Iš antrinių žaliavų Rokiškio dvarą atkūręs Audrius panaudojo ir dviračio stipinus, ir ledų pagaliukus (0)

Publikuota: 2024-02-08 Kategorija: Žmonės
Iš antrinių žaliavų Rokiškio dvarą atkūręs Audrius panaudojo ir dviračio stipinus, ir ledų pagaliukus
A. Masteikos asmeninio albumo nuotr. / Rokiškėno sukurtas Rokiškio dvaro maketas

Po metų kruopštaus darbo rokiškėnas Audrius Masteika džiaugiasi naujuoju kūriniu – nuosavais Rokiškio dvaro rūmais. Sumažintą dvaro variantą, tiksliai atkurdamas detales, vyras gamino iš faneros, plastiko, įvairių antrinių žaliavų, panaudojo net pakuotes nuo tortų ir sausainių. Tai jau antras Audriaus pagamintas Rokiškio dvaro „vaikas“, pirmąjį maketą, žymiai mažesnį, rokiškėnas sukūrė daugiau nei prieš metus. 

Antrasis maketas

A. Masteika pasakoja pirmą kūrinį gaminęs sau – sekcijoje buvo tuščia niša, galvojo užpildysiąs ją ir bus kuo pasigrožėti. Tačiau dvaro maketas atsidūrė Rokiškio krašto muziejuje, ten ir eksponuojamas visus metus. Vyras sako, kad pirmasis maketas per mažas didelei erdvei, tačiau nusprendė ne koreguoti senąjį, o sukurti naują, didesnį kūrinį. Jo matmenys 120 cm ilgio, 80 cm pločio ir 40 cm aukščio, o sveria, pasak autoriaus, kaip geras bulvių maišas, apie 20 kg. Savo kūriniui naudojo faneros plokštes, taip pat peršviečiamų pakuočių kraštelius, iš kurių gamino čerpes, pievelę šalia dvaro „sėjo“ iš pjuvenų, medžio drožlių, persijotų per sietelį. Dvaro gėlynai sukurti iš vielučių ir lininės virvės, langų rėmus padarė iš plonai supjaustytų pagaliukų, padailintų švitriniu popieriumi, grindinio akmenukus – iš glaisto, kurį vėliau išraižė, o kiekvieną akmenuką nudažė šviesesniu ar tamsesniu atspalviu. Kurdamas detales naudojo dviračio stipinus, ledų pagaliukus ir kitas medžiagas.

Atkūrė detales

Atkurdamas dvarą A. Masteika detalių ieškojo nuotraukose, darytose iš drono. Stengėsi nepraleisti nei vieno fragmento. Dirbdamas iš pradžių nepastebėjo galinėje pastato pusėje tarp bokštelių esančio kamino, tad stogą perdarė iš naujo. Tik galinę dvaro sieną nudažė viena spalva. Sunkiausia buvo pagaminti lenktą balkoną.

Juvelyrinis darbas užtruko metus, tačiau pašnekovas sako esantis neįgalus, taigi laiko turi daug, kantrybės irgi užtenka – darbas teikia malonumą. 

Pasikeis dvarais

„Apsikeisiu dvarais – šitą norėčiau išvežti į muziejų, tegul eksponuoja, o mažąjį susigražinčiau. Gal muziejus aukcioną surengs“, –  su nauju kūriniu atsisveikinti pasirengęs meistras. Sako, kad didelį maketą laikyti namuose trūksta vietos, specialiai gaminęs jį, kad pamatytų žmonės, o pačiam visas gamybos procesas buvo įdomus. 

Paklaustas, kodėl apkritai nusprendęs „pastatyti“ dvarą, pašnekovas sako šia idėja užsikrėtęs, kai pamatė meduolinius rūmus. Pagalvojo, galįs padaryti tvirtesnius, iš faneros.

Audrius sako nesąs menininkas, tačiau mėgsta užsiimti panašiais darbais – gamina rėmelius paveikslams, vazonus iš betono, kitus daiktus, kuriuos paprastai išdalina draugams, pažįstamiems.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video