Kaip atliekami tinkavimo darbai? (0)

Publikuota: 2022-12-06 Kategorija: Verslas
Kaip atliekami tinkavimo darbai?
Rokiškio Sirena nuotr. / statybininkas

Tinkavimo darbai trumpai gali būti apibūdinami kaip apdailos darbai, atliekami panaudojant tinką. Tinkas yra plonas skiedinio sluoksnis, tepamas ant mūro paviršiaus ir veikia kaip drėgmei atsparus sluoksnis ant plytų, mūro sienų. Tinkavimas taip pat išlygina mūro paviršių, todėl pagerinama pastato išvaizda. Pagrindiniai tinkavimo tikslai yra apsaugoti paviršių nuo atmosferos poveikio, uždengti mūro apdirbimo defektus, paslėpti akytas medžiagas ir sudaryti tinkamą paviršių dažymui.

Išskiriami du tinkavimo būdai: sausas bei šlapias. Apie kiekvieną iš jų pakalbėsime šiek tiek plačiau.

Sausas tinkavimas

Vienas iš efektyvių sienų apdailos būdų yra sausasis tinkavimas, kai plokštės tvirtinamos prie kieto pagrindo naudojant vadinamąjį „rišamąjį junginį“. Jei nėra galimybės tinkamai pritvirtinti plokščių naudojant klijavimo mišinį, plokštes taip pat galite pritvirtinti prie medinių grebėstų, pritvirtintų prie sienos per sieninius kaiščius arba ant stogo profilių.

Sauso tinkavimo procese svarbu užtikrinti, kad būtų naudojamas kietas, nesitraukiantis pagrindas, apsaugotas nuo kylančios drėgmės, lietaus ir neužšąlantis. Prieš pradedant montavimo procesą, ant betono likę skiedinio ir vaško arba klojinių alyvos likučiai turi būti pašalinti. Šviežiam betonui, kuris dar drėgnas, pirmiausia reikia išdžiūti. Lygūs paviršiai (betonas) turi būti iš anksto apdoroti klijavimo skiediniu, o labai sugeriantys paviršiai (akytasis betonas) – apsauginiu gruntu.

Svarbu: šiltinant išorinių sienų vidų, visoje sistemoje turi būti užtikrinta apsauga nuo drėgmės. Kiekvienu konkrečiu atveju reikėtų nuspręsti, ar reikia įrengti papildomą garų barjerą. Visada reikia kreiptis į specialistus, kurie pakonsultuos ir padės priimti geriausią sprendimą.

Šlapiasis tinkavimas

Tinkas dažniausiai yra mūro mėgėjų ir profesionalų pasirinkimas – jis suteikia lygią, patvarią apdailą ir galite tinkuoti bet kurią vietą, nepaisant dydžio, formos ar detalių, tokių kaip langai, durys ar neįprastos formos. Jis puikiai sandarina ir yra daug sandaresnis nei plokštės, kurios tvirtinamos atliekant sausąjį tinkavimą. Iš tiesų, šlapiasis tinkavimas yra sena ir visiems žinoma technologija, tad ją dažniausiai renkasi tradicinius apdailos būdus vertinantys žmonės.

Tačiau šie privalumai turi savo kainą, kurią daugiausia lemia specialisto įgūdžiai atliekant tinkavimo darbus ir laikas, kurio reikia tinkui išdžiūti. Geri tinkuotojai metų metus mokosi tobulinti savo amatą, todėl gali būti sunku rasti gerą specialistą, kuris kokybiškai atliktų darbą. Jeigu bandysite tai padaryti patys, neturėdami reikiamų įgūdžių ir patirties, greičiausiai atsiras nelygios sienos ir įtrūkimai. Taip pat užtrunka šiek tiek laiko, kol tinkas išdžiūsta, taigi, jei tinkavimo darbai turi būti atlikti greitai, tai gali būti ne pats geriausias pasirinkimas.

Tinkavimo etapai

1 etapas

Užtepate pirmąjį tinko sluoksnį, kuris turėtų būti apie 2 mm storio. Uždėję tinką ant mentelės, pradėkite kampu, kad mentelės kraštas būtų toliau nuo sienos, ilgais judesiais palaipsniui priartinkite mentelę prie sienos. Šiame etape svarbiausia pasistengti gauti lygų luoksnį be iškilimų.

2 etapas

Kai tinkas pradeda tvirtėti, pirmą sluoksnį galite išlyginti švaria mentele ir įsitikinkite, kad neliktų iškilimų. To paslaptis (kaip ir daugumos tinkavimo atveju) yra tvirtai spausti mentelę ilgais judesiais per sieną laikydami priekinį mentelės kraštą maždaug 10–15 mm atstumu.

3 etapas

Iš karto po to, kai baigsite antrąjį etapą, užtepamas antrasis tinko sluoksnis. Tai labai panašu į pirmąjį etapą, tačiau šį kartą naudojate tik pusę tinko, pusę storio ir dar stipresnį spaudimą, kad sumažintumėte bet kokias galimas skylutes tinke. Jei sukursite skyles, per daug nesijaudinkite, tikimės, kad kitame etape jų atsikratysite. Pagrindinė priežastis, kodėl šiuo metu nepraleidžiate per daug laiko bandydami taisyti skyles, yra ta, kad nenorite, kad kai kurios jūsų tinko dalys išdžiūtų.

4 etapas

Čia galite glaistyti tinką ir pašalinti visas skylutes. Tikimės, kad tinkas bus pakankamai lipnus ir lankstus, kad jį būtų galima įstumti į skylutes, nors įsitikinkite, kad jis nėra per šlapias, kitaip gali atsirasti daugiau skylučių. Vėlgi, nepamirškite, kad mentele reikia perbraukti sieną tinkamu, maždaug 10–15 mm kampu, ir sumažinsite bet kokio vilkimo ar subraižymo riziką. Naudokite tvirtą spaudimą ir per daug nesijaudinkite dėl atsiradusių įdubimų, nes juos galima pašalinti kitame žingsnyje. Pereidami per sieną atidžiai apžiūrėkite, ar nėra skylių, o jei kai kurios neužsipildo, nepaisant spaudimo mentele, tada galima uždėti daugiau tinko ir išlyginti. Nors šiame etape svarbu užpildyti daugumą skylių, vėlgi neužimkite per daug laiko ir leiskite tinkui išdžiūti.

5 etapas

Čia galite pašalinti visas gipso įdubas, stipriai spausdami mentelę. Jei tinkas yra gana tvirtas ir jį sunku stumti, galite nukreipti mentelę į sieną, tačiau būkite atsargūs ir nenubraukite tinko.

6 etapas

Paskutinio tinkavimo etapo rezultatas turėtų būti lygi, graži siena. Jis prasideda, kai džiūdamas tinkas pradeda tamsėti. Čia galite tvirtai spausti mentelę per visą sieną, kad baigtumėte. Ir viskas!

https://www.apdailosabc.lt/

Užs.Nr. 2016

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video