MANO RECEPTAS TAVO. Trupininis pyragas (foto) (0)
Rokiškio kultūros centro rajono padalinio Jūžintuose mėgėjų meno kolektyvo – sakralinės muzikos vokalinio ansamblio „Aleliuja“ vadovė-atlikėja bei dainavimo studijos „Pandėlio balsiukai“ vadovė Vilma Likienė į bet kokį maisto gaminimą žvelgia kaip į kūrybą.
„Neturiu įgūdžių ką nors sverti ar matuoti, viskas, kaip sakoma, „iš akies“. Taigi, šį trupininį pyragą išmokau iš savo anytos Onos Likienės. Ji buvo „gaspadinių gaspadinė“, pagrindinė šeimininkė visokiuose baliuose Pandėlyje ir jo apylinkėse“, – sakė V. Likienė.
Šįkart su rokiškėnais ji dalinasi ne muzikinėmis naujienomis, o gardaus pyrago receptu:
„Vieną pakelį sviesto, geriausiai saldžios grietinėlės, dedame į metalinį indą ir šildome ant labai silpnos ugnies. Beriame cukrų. Jei kepu sūnui, tuomet reikia saldaus pyrago, taigi, cukraus tiek, kad kiekis susilygina su sviestu. Jei kepu vyrui, tuomet cukraus „saikingiau“, gal pusė stiklinės. Kai sviestas ištirpsta ir cukrus susimaišo kaitinti nebereikia. Dedame 5 kiaušinių trynius ir 1 kiaušinį su baltymu. Pastaba – sviestas ir kiaušiniai turi būti ne iš šaldytuvo, o kambario temperatūros. Jungiame mikserį ir plakame, kol visai ištirpsta cukrus. Tuomet beriame truputį miltų ir 2 „nubrauktus“ arbatinius šaukštelius kepimo miltelių. Dar truputį vanilinio cukraus ar kitokių aromatų galima dėti, žinoma, pagal skonį. Reikia ir nedidelio žiupsnelio druskos, kuri sustiprina skonį. Miltus beriame po truputį, per kelis kartus, maišome mikseriu. Kai masė gerokai sutirštėja, imamės rankinio darbo. Vėl po truputį dedame miltus. Dabar labai svarbu! Anyta sakydavo „neperminkyti tešlos“. Miltus dedame ir minkome tol, kol tešla nebelimpa prie rankų bei indo ir nė trupučio ilgiau. Tuomet tešlą atskiriame į 2 dalis. Iš vienos dalies suformuojame kepimo formoje tarsi „bliūduką“, į jį dedame džemą. Dabar jau prasideda kūryba, jei tešla saldi, tai džemas labiau tinka rūgštesnis, galima pyragą dalinti į 2 dalis, pavyzdžiui, į vieną dalį dedame obuolių džemą, o į kitą – vyšnių. Mano firminis – su bruknių-obuolių arba su bruknių-kriaušių džemu. Žinoma, jie ne iš parduotuvės, o iš nuosavo rūsio. Kai džemą praskleidžiame per visą plotą – jo reikia apie 750 g, tuomet dengiame viršutinę pyrago dalį. Antrąją tešlos dalį plėšome smulkiais gabaliukais ir jais apdengiame džemą. Viskas! Į orkaitę! Mano orkaitė indukcinė, todėl kepu 120 laipsnių temperatūroje, reikia nustatyti kepimo programą: viršus ir apačia, ir kepti apie 35 min. Kūryba nebaigta! Iš tos pačios tešlos galima su „kaimiška“ sausainių forma gaminti juosteles, jas sujungti į apskritimą, o į vidurį įdėti džemo, gaunasi nepaprasto grožio gėlės-sausainiai. Juos visada Šv. Onos atlaidams kepdavo anyta“.
Skanaus!
Rubrikoje „Tavo receptas mano“ visi rokiškėnai gali dalintis savo receptais ir jų nuotraukomis. Jeigu turite mėgstamų patiekalų, kurių receptais norite pasidalinti su mūsų skaitytojais, parašykite mums el. paštu reklama@rokiskiosirena.lt Susisieksime!