaikyti sveikatą“, – atviravo rokiškėnas.

Sportininkas tikina, kad kasdieniame gyvenime jam labai svarbus gyvenimo draugės Aleksandros palaikymas.

„Labai smagu, kad jaučiu draugės palaikymą, nes man tai itin svarbu. Kartu ruošiame maistą, kalbamės, dėliojamės planus. Tai motyvuoja stengtis dar labiau, kai šalia suprantantis mane žmogus“, – atviravo R. Bartkevičius.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video