Neįgaliųjų integracija į visuomenę: duris atvėrė antrasis namas, kuriame Skemų socialinės globos namų gyventojai gyvens savarankiškai (video +foto) (3)

Publikuota: 2021-10-20 Kategorija: Žmonės
Neįgaliųjų integracija į visuomenę: duris atvėrė antrasis namas, kuriame Skemų socialinės globos namų gyventojai gyvens savarankiškai (video +foto)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Dekanas Eimantas Novikas palaimino naujuosius namus ir jų gyventojus.

Dešimt žmonių ir katinas – tiek gyventojų įsikūrė jaukiame didžiuliame, Sėlių gatvės 3-uoju numeriu pažymėtame name. Gyventojų gerove rūpinsis socialinė darbuotoja ir penki socialinės darbuotojos padėjėjai. Ši didelė šeima į Rokiškį atkeliavo iš Skemų socialinės globos namų. Valstybės idėja – tie neįgalieji, kurie turi galimybių gyventi ne uždaruose globos namuose, o mokytis gyventi savarankiškai, turi integruotis į bendruomenę. Todėl neįgalieji ir kuriasi tokiuose namuose, kur prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų, mokosi savo buitimi rūpintis patys: nuo skalbimo, maisto gaminimo iki daržininkystės. Į savarankišką gyvenimą žengiantys Skemų socialinės globos namų žmonės neslepia: jie labai laukė šios akimirkos.

Jaukius, skoningo, ramaus, bet įspūdingo interjero namus ir jų gyventojus palaimino dekanas Eimantas Novikas. Dvasininko dėmesys nestebina: sielovada šiems žmonėms yra ir svarbi gyvenimo dalis, ir būdas integruotis į visuomenę. Mat namo gyventojai jau spėjo apsilankyti šv. Mišiose Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Namų gyventojai kvietė, kad dvasininkas palaimintų ir kiekvieno jų kambarius.


Namai erdvūs ir jaukūs. Kaip pasakojo Skemų socialinės globos namų direktorius Gintaras Girštautas, tai jau antrasis namas, kuriame įsikuria jo įstaigos globotiniai. Pirmasis – Kęstučio gatvėje, netoli Velykalnio. Praktika parodė, kad kaimynai veltui su nerimu žiūri į kitokius žmones: neilgai trukus, vieni prie kitų pripranta. Ir švenčiant įkurtuves atėjo net kelių aplinkinių namų gyventojai. Nešini gėlėmis ir dovanomis, linkėdami savo kaimynams sėkmės.


Smalsiai apžiūrinėdami jaukius kambarius, virtuvę, terasą, poilsio patalpas džiaugėsi: namai išties jaukūs ir žavūs. O jų interjero autorė – Skemų socialinės globos namų vyr. socialinė darbuotoja Daiva Kaupienė.
Jaukiuose kambariuose – ideali tvarka, subtiliai parinktos interjero detalės, spalvos. Interjeras neapkrautas detalėmis, išlaikytas jaukus solidumas.


Erdviame name užtenka vietos ne tik gyventojų kambariams, bet ir darbuotojų poilsio patalpoms, taip pat įrengta skalbykla, moderni katilinė, kurioje telpa net du modernūs katilai. O štai name buvusio baseinėlio vietoje dar rengiamas poilsio kambarys. Pasak G. Girštauto – namo lankytojai bus Rokiškio baseino klientai, tad savas jiems kaip ir nereikalingas.


Šį namą Skemų socialinės globos namai rado ieškodami „Rokiškio Sirenos“ skelbimuose. G Girštautas neslėpė: buvo renkamasi iš penkių namų, tačiau šis buvo pats tinkamiausias. Ir jo šeimininkams tai buvo sėkmingas sandėris: mat tokio dydžio namą nėra taip paprasta parduoti. Vienai šeimai jis gerokai per didelis, o štai Skemų socialinės globos namų žmonėms – pats tas. Kiek pastatas kainavo – derybinė paslaptis, tačiau direktorius užsiminė, kad pavyko nusiderėti 5 tūkst. Eur.
Vasarį buvo pradėti namo vidaus remonto darbai. Jie vyko itin sparčiai ir sėkmingai. Kas dar nespėta – tai įsirengti daržus. Jiems ploto pakaks – sklypas labai erdvus.

Plisuotos žaliuzės jūsų langams - Solemlux

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video