Inovatyvios patirtys Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje (0)

Publikuota: 2022-06-02 Kategorija: Švietimas
Inovatyvios patirtys Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje
Organizatorių nuotr. / Inovatyvios patirtys Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje

Šių metų gegužės 30 dieną Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo katedros vedėja doc. dr. Jolita Kudinovienė ir pradinio ugdymo studijų programos kuratorė prof. dr. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė lankėsi Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos 4 a klasėje, kuriai vadovauja pradinių klasių mokytoja ekspertė Olia Samėnienė. Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkės ne tik stebėjo ketvirtokų pamoką, kurioje vaikai programavo Ozobot robotus, bet ir turėjo galimybę pačios mokytis, būti konsultuojamos mokinių.

Norime labai padėkoti mokyklos bendruomenei – ketvirtokams, mokytojai Oliai, pavaduotojai ugdymui Liucijai ir direktoriui Zenonui už labai malonų, geranorišką susitikimą. Natūraliai sukurta ugdymo aplinka, tiesioginė įtrauktis, geranoriškas dalijimasis patirtimis, problemų sprendimo paieška sudaro puikias galimybes mokytis ir tobulėti kiekvienam. Svarbu pažymėti tai, kad veiklos, kuriose dalyvavome, parodė išties aukšto lygio integraciją ne tik kelių dalykų, bet ir kelių skirtingų gebėjimų atžvilgiu, kai vaikai gali įtvirtinti kalbinį, matematinį, gamtamokslinį, istorinį ir kitokį žinojimą, o programuodami robotus dar mąstyti ir apie algoritmų sistemas, būtinas roboto teisingam keliui. Taip sudaromos galimybės vaikams ugdytis aukštesnio lygio mąstymo gebėjimus. Mokiniai ne tik sprendžia uždavinius, bet ir juos patys kuria, tobulina. Mokiniai geba programuoti Ozobot robotus.

Svarbu tai, kad mokytoja geba sukurti tokią geranorišką atmosferą, kurioje kiekvienas vaikas jaučiasi atsakingas už savo mokymąsi, geranoriškai ieškanti problemos sprendimo būdų ir besidžiaugiantis sėkme, kai problema išsprendžiama. Sužavėjo mokinių gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti, mokėjimas tartis ir susitarti, geranoriškumas, dalijimosi kultūra, gero žodžio ir pagalbos rankos, kada jos reikia čia ir dabar, kultūra. Vaikai puikiai dirba grupėse, tariasi, išklauso vieni kitus. Mokytojos ir mokinių santykis yra lygiavertiškas, patariantis, padedantis, nukreipiantis į atsakymų paieškas.

Mokytoja Olia daro būtent tai, ko ir tikimės ir ateities mokyklų, ateities mokytojų ir mokinių kūrėjų. Dėkojame už profesionalumą, iniciatyvumą naujovėms. Tikimės, kad šis susitikimas bus pradžia į ilgalaikius bendradarbiavimo projektus su Vytauto Didžiojo universitetu“ – po susitikimo įspūdžiais dalinosi viešnios.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video