Ką daryti norint rasti tinkamą darbuotoją? (0)

Publikuota: 2021-11-25 Kategorija: Verslas
Ką daryti norint rasti tinkamą darbuotoją?
Asociatyvi nuotr.

Kiekvienas darbdavys dažniau ar rečiau susiduria su naujų darbuotojų paieška, o didesnėms įmonėms tai yra kone kasdienybė. Priklausomai nuo šios patirties, vienoms įmonėms pavyksta sėkmingiau ir greičiau rasti tinkamą darbuotoją, kitoms šis procesas ne visuomet baigiasi taip sėkmingai.

Personalo atrankų agentūros simplika.lt specialistai pastebi, kad norint rasti tinkamą darbuotoją, būtina atidi CV peržiūra ir kokybiška darbuotojų atranka. Tam reikalinga skirti nemažą dalį savo laiko, kadangi atsiųstuose gyvenimo aprašymuose reikia pamatyti net ir smulkiausias detales. Be to, labai svarbu ir tinkamai suformuluoti darbo skelbimą, pasiųsti tinkamą žinutę potencialiems kandidatams.

Keletas profesionalų patarimų, į ką atkreipti dėmesį renkantis kandidatą:

  1. Ieškant darbuotojo savo kolektyvui labai svarbu ne tik surasti gerą tos srities specialistą, tačiau ir komandos narį savo kolektyvui. Šiuo atveju vertėtų atsižvelgti į bendrą įmonės ar skyriaus atmosferą, ten dirbančių darbuotojų branduolį, jų charakterio savybes. Tokiu būdu atrinkti kandidatai dažnai sudaro tvarų ir tvirtą kolektyvą, kas, žinoma, prisideda prie didesnio produktyvumo.
  2. Vykdant paiešką, verta pasitelkti ne tik išorinius CV portalus, tačiau jeigu yra galimybė, pasinaudoti ir vidiniais duomenų bazių resursais. Būtent tai yra viena iš priežasčių, dėl ko verta darbuotojų paiešką patikėti profesionaliai personalo atrankų agentūrai.
  3. Siekiant kuo mažesnės darbuotojų kaitos ir stabilesnio kolektyvo, labai svarbu dar pokalbio metu būsimiems kandidatams perteikti kuo tikslesnį, nepagražintą įmonės pristatymą. Šiuo atveju reikėtų pabrėžti įmonės privalumus, realias teikiamas naudas, papildomas pridėtines vertes.
  4. Pokalbio metu taip pat svarbu išsiaiškinti kandidato turimus lūkesčius, poreikius ar net keliamus reikalavimus būsimam darbdaviui. Atviras ir sąžiningas pokalbis visuomet abiems pusėms išeina į naudą ir padeda sutaupyti daug brangaus laiko.
  5. Norėdami įsitikinti kandidato turimais įgūdžiais ar deklaruojama patirtimi, suteikite jam galimybę atlikti tam tikrą užduotį, susijusią su darbo sritimi.
  6. Išsiaiškinkite, kokie įgūdžiai yra stipriausi, kokios savybės ir kokių konkrečių rezultatų tai padėjo jam pasiekti ankstesniame darbe. Tai padės geriau suprasti, ko galite tikėtis iš šio darbuotojo tam tikroje situacijoje.

 

 Užs. nr. 1558

 

Dalintis naujiena

Sponsored Video